X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czy ktoś stosuję bromergon i duphaston?
Odpowiedz

Czy ktoś stosuję bromergon i duphaston?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja stosuje oba leki, duphastonu stosuję od 5 cykli, po odstawieniu tabletek anty czekałam 45 dni na @, mój gin stwierdził, że przez to iż mam nieregularny cykl przepisuje mi ten lek, brałam go od 16 dc przez 10 dni, później w zależności od 2 do 6 dni pojawia się @.
    Historia z bromergonem jest krótasza biorę go około 1,5 miesiąca, robiłam sobie badanie prolaktyny i wyszło trochę ponad normę górną, ponieważ proloktyna blokuje owulację, przyjmuję cały czas 0,5 tabletki na noc.


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • magdabalbina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 27 marca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja jestem tu zupełnie nowa, ale o fasolkę staramy się już z narzeczonym od ponad roku :( Od 6 m-cy biorę Bromergon (lekarz przepisał mi 0,5 tabletki na noc), brałam dodatkowo przez 3 cykle clostilbegyt i oczywiście duphaston. Później mój lekarz wyjechał na drugi koniec świata, a w mojej pipidówie nikogo sensownego nie znalazłam, kto by się podjął leczenia :( Skończyły mi się leki - Duphaston i clo, więc zaczęłam łykać sam bromek. Później trochę samowolnie zdecydowałam się na zwiększenie dawki bromkaz 0,5 tabletki na noc na całą. I o dziwo, chyba pierwszy raz od kilku lat miałam owulację! Niestety, nie udało nam się zaskoczyć tym razem, więc postanowiłam wrócić dodatkowo do duphastonu i clostilbegytu (które przepisał mi mój rodzinny) - dziś dostałam @, więc z tego co pamiętam w 5 d.c. powinnam zacząć brać clo przez 5 dni (1 tabletka dziennie). Duphaston brałam od 10 do 20 d.c., ale po tym co wyczytałam od was, powinnam go chyba zacząć brać później, po owulacji dopiero, tak? Ech, marzę o tym, żeby w końcu się udało i już zaczynam się w tym wszystkim gubić... :(

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdabalbina wrote:
    Witajcie, ja jestem tu zupełnie nowa, ale o fasolkę staramy się już z narzeczonym od ponad roku :( Od 6 m-cy biorę Bromergon (lekarz przepisał mi 0,5 tabletki na noc), brałam dodatkowo przez 3 cykle clostilbegyt i oczywiście duphaston. Później mój lekarz wyjechał na drugi koniec świata, a w mojej pipidówie nikogo sensownego nie znalazłam, kto by się podjął leczenia :( Skończyły mi się leki - Duphaston i clo, więc zaczęłam łykać sam bromek. Później trochę samowolnie zdecydowałam się na zwiększenie dawki bromkaz 0,5 tabletki na noc na całą. I o dziwo, chyba pierwszy raz od kilku lat miałam owulację! Niestety, nie udało nam się zaskoczyć tym razem, więc postanowiłam wrócić dodatkowo do duphastonu i clostilbegytu (które przepisał mi mój rodzinny) - dziś dostałam @, więc z tego co pamiętam w 5 d.c. powinnam zacząć brać clo przez 5 dni (1 tabletka dziennie). Duphaston brałam od 10 do 20 d.c., ale po tym co wyczytałam od was, powinnam go chyba zacząć brać później, po owulacji dopiero, tak? Ech, marzę o tym, żeby w końcu się udało i już zaczynam się w tym wszystkim gubić... :(
    ja brałam duphaston przed oceną owulacji między 16 a 25 dc, gdy mam ocenę i okazało się że pęcherzyk pękł np 16-17dc to duphaston kazał brać od 18dc, tak więc po owulacji jest wskazany


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, wszystkie starajace sie;) zaczne troche od innej strony chcialam sie dowiedziec jak u Was wygladaly wyniki prolaktyny, a mianowicie kiedy robilyscie badanie. od gina na kase dostalam skierowanie na badanie tsh i prolaktyne nie bylo wytycznych kiedy je zrobic wiec wykonalam w 18 dc, wynik tsh ok ale problem z prolaktyna wynik 33,71 a norma 26,53ng/ml... dzis na konsulatacji wynikow dala mi bromergon 1x1,5tab na wieczor, zastanawiam sie czy wynik jest wiarygodny bo inny gin (prowadzila 1sza ciaze) do ktorego chodze prywatnie kazal mi zrobic prolaktyne miedzy 4-7dc bo w kazdej fazie poziom jest inny. chodze do dwoch gin poniewaz do tego prywatnego bardzo ciezko sie dostac, czeka sie na wizyte po 1.5-2miesiecy a czasami potrzebuje konsultacj z tygodnia na tydzien noi badania wszytskie nie platne.. ten prywatny przepisal mi od 19dc duphaston i teraz nie wiem czy moge go laczyc razem z bromergonem ktory przepisala mi druga gin, wiem ze to zagmatwane ale prosze o pomoc ;)

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz łączyć oba leki. PRL ma być w normie niezależnie od fazy cyklu.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka, a mam jeszcze pytanko czy jakby sie okazalo ze udalo mi sie zaciazyc ale jest za wczesnie (19dc) zeby to wykryc czy ten bromergon nie wywola poronienia? na ulotce jest napisane ze kobiety w ciazy nie powinny stosowac... pytam bo nie daje mi to spokoju, mialam w tym cyklu bole owulacyjne, a ktorych nie bylo w dwoch poprzednich cyklach. na usg w 12dc byl pecherzyk 16mm, nie wiem czy pekl..:(

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ