X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną czy powinnam sie leczyc?
Odpowiedz

czy powinnam sie leczyc?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 lipca 2013, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pare miesiecy temu zrobilam sobei badania hormonow i oto co otrzymalam:

    5 dzien cyklu

    Ostradiol: 55 pg/ml
    FSH: 7.5 mE/ml
    LH: 3.8 mE/ml
    Prolaktyna: 12.5 ng/ml (1.5 – 20.0)
    DHEA-S: 2.54 µg/ml (0.65 – 3.80)
    Testosteron: 0.6 ng/ml (<0.6)
    SHBG: 49 nmol/l (21 – 131)
    FAI: 4.25 (0.6 – 7.9)
    TSH: 2.25 µIE/ml (0.25 – 3.5)

    Diagnoza: Testosteron na granicy wysokiego.

    14 dzien cyklu

    Ostradiol: 98 pg/ml
    LH: 6.0 mE/ml

    Diagnoza: Ostradion troche za niski jak na 12dc. Mozliwe zaklocenia fazy folikularnej.

    24 dzien cyklu

    Ostradiol: 92 pg/ml (>80)
    Progesteron: 7.8 ng/ml (>8)

    Diagnoza: Wartosc ostradiolu normalna dla 24 dc. Progesteron na granicy za niskiego.
    Mozliwe zaklocenia fazy lutealnej.
    Leczenie: Mozna rozwazyc leka stymulacje owulacji. Zaleca sie zastosowanie leku z klimifenem (3-7dc) razem z kontola ostradiolu, LH i usg. Nastepnie zaleca sie kontrole androgenow, prolaktyny i TSH.


    Czy widzicie tu cos mocno podejzanego? Cos co mogloby mi przeszkadzac zajsc w ciaze? Niepokoi mnie troche ten testosteron ale w sumie nie jest duzy. Zna sie ktos choc troszke?

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 16 lipca 2013, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja osobiście nie znam się, ale swoje wyniki konsultowałam na forum medycznym, które mogę polecić z całą odpowiedzialnością (dział endokrynolog)

    http://commed.pl/endokrynolog-vf4.htm?sid=d6d8356b80a738b0c3b5a4c34c0c55ec

    Spróbuj tam przedstawić swoje wyniki.
    Pozdrawiam

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 16 lipca 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to jest za hormon ostradiol bo powiem szczerze pierwsze słyszę. Może chodziło o estradiol.
    Jeżeli chodzi o TSH to dla osoby starającej się za wysoki (mimo że w normie),
    Progesteron bardzo niski, a z testosteronem nie powiem jak powinno wyglądać b o nigdy mi lekarz nie kazał robić, ale jak widać jest na granicy normy. Czy byłaś już z wynikami u lekarza, jeżeli tak to co on na te wyniki powiedział?

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 lipca 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozol- lekarka powiedziala ze mimo ze niektore wartosci sa na granicy to i tak sa dobre i nie do leczenie. Jedynie zalecila mi ziolka (agnus castus) na poprawe fazy lutealnej.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 16 lipca 2013, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu skonsultowałabym te wyniki jeszcze z innym lekarzem bo TSH i progesteron mają bardzo duży wpływ na zajście w ciążę i utrzymanie ciąży, a te wyniki raczej nie są za dobre. Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. Pozdrawiam.

    Wika! lubi tę wiadomość

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ