X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną czy powinnam sie leczyc?
Odpowiedz

czy powinnam sie leczyc?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2013, 13:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pare miesiecy temu zrobilam sobei badania hormonow i oto co otrzymalam:

5 dzien cyklu

Ostradiol: 55 pg/ml
    FSH: 7.5 mE/ml
    LH: 3.8 mE/ml
    Prolaktyna: 12.5 ng/ml (1.5 – 20.0)
    DHEA-S: 2.54 µg/ml (0.65 – 3.80)
    Testosteron: 0.6 ng/ml (<0.6)
    SHBG: 49 nmol/l (21 – 131)
    FAI: 4.25 (0.6 – 7.9)
    TSH: 2.25 µIE/ml (0.25 – 3.5)

Diagnoza: Testosteron na granicy wysokiego.

14 dzien cyklu

Ostradiol: 98 pg/ml
    LH: 6.0 mE/ml

Diagnoza: Ostradion troche za niski jak na 12dc. Mozliwe zaklocenia fazy folikularnej.

24 dzien cyklu

Ostradiol: 92 pg/ml (>80)
    Progesteron: 7.8 ng/ml (>8)

Diagnoza: Wartosc ostradiolu normalna dla 24 dc. Progesteron na granicy za niskiego.
    Mozliwe zaklocenia fazy lutealnej.
    Leczenie: Mozna rozwazyc leka stymulacje owulacji. Zaleca sie zastosowanie leku z klimifenem (3-7dc) razem z kontola ostradiolu, LH i usg. Nastepnie zaleca sie kontrole androgenow, prolaktyny i TSH.

Czy widzicie tu cos mocno podejzanego? Cos co mogloby mi przeszkadzac zajsc w ciaze? Niepokoi mnie troche ten testosteron ale w sumie nie jest duzy. Zna sie ktos choc troszke?

9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • gosia81 Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2013, 15:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja osobiście nie znam się, ale swoje wyniki konsultowałam na forum medycznym, które mogę polecić z całą odpowiedzialnością (dział endokrynolog)

http://commed.pl/endokrynolog-vf4.htm?sid=d6d8356b80a738b0c3b5a4c34c0c55ec

Spróbuj tam przedstawić swoje wyniki.
    Pozdrawiam

f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • zozol Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2013, 16:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to jest za hormon ostradiol bo powiem szczerze pierwsze słyszę. Może chodziło o estradiol.
    Jeżeli chodzi o TSH to dla osoby starającej się za wysoki (mimo że w normie),
    Progesteron bardzo niski, a z testosteronem nie powiem jak powinno wyglądać b o nigdy mi lekarz nie kazał robić, ale jak widać jest na granicy normy. Czy byłaś już z wynikami u lekarza, jeżeli tak to co on na te wyniki powiedział?

qm4p206.png

Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png

• KotkaPsotka Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2013, 17:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozol- lekarka powiedziala ze mimo ze niektore wartosci sa na granicy to i tak sa dobre i nie do leczenie. Jedynie zalecila mi ziolka (agnus castus) na poprawe fazy lutealnej.

9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • zozol Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2013, 17:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu skonsultowałabym te wyniki jeszcze z innym lekarzem bo TSH i progesteron mają bardzo duży wpływ na zajście w ciążę i utrzymanie ciąży, a te wyniki raczej nie są za dobre. Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. Pozdrawiam.

Wika! lubi tę wiadomość

qm4p206.png

Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ