X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Duphaston oraz torbiel krwotoczny ciałka żółtego
Odpowiedz

Duphaston oraz torbiel krwotoczny ciałka żółtego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 23 maja 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała do czynienia z czymś takim? Lekarz po owulacji- która odbyła się prawidłowo,pęk pęchrzyk -stwierdził, że mam też torbiel krwotoczny ciałka żółtego i kazał brać na to Duphaston przez 10 dni po 2. Mówił, że nie ma się czym martwić , ale jakoś mnie to właśnie martwi:(

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 23 maja 2013, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej właśnie mam teraz taką samą sytuację jak Ty. Duphaston biore już od 5 cykli także nie dostałam specjalnie z powodu torbieli. Pierwszy raz zrobila mi się torbiel krwotoczna,ale moja ginka tez powiedziała,że nie ma się co przejmować i że jest nawet szansa na ciąże, mówi,że miała takie przypadki. Spokojnie bierz dupka i będzie dobrze :)

    Wika! lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 23 maja 2013, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pocieszenie:) Môj gin też môwił, żebym się nie stresowała :) no ale... Jak sie czujesz po dup? Nie ma jakis efektow ubocznych?

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 24 maja 2013, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czuje się dobrze,żadnych efektów ubocznych, biore tez metformine i po tym częściej sa jakieś efekty uboczne,ale tez nic mi nie dolega także wszystko w porządku. Nie martw się wszystko samo się wchłonie, a może mimo wszystko się uda. Ja już zwątpiłam nim skoczyła tempka, potem ta torbiel czego najbardziej się obawiałam, ale pozytywne słowa ginki pomogły, nie robie sobie nadziei bo są niewielkie, wole się bardzo zaskoczyć :)

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 24 maja 2013, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja do tej pory brałam tylko Bromergon - po nim niestety też są różne skutki - zależy od organizmy. Dup zażywam od wczoraj na szczęście wszystko oki:) Lekarz mi 1 raz przepisał dup ze względu na tą torbiel i po 10 dniach kazał odstawić.
    Ja w tym miesiącu niestety też już nie robię sobie wcale nadziei przez tą torbiel ( póki co to nasz 3 miesiąc starań więc jestem dobrej myśli....)
    A czy wiesz od czego może się robić ta torbiel krwotoczna?

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 24 maja 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja już 9 miesięcy :/ Dupka tez biore 10 dni, a teraz mam brać 12 dni i odstawić. Wiesz co, nie wiem dokładnie, ja byłam symulowana clo. Z tego co wiem to była owulacja i to jest torbiel jakby ciałka żółtego, jakby na zasadzie niewydolności i dlatego mamy brac dupka. Nie zagłębiaj się, bo tylko będziesz się denerwować, trzeba czekać i tyle.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 24 maja 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic zostaje nam poczekać - musi się udać prędzej czy później! :)

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2013, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Tweety ja dolaczam do grona, taka sama sytuacja, dostalam duphaston i w drugim cyklu cholerstwo sie wchlonelo choc cykl byl bardzo dlugi.

  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 28 maja 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde ciekawa jestem jak będzie u mnie...między niedzielą, a wtorkiem mam dostać @. Do tego strasznie mi spuchły piersi i mam strasznie wrażliwe, i lekko odczuwam brzuch dołem jak nigdy;/

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 10 maja 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, odświeżam temat, gdyż na kontroli 26 dni po zabiegu łyżeczkowania lekarz wykrył na prawym jajniku torbiel poowulacyjną (krwotoczną) stwierdził, ze jest ona jeszcze sprzed ciąży, ma ok 3cm. Podobno mam się nią nie martwić, sama zniknie. Czy któraś z was miała coś takiego? Stosowałyście jakieś leczenie? Bo ja nic nie dostałam, nawet nie mówił ze mam za jakiś czas skontrolować czy jest, czy się powiększyła, czy zniknęła..

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 11 maja 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam wykrytą torbiel krwotoczną w marcu - miała 4 cm. Lekarz powiedział, że to prawdopodobnie pozostałość po owulacji, kazał się nie martwić, tylko przyjść na kontrolę po czterech tygodniach albo gdyby coś się działo. Nie powiem trochę mnie "gniotło" po tej stronie, od czasu do czasu coś zabolało ale bez przesady. Leczenia żadnego nie było, po czterech tygodniach na USG wyszło, że torbiel zmniejszyła się o ponad połowę i zapadła w sobie - w tej chwili najprawdopodobniej nie mam jej już w ogóle.

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 16 lipca 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam wątek i liczę, że coś powiecie w tym temacie bo ja przeszukując net wiem jeszcze mniej :)

    Otóż w 14 d.c. monitoring wykazał:
    Endometrium 6.1 mm, wydzielnicze. Jajnik lewy z przestrzenią hypoechogenną 30x26mm (najpewniej torbiel ciałka żółtego)
    Zatoka douglasa z obecnością płynu wolnego AP 11.9mm

    Moje pytanie brzmi czy doszło do owulacji (płyn by wskazywał, że tak), ale czy była ona jakaś "niepełna", zaburzona i czy to oznacza, że szansa na ciąże zmalała?

    Czy torbiel ciałka żółtego to to samo co krwotoczna torbiel c.ż. ?

    Będę wdzięczna za informacje, może są tu dziewczyny z podobnym przypadkiem i może takie którym w takim cyklu jednak się udało zaciążyć.

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ