X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Duphaston po owulacji (niski prog)
Odpowiedz

Duphaston po owulacji (niski prog)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • katie_o_ Przyjaciółka
    Postów: 81 64

    Wysłany: 31 października 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) zaczynam starania ze wspomaganiem duphastonem po owulacji - w związku z niskim progesteronem w fazie lutealnej.
    Wcześniej udało mi się po 6 cyklach zajść w ciążę, ale niestety ją straciłam (nie przez prog) - już wtedy miałam niski progesteron ale jednak jakoś się udało.
    Teraz jednak zaczynamy na nowo i lekarz zalecił mi takie wspomaganie się.
    Jestem ciekawa czy będąc w podobnej sytuacji udało się Wam szczęśliwie zajść w upragnioną ciążę z pomocą duphaston?
    Szukam jakiejś nadziei, bo póki co bez leków nie udaje się nam…

    👩🏼🧔🏼‍♂️ 32 l.
    Niedoczynność tarczycy, hashimoto
    Niski progesteron

    16.03.23 - 15.07.23 💔 17tc

    11.2023 - włączenie progesteronu w fazie lutealnej

    Nie poddajemy się 👊🏻
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 1 listopada 2023, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katie_o_ wrote:
    Hej dziewczyny :) zaczynam starania ze wspomaganiem duphastonem po owulacji - w związku z niskim progesteronem w fazie lutealnej.
    Wcześniej udało mi się po 6 cyklach zajść w ciążę, ale niestety ją straciłam (nie przez prog) - już wtedy miałam niski progesteron ale jednak jakoś się udało.
    Teraz jednak zaczynamy na nowo i lekarz zalecił mi takie wspomaganie się.
    Jestem ciekawa czy będąc w podobnej sytuacji udało się Wam szczęśliwie zajść w upragnioną ciążę z pomocą duphaston?
    Szukam jakiejś nadziei, bo póki co bez leków nie udaje się nam…

    Mój lekarz mówi, że wg niego to jednak nie była kwestia progesteronu, ale ja czułam, że faza lutealna jest za krótka i progesteron za niski. Udało mi się zajść w ciążę i ja uważam, że progesteron pomógł :)

  • KoKos Autorytet
    Postów: 788 1007

    Wysłany: 3 listopada 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. I ja mam niski progesteron po potwierdzonych owulacjach. Wyniki były różne od 3 do 10 maksymalnie 🙄😓 w zeszłym cyklu zaczęłam Duphaston przez 10 dni po owulacji i pierwszy raz udało się uzyskać, ale ciążę biochemiczną, też wierzę, że trochę pomógł :o

    Starania od 05/2022💃27l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności😬
    16-18cs- cykle stymulowane ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️
    20.03 beta: 23.1 prog: 35.482
    25.03 beta: 638 prog: 41,134 (276%)
    27.03 beta: 1290 prog: 35,168 (102%)
    29.03 beta: 2130 prog: 27 !! (60%)
    03.04 pęcherzyk ciążowy 11.9mm + żółtkowy 3.6mm
    09.04 zarodek 4.4mm + 💚 128/min
    17.04 🐣 ma 1,4cm + 💚 156/min
    26.04 🐥 ma 1,87cm + 💚 173/min
    ---> 17.05 następna wizyta
    ---> 23.05 wstępnie USG prenatalne

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3844 3487

    Wysłany: 3 listopada 2023, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - często niski progesteron w drugiej fazie cyklu obrazuje po prostu problemy z owulacja - myślę , że można by wprowadzić jakieś leki w pierwszej fazie też, żeby ta owulację wspomóc.

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ