X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną E.coli w pochwie
Odpowiedz

E.coli w pochwie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku stycznia zrobiłam posiew z pochwy. Wyszło, że mam bakterię Escherichia coli - wzrost zlewny. Lekarz zalecił brać Furagin przez 10-14 dni.
    Zaskoczył mnie taki wynik posiewu - nie miałam żadnych dolegliwości, upławów, stanów zapalnych (jedynie czasem dopadają mnie infekcje grzybicze - ale to chyba nie jest powiązane).
    Od ponad roku miewam przed okresem kilkudniowe plamienia. Problem z progesteronem został wykluczony. Miałam robione HSG. Plamienia nie ustąpiły.
    Czy możliwe, że bakteria e.coli w pochwie powoduje plamienia przed @?
    Może któraś z Was boryka/ła się z problemami związanymi z tą bakterią?

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podłapałam ta paskudę kiedyś, chyba na kąpielisku. Wyleczyłam szybko, nie pamiętam czym.
    Zwykłe infekcyjne objawy, lekkie swędzenie bez upławów i plamień. Ledwo zauważalne.
    Może te plamienia przed @ to bardziej wysoka prolaktyna? Ja tez tak miałam, łyknęłam kilka opakowań niepokalanka i mi przeszło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2018, 00:08

  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 11 lutego 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam e-coli. Przez pół roku lekarka leczyła mnie różnymi antybiotykami, globulkami, żelami i nic. W końcu zaczęłam podejrzewać że kobieta naciąga mnie na kasę bo ta bakteria uniemożliwiała mi badanie hsg.
    Zmieniłam lekarkę, od nowej dostałam Zinnat i w kolejnym badaniu po e-coli nie było już śladu. Profilaktycznie stosuję żel Trivagin i od tego czasu a było to w 2015r nie miałam żadnej infekcji pochwy a z racji leczenia wymazy mam robione co pół roku.

    Bardolka lubi tę wiadomość

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ta bakteria w pochwie może utrudniać albo uniemożliwiac zajscie w ciążę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadna nie ma doświadczenia w temacie?

  • Maggienka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 października 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 3 lata sie męczyłam z bakteriami. Wymaz - posiew - bakteria - antybiotyk - czekanie - wy maz - posiew - druga bakteria - antybiotyk i tak w kółko.
    Doszły drożdżaki w przewodzie pokarmowym - bo ileż można tych antybiotyków brać. Odstawiłam cukier, gluten, nabiał, smażone. Lekarzowi powiedziałam że tylko zastrzyki sobie życzę, nic doustnie łykać nie mam zamiaru. Pomogło.
    Po ciąży znowu bakterie od czasu do czasu wracają, robię wymazy co kilka miesięcy, chociaż ostatnio jest spokój.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 października 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja borykam sie z ecoli od kilku lat. Najpierw miałam na szyjce. Wyleczylam antybiotykiem. Ale niestety okazalo sie, że mąż też ma. Lekarz zaproponowal mi posiew bezpośrednio z jamy macicy, z biopsja endometrium. Okazalo sie, że ecola jest w jamie macicy (mimo, ze na szyjce jej nie bylo) a endometrium polipowate. Bakterie w macicy moga upośledzac endometrium, a jak wiadomo, słabe endometrium utrudnia lub uniemozliwia zajście w ciążę. Mielismy z mezem silna kuracje antybiotykowa, jednak po niej okazalo sie, że maz ma nadal ecoli. Dostal inny antybiotyk - Zinnat, a ja Metronidazol dopochwowo. We wtorek mam histeroskopie, na której pobiora mi wycinek z endometrium wiec zobaczymy czy cholerstwo nadal jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2019, 21:52

    kinga25 lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 października 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggienka wrote:
    Ja 3 lata sie męczyłam z bakteriami. Wymaz - posiew - bakteria - antybiotyk - czekanie - wy maz - posiew - druga bakteria - antybiotyk i tak w kółko.
    Doszły drożdżaki w przewodzie pokarmowym - bo ileż można tych antybiotyków brać. Odstawiłam cukier, gluten, nabiał, smażone. Lekarzowi powiedziałam że tylko zastrzyki sobie życzę, nic doustnie łykać nie mam zamiaru. Pomogło.
    Po ciąży znowu bakterie od czasu do czasu wracają, robię wymazy co kilka miesięcy, chociaż ostatnio jest spokój.
    I zaszlas w ciążę po zastrzykach? Jaki to był lek?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Maggienka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 października 2019, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, pomogło, mogłam rozpocząć procedurę do in vitro. To była Gentamycyna.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 października 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, rozumiem. Dzieki za odpowiedz. Moj mąż niestety też brał te zastrzyki i nie pomogły... Tzn zlikwidowaly paciorkowca, ale ecoli została.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ