X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

FAS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Alkohol jest teratogenem, który ma wpływ na rozwijający się płód. Z łatwością przenika przez łożysko. To, czy dziecko będzie miało cechy charakterystyczne dla zespołu FAS, zależy od ilości wypijanego alkoholu. Mózg rozwija się przez cały okres ciąży i narażenie go na działanie alkoholu w jakimkolwiek momencie ciąży, może wpłynąć na jego prawidłowy rozwój." Zastanawiam się jak to się ma do zalecanych na grupie lampek wina podczas starań 🍷🍷🍷


    *https://psychologia.edu.pl/czytelnia/59-niebieska-linia/164-objawy-i-wczesne-rozpoznanie-fas.html

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba to dość oczywiste że jak ktoś się stara to w odpowiednim momencie robi test ciążowy/beta hcg z krwi i jak jest pozytyw to alko idzie w odstawkę. Nie spotkałam się nigdy tutaj z namawianiem na picie alkoholu w trakcie ciąży, raczej takie osoby by długo na tym forum nie zabawiły ;)

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    No chyba to dość oczywiste że jak ktoś się stara to w odpowiednim momencie robi test ciążowy/beta hcg z krwi i jak jest pozytyw to alko idzie w odstawkę. Nie spotkałam się nigdy tutaj z namawianiem na picie alkoholu w trakcie ciąży, raczej takie osoby by długo na tym forum nie zabawiły ;)

    Teoretycznie około 10 dni po zapłodnieniu, jak tylko zapłodniona komórka jajowa wszczepia się w macicę, wówczas tworzą się też kosmówki ... więc zastanowiam się czy promile między ostatnią miesiączką, a pozytywną betą mogą mieć jakieś szkodliwy wpływ czy zupełnie nie 🤔🤔🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że onet to nie autorytet medyczny jednak artykuł przeraża ...

    "Doszli do wniosków, że dzieci, których ojcowie pili alkohol na trzy miesiące przed zapłodnieniem, były o 44 proc. bardziej narażone na rozwinięcie wrodzonej wady serca. Mężczyźni, którzy się upijali (czyli pili więcej niż 5 drinków naraz), zwiększali to ryzyko o 52 proc. W przypadku kobiet, które piły alkohol w tym okresie, ryzyko wad serca u dziecka wzrastało o 16 proc."

    https://kobieta.onet.pl/zdrowie/picie-alkoholu-przez-mezczyzn-wplywa-na-wady-rozwojowe-u-poczetych-dzieci/db62jpd?fbclid=IwAR33UYHaIOSjqTexnxlG_2flyvpAP7wJ0oTFMb-la8CvgKPX5XPPagIvvtc

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 27 grudnia 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu już chyba jest o czym innym mowa. Wiadomo że nadmierne spożywanie alkoholu czy palenie (czy jakiekolwiek szkodliwe używki) obniżają jakość komórek, u mężczyzn i u kobiet. Ja zawsze odstawiam alko po potwierdzonej owulacji.

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 28 grudnia 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Sprawa ma się tak, że te pierwsze dni po implantacji zarodek jest naturalnie chroniony, ale już od początku piątego tygodnia wpływ teratogenów jest znaczący. Mówi się o okresie krytycznym, podczas którego otwiera się cewa nerwowa (zaczątek mózgu) i wtedy nawet ta lampka wina może znacząco uszkodzić rozwój dziecka. Specjaliści pracujący z dziećmi z FASem zalecają, by już na kilka miesięcy przed staraniami zrezygnować z alkoholu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2021, 09:06

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 01:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj znalazłam dwa dość dobre źródła:
    https://www.mp.pl/pacjent/ciaza/aktualnosci/243563,kazdy-tydzien-picia-alkoholu-we-wczesnej-ciazy-zwieksza-ryzyko-poronienia

    https://mamaginekolog.pl/hipotetyczna-hania/

    Czyli wychodzi na to, że do pozytywnej bety zarodki są chronione, ale później to już może się przełożyć na poronienie, a jeszcze dalej ewentualnie w FAS.

    Słyszałam też o kilku przypadkach kobiet pijących nałogowo w ciąży i rodzących zdrowe dzieci, więc nie można powiedzieć, że każdy alkohol w ciąży = FAS. Jednak nie namawiam do picia w ciąży, bo nigdy nie wiadomo - jaka dawka nie zaszkodzi.

    Pamiętajcie tylko, że nie dajmy się zwariować - kapusta kiszona, ciasto drożdżowe i kilka innych produktów zawierają małe ilości alkoholu. Może piwo 0,5 bym komuś oddała, ale takiego 0,0% się nie boję.

    Trzcina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 02:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale chodzi tutaj o picie wina do owulacji i później już odstawiamy. Tak samo jak np. bierzemy do owulacji olej z wiesiołka. Sama piłam wino do owulacji, bo wyczytałam że poprawia endometrium...

    Trzcina lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ