X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Hormony

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie który hormon może odpowiadać za złe zagnieżdżenie się? Wiem,że progesteron ale czy któryś jeszcze z hormonów może wpływać na ciążę na poronienie bądź właśnie na złe zagnieżdżenie?

    Sysiaaaaa lubi tę wiadomość

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 18 marca 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antykardiolipiny powodują poronienie

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Dziewczyny, mam do Was pytanie. Może wy jesteście w tym temacie bardziej doświadczone.

    Jak to jest... ja mam owulację zawsze 14-15 dc, pęcherzyk 21-22 mm, endo książkowe, pęcherzyk sam pęka. Lekarz mimo to, kazał mi zrobić kilka hormonów m.in TSH (ostatnio miałam 2,0) prolaktyne (ostatnio miałam 19,5) anty TPO TG progesteron, testosteron... w między czasie, chciałam zrobić jeszcze komputerowe badanie nasienia (240zł), HSG (500zł) wiyzta u gin 150zł, więc nie wiem, od czego zacząć, bo trochę w ostatnim razie muszę się liczyć z finansami. ;) Jeśłi owulacja jest, to jaki jest sens robienia hormonów? Np tych na tarczycę? Nie neguję zdania lekarza, jestem po prostu ciekawa, a w sumie jego zapomniałam zapytać.
    bo wszelkie nieprawidlowosci moga powodowac problemy z zajsciem. Najpierw zaczyna sie od badan hormonow, patrzy na normy, jak za wysokie trzeba korygowac, sprawdza nasienie. Nastepnie sprawdza sie czy jest owulacja, dalej badanie hsg.

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:10

  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH 1,639 Norma 0,550 — 4,780
    FT4 1,03 0,89 — 1,76
    ATG 34,1 < 60,0
    ATPO 51,2 < 60,0
    Prolaktyna 8,2
    kobiety:
    nie w ciazy: 2,8 - 29,3
    w ciazy:9,7 - 208,5
    po menopauzie:1,8 - 20,3
    DHEAS 108,7 25,9 — 460,2

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ