X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inozytol - przeciwskazania?
Odpowiedz

Inozytol - przeciwskazania?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Chrumek Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 września 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam pytanie, czy suplementy z inozytolem, np inofolic, mogą szkodzić, tzn czy są przeciwskazania do ich stosowania. Jeśli tak, jakie? Na PCOS podobno pomagają? A endometrioza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inozytol naturalnie występuje w pożywieniu, nie ma p.wskazan do niego. Forma w Inofem czy Miovarianie z to mioinozytol, dokładnie nie wiem czym się różni od inozytolu z jednak korzystnie wpływa na regulację cyklu i poprawę jakości komórek jajowych. Ja od tego miesiąca piję Miovarian

  • Chrumek Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 września 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie uzasadnienie może mieć to, że lekarz podejrzewając policystyczny jajnik, kazał mi to odstawić i zrobić badania hormonalne? Nie rozumiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chrumek wrote:
    A jakie uzasadnienie może mieć to, że lekarz podejrzewając policystyczny jajnik, kazał mi to odstawić i zrobić badania hormonalne? Nie rozumiem.
    Ojj nie mam pojęcia. Najlepiej zapytać tegoż lekarza :) Skoro kazał, to tak zrób

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 27 września 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się dziwne wydaje, że kazał odstawić, w końcu to nie lek tylko suplement diety. Moja ginekolog zaleciła w PCOS 2 saszetki dziennie (miałam badania hormonów), jedną stosują ponoć kobiety zdrowe w tych sprawach, a chcące zajść w ciążę, a w PCOS sprawdza się podwójna dawka.

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ