X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inozytol - przeciwskazania?
Odpowiedz

Inozytol - przeciwskazania?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Chrumek Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 września 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam pytanie, czy suplementy z inozytolem, np inofolic, mogą szkodzić, tzn czy są przeciwskazania do ich stosowania. Jeśli tak, jakie? Na PCOS podobno pomagają? A endometrioza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inozytol naturalnie występuje w pożywieniu, nie ma p.wskazan do niego. Forma w Inofem czy Miovarianie z to mioinozytol, dokładnie nie wiem czym się różni od inozytolu z jednak korzystnie wpływa na regulację cyklu i poprawę jakości komórek jajowych. Ja od tego miesiąca piję Miovarian

  • Chrumek Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 września 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie uzasadnienie może mieć to, że lekarz podejrzewając policystyczny jajnik, kazał mi to odstawić i zrobić badania hormonalne? Nie rozumiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chrumek wrote:
    A jakie uzasadnienie może mieć to, że lekarz podejrzewając policystyczny jajnik, kazał mi to odstawić i zrobić badania hormonalne? Nie rozumiem.
    Ojj nie mam pojęcia. Najlepiej zapytać tegoż lekarza :) Skoro kazał, to tak zrób

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 27 września 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się dziwne wydaje, że kazał odstawić, w końcu to nie lek tylko suplement diety. Moja ginekolog zaleciła w PCOS 2 saszetki dziennie (miałam badania hormonów), jedną stosują ponoć kobiety zdrowe w tych sprawach, a chcące zajść w ciążę, a w PCOS sprawdza się podwójna dawka.

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ