X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną laparoskopia vs hsg
Odpowiedz

laparoskopia vs hsg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anastazja22 Koleżanka
    Postów: 34 2

    Wysłany: 9 października 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)

    Moja lekarka "była" dała skierowanie na laparoskopie . Ani nawet nie chciała słyszeć o hsg . A ja czuje , że nie potrzebuje laparo . Nigdy od 6 miesiecy nie poowiedziała mi że jest owulacja . tylko zawsze : o dużo pęcherzyków , o mamy pecherzyk dominujący , o ślad za macicą i tak na dwoje babka wróżyła . Boje sie laparo jak holera i myśl ze nie będzie mnie w domu 3 dni przeraża mnie... co myślicie ? iść na to laparo czy prosic innego lekarza o skierowanie na hsg ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez stalam przed tym wyborem pare miesiecy temu. Ostatecznie wybralam Sono HSG, bo jestem cykorem, ale laparoskopia jest dokladniejsza pod tym wzgledem np, ze za jednym zamachem sprawdza, czy nie cierpisz na endometrioze. Jesli jajowody beda niedrozne to sprobuja je od razu udroznic- choc z tego co lekarze mi mowili, szanse na naturalna ciaze i tak sa wtedy male to te rzeski sa uszkodzone- ale sprobowac mozna. Przy hsg moga tez probowac udroznic cisnieniem kontrastu czesciowo zapchane jajowody, ale tylko jesli sa niedrozne w niewielkim stopniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hsg a rok później laparoskopie i w pierwszym cyklu po zabiegu udało mi się zajść w ciążę. Myślę, że powinnaś się zdecydować na laparo. ;)
    a jeśli masz wątpliwości i nie masz zaufania do tej lekarki, to idź do innego lekarza na konsultacje, przebadaj hormony, zrób dokładne badania i monitoring. Powodzenia

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 9 października 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam HSG a 3 miesiące później laparoskopie plus histeroskopie. HSG wykazało niedrożny prawy jajowód, po tym badaniu gorączkowałam i czułam się bardzo rozbita. Za to podczas zabiegu okazało się, że oba jajowody są drożne ,a wyniki HSG był po prostu błędne. Po laparoskopii czułam się dużo lepiej, lekko pobolewała mnie klatka piersiowa, ale trwało to może z 4 dni. Ja wybrałabym zabieg, na prawdę nie ma się czego bać. :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • anastazja22 Koleżanka
    Postów: 34 2

    Wysłany: 10 października 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za pomoc :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ