X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Luteinie może zablokować miesiączkę?
Odpowiedz

Luteinie może zablokować miesiączkę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 30 listopada 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie.

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia moze, zalezy od kobiety dlatego zaleca sie branie 3 dni po owu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie bardzo rozumiem, jak moze ja zablokowac, skoro ona jest po to by wywoalac @... wiem ze progesteron za wczesnie wziety moze wplynac na owulacje, ale nie slyszalam ze ma wplyw tez na @, moze niedoinformowana jakas jestem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brany non stop bez przerwy tak wg mojej wiedzy. Miesiączki nie będzie też jeśli jest ciąża. Luteina w przypadku ciąży podtrzyma ją, a w przypadku braku ciąży wywoła.

  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 30 listopada 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak miałam. Brałam luteinę dłużej niż 10 dni i miesiączki nie było. 5 dni mi się spóźniała, a zawsze mam jak w zegarku. Myślałam, że może ciąża, ale testy negatywne.
    Dopiero jak odstawiłam luteinę, to po 2 dniach przyszła @

    Dlatego lekarz mówił aby brać ja 10 dni, potem zrobić test i jak negatywny to ja odstawić, a po kilku dniach przyjdzie @

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 30 listopada 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chodziło mi o to czy biorąc ją od 4 dpo np przez 21 dni to jeśli nie ma ciąży to @ może być np po 14 dniach brania bez przerwy?

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli o takim przypadku mowisz, mysle, ze faza lutealna moze ulec zaburzeniu i faktycznie @ moze pojawic sie troche pozniej... wydaje mi sie, ze wtedy jest wieksze stezenie progesteronu w organizmie i troszke czasu minie nim on spadnie, stad ewentualne opoznienie w @... ale to sa moje przemyslenia na ten temat, nie wiem moze ktos jeszcze sie wypowie... Kasiu po drugie kazdy organizm jest inny, wiec ciezko powiedziec czy dostalabys @ akurat po 14 dniach od odstawienia. A skoro nie ma ciazy, to dlaczego chcesz brac lutke az 21 dni? mysle ze tez nie ma co przesadzac z tym i ja bym brala jedynie taka dawke, aby @ normalnie mogla sie pojawic... <3

    ja jak biore progesteron (przez 10 dni) po 2 dniach od skoku tempki, to wczesniej mialam tak, ze po 2 dniach od odstawienia dostalam @, a teraz jakos mam po 5 dniach od odstawienia... tez mi sie cos wydluzyla ta faza lutealna...

  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 30 listopada 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie. Ja luteine biorę od 3 cylki. Zawsze dostawalam w czwartym dniu po odstawieniu jak w zegarku. Teraz 6 dzien i cisza. Nieciesze się wcale bo przestawi mi cylk jak na złość i będę musiała przesuwać zabieg. Dlaczego sie tak stalo?

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 30 listopada 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak brałam na wywołanie okresu to po 10 dniach odstawiłam a po 2-3 dniach później była już @. Biorę teraz bo mam krótkie fazy lute ale o ile w ogóle je man. Prolaktyna niby w normie a jak biorę castagnusa to zawsze mam tą drugą fazę.

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 30 listopada 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wychodzily cykle z luteina 28 dniowe. Teraz jest 30 i nic. Mam ustawiony zabieg oraz dodatkowe badania przed-jak mi sie opóźni to będę w czarnej...dziurze.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobiłam dzisiaj test i negatyw. Masakra już mam dość... Nie wiem czy brać dalej tą luteinę czy odpuścić i zaczekać na @...

    115bfb75782802775a7b78ca1617a0ea.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 11:00

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ja bym wziela jeszcze tez 3 dni lutki i normalnie czekala na @... wiem,z e byly przypadki, ze po lutce czy dupki dziewczyny na @ czekaly nawet grubo ponad tydzien... wiem, ze negatywne testy zalamuja, dlatego ja nie robie juz ich przed terminem @, jedynie po - tak postanowilam po ostatnim nieudanym cyklu, bo mam juz normalnie dosc widoku I kreski <3 przytulam <3

    kochane, a apropo zmiany w dlugosci fazy lutealnej (w zaleznosci tak jak piszecie, jesli w ogole ona wystepuje lub czy @ po prostu sie spoznia bardziej po odstawieniu leku niz zwykle) to sama mam mieszane uczucia... moze stres ma na to wplyw, moze jakis inne czynniki, ktore na nas oddzialowuja w ciugu cyklu... ciezko stwierdzic. Moze jeszcze ktos sie wypowie na ten temat, bo tez chetnie bym sie czegos dowiedziala...

  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    będę brała jeszcze luteinę przez 3 dni czyli do piątku włącznie. W sobotę test i zobaczymy... ale nie liczę na cud... :(

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i dobrze, jak ma cos wyjsc to wyjdzie, ciesze sie, ze moglam pomoc... mam nadzieje, ze ujrzysz piekne II kreseczki - zielonosci :)

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 4 maja 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bralam duphaston przy ostatniej, nieudanej iui.
    Odstawilam go i gdzies po 2 dniach dostalam "okres". To juz trzeci dzien, rano cos poleci (jest czerwono na papierze toaletowym), a potem caly dzien sucho.
    Rozpoczelam procedure ivf, od 1dc biore ovulastan, czyli juz 3 dni.
    Czy ten brak @ to od progesteronu czy antykoncepcji?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Agatka35 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 lutego 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, też biorę luteinie I Czekam okres... Już 6 dzień

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ