X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Mała liczba plemników o prawidłowej budowie - zerknijcie proszę na wyniki
Odpowiedz

Mała liczba plemników o prawidłowej budowie - zerknijcie proszę na wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 145 63

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    mam do Was prośbę abyście mi doradziły. Od marca 2019 roku leczę się z mężem w Gamecie w Gdyni. Mąż miał bardzo słabe wyniki nasienia. W kwietniu 2019 roku przeszedł operację żylaków i w październiku wyniki nasienia poprawiły się. Lekarz zapisał mężowi l- karnitynę i dzisiaj zrobiliśmy badanie nasienia z morfologią. Pierwszy raz zrobiliśmy morfologię. Lekarz nigdy nam o potrzebie takiego badania nie mówił. Przesyłam Wam wyniki poniżej. Proszę zerknijcie co o tym myślicie. Będę wdzięczna. Martwi mnie ilość prawidłowych plemników. W październiku 2019 r lekarz widząc ze wyniki badania ogólnego nasienia polepszyły się stwierdził, ze możemy przystąpić za jakiś czas do inseminacji. Jednak dziwi mnie ze nie zlecił nigdy morfologii plemników. Wizytę w gamecie mam 5 maja. Do tego czasu muszę zbadać poziom tsh i ft4 i prolaktyny, bo miałam dość wysoki. Obecnie biorę euthyrox a jeszcze pewnie lekarz zapisze mi coś na prolaktyne. Napiszcie mi proszę czy lekarz dobrze zrobił nie zlecając nigdy morfologii plemnika? Co teraz będzie dalej z leczenie,? Czy wizyty u androloga?

    Plemniki o prawidłowej budowie 2%
    Plemniki o nieprawidłowej budowie 98%
    Plemniki z defektem główki 97%
    Plemniki z defektem wstawki 37%
    Plemniki z defektem witki 5%
    Plemniki z patologicznymi przywieszkami cyto 3%
    TZI indeks 1,44
    Plemniki żywe 58 %
    Plemniki martwe 42%
    Ilość plemników w ejakulacie 73,40 mln
    Ilość plemników w 1 ml 14,68 mln
    Plemniki o szybkim ruchu postępowym 10 %
    Plemniki o wolnym ruchu postępowym 17%
    Suma plemników o ruchu postępowym 27%
    Plemniki o ruchu niepostepowym 10%
    Plemniki nieruchome 63%
    Średnia prędkość przeciętnego toru 22,4
    Średnia prędkość ruchu postępowego 17,8
    Średnia prędkość względem zarejestrowanego toru 29,9
    Prostoliniowością 73,5%
    Liniowość ruchu 58,1%











    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ