X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    Cześć dziewczyny!!!!
    Widzę tu dalej znajome nicki!!! ♥️
    Wracam do Was kochane… Nie wiem czy pamiętacie moją historie, ale trochę czuje się jak weteranka medartu 🫣. W skrócie lata starań, inseminacji, w końcu udane ivf. :) mamy 2 letniego syna z pomocą dr K i dr Kru bo u niego prowadziłam ciąże. :) po porodzie zaczęłam zle ske czuć, okazało się, że w środku zżerał mnie chłoniak. Przeszłam chemioterapię i radioterapie - wyzdrowiałam. Po radioterapii, która skończyłam w grudniu, poleciałam z mężem i małym na wakacje. Wróciliśmy, okres się spóźnił. Ale myśle, przecież po chemii to mi nic tam jeszcze nie hula… ale dla pewności test, a tam!!! Dwie kreski!!! Szybka beta 25 tys!!!! Z ryyyyykiem, biegiem do dr Kru… a tam prawie 7tc… naturalnej…. Aktualnie jestem w 11tc, za tydzień mam Szy… jestem 💩… ale wierze, że cuda się zdarzają. Chciałam Wam opisać moją historie bo nadaje się na film. Nie wiem czy chemia tez wyleczyła mnie z nieplodnosci? Pojęcia nie mam… ale nigdyyyy nie można być niczego pewnym 🍀🍀🍀🍀


    A niedawno myślałam co u Ciebie. Wspaniałe wieści. To maleństwo pewnie jest nagrodą za zwycięstwo nad chorobą 🥰 Wszystkiego naj, naj naj...
    I faktycznie ciary przechodzą jak się to czyta🔥

    Martynkowo lubi tę wiadomość

  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    A niedawno myślałam co u Ciebie. Wspaniałe wieści. To maleństwo pewnie jest nagrodą za zwycięstwo nad chorobą 🥰 Wszystkiego naj, naj naj...
    I faktycznie ciary przechodzą jak się to czyta🔥
    Ja tez o Was myślałam i nie mogłam nie podzielić się taką wiadomością. Choć mam świadomość jak to nieodpowiedzialne 🫣

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja88 wrote:
    Wspaniałe wieści, gratulacje :)
    Ja prowadziłam obie ciąże (pierwszą do 41 tygodnia i drugą do poronienia w 10 tc) u dr AB i wiem, że jeśli kiedyś będę jeszcze w ciąży to też będę ją prowadzić u niego. Czułam się zaopiekowana i doinformowana, był z nim zawsze kontakt, gdy coś się działo to nie było problemu z konsultacją telefoniczną lub wizytą jeszcze tego samego dnia.

    Gaja, dziękuję Ci za gratulacje i Twoją opinię :). A gdzie rodziłaś? AB doradzał Tobie gdzie warto rodzić? Wszystkie badania robiłaś w czasie ciąży w MedArcie czy coś poza? Jak wygląda kwestia badań podczas ciąży?

  • Nowa88 Ekspertka
    Postów: 152 119

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziunia wrote:
    Nowa 88
    Jak się czujesz?

    Jakoś tak ni jak😑 mam zrobić bete pod koniec tygodnia i jak spadnie do zera to mogę zrobić hormony I znowu podchodzić do transferu... myślałam że muszę czekać do 2dnia cyklu , mało zrozumiałam na ostatniej wizycie a jakoś nie miałam siły dopytywać...
    A Ty jak tam jaki jest plan na Ciebie?

  • Dziunia Autorytet
    Postów: 602 584

    Wysłany: 14 marca 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa88 wrote:
    Jakoś tak ni jak😑 mam zrobić bete pod koniec tygodnia i jak spadnie do zera to mogę zrobić hormony I znowu podchodzić do transferu... myślałam że muszę czekać do 2dnia cyklu , mało zrozumiałam na ostatniej wizycie a jakoś nie miałam siły dopytywać...
    A Ty jak tam jaki jest plan na Ciebie?

    Wierzę , że jest Ci ciężko.
    Potrzebujesz czasu by dojść do siebie.
    Chcecie podchodzić odrazu do transferu?
    Czy odpuścisz na chwilę żeby głowa odpoczęła?
    Ja dostałam antyki i czekam , później zbadam estradiol i mam wysłać p. doktor.
    Trzymam mocno kciuki , żebyś szybko doszła do siebie.
    Odpoczywaj , jeśli to Ci pomaga
    I trzymaj się jakoś , wierzę że nam się uda🍀🍀🍀

  • Nowa88 Ekspertka
    Postów: 152 119

    Wysłany: 15 marca 2023, 03:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziunia wrote:
    Wierzę , że jest Ci ciężko.
    Potrzebujesz czasu by dojść do siebie.
    Chcecie podchodzić odrazu do transferu?
    Czy odpuścisz na chwilę żeby głowa odpoczęła?
    Ja dostałam antyki i czekam , później zbadam estradiol i mam wysłać p. doktor.
    Trzymam mocno kciuki , żebyś szybko doszła do siebie.
    Odpoczywaj , jeśli to Ci pomaga
    I trzymaj się jakoś , wierzę że nam się uda🍀🍀🍀

    Nie wiem właśnie🤷‍♀️ , raz myślę żeby od razu bo szkoda czasu, a potem że może lepiej poczekać , nie wiem sama🙈
    Trzymam kciuki żeby Twoje hormony się uspokoiły 🤗

    Dziunia lubi tę wiadomość

  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 15 marca 2023, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Gaja, dziękuję Ci za gratulacje i Twoją opinię :). A gdzie rodziłaś? AB doradzał Tobie gdzie warto rodzić? Wszystkie badania robiłaś w czasie ciąży w MedArcie czy coś poza? Jak wygląda kwestia badań podczas ciąży?
    Rodziłam na Lutyckiej, jak pytałam dr, było to w 2020 roku, mówił że już wszędzie jest Ok. Jak mu powiedziałam, że rozważam Lutycką to powiedział, ze coraz więcej jego pacjentek tam rodzi i są zadowolone.
    Wizyty i badania prenatalne robiłam w Medarcie, badania laboratoryjne robiłam w ramach pakietu w PZU i wysyłałam wyniki doktorowi do sprawdzenia 🙂

    Trottin lubi tę wiadomość

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 15 marca 2023, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja88 wrote:
    Rodziłam na Lutyckiej, jak pytałam dr, było to w 2020 roku, mówił że już wszędzie jest Ok. Jak mu powiedziałam, że rozważam Lutycką to powiedział, ze coraz więcej jego pacjentek tam rodzi i są zadowolone.
    Wizyty i badania prenatalne robiłam w Medarcie, badania laboratoryjne robiłam w ramach pakietu w PZU i wysyłałam wyniki doktorowi do sprawdzenia 🙂
    Ok, wielkie dzięki! :)
    Chyba też zostanę u niego, o ile się potwierdzi, bo na razie nadal to do mnie nie dociera.. :)

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 16 marca 2023, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do Lutyc kiej. Rodziłam tam też w 2020 i ok, a teraz ten szpital jest oblegany. Mają natłok pacjentek (przez zmiany w jednym z Poznańskich szpitali). Brakuje łóżek i wypychają pacjentki do domu. Po cc wypisywali nas w 2 dobie. Co prawda wszystkie wyszłyśmy z dziećmi, ale były opcje że my do domu a dziecko zostaje jeżeli coś niepokojącego się działo np. żółtaczka, czy jakieś dodatkowe badania. Do ostatniej chwili w stresie bo nie było wiadomo czy nas z dziećmi puszcza. A i nikt nie pytał czy karmimy czy nie. Wychodzicie i już. Neonatologia tym samym też przepełniona i nie wyrabiają. Wizyta wieczorna 21-23. Raz przyszła tylko 1 osoba tak szybko zapytać co się dzieje bo już 23 była a oni nie mogli się wyrwać na ochod.
    Nie mam zastrzeżeń co do opieki. Jednak to zamieszanie z brakiem wolnych miejsc było mocno stresujące. I czekanie czy dziecko z tobą wychodzi czy nie.

    Trottin lubi tę wiadomość

  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 16 marca 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam a świętej rodzinie 2 lata temu i tez byłam bardzo zadowolona. Rano odeszły mi wody, ale nie rozkręcała się akcja zbytnio wiec o 14 podali oxy. A o 19 mój Miłek już był ze mną na świecie także nie miałam na co narzekać. Opieka po porodzie tez w porządku. Trochę porady laktacyjne kuleja, ale to była pandemia wiec nawet nie można było wezwać swojej położnej cdl. Teraz widziałam ze się tam trochę pozmieniało na lepsze. Planuje tez wybrac ten szpital na 2 poród. :)

    Trottin lubi tę wiadomość

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    Ja rodziłam a świętej rodzinie 2 lata temu i tez byłam bardzo zadowolona. Rano odeszły mi wody, ale nie rozkręcała się akcja zbytnio wiec o 14 podali oxy. A o 19 mój Miłek już był ze mną na świecie także nie miałam na co narzekać. Opieka po porodzie tez w porządku. Trochę porady laktacyjne kuleja, ale to była pandemia wiec nawet nie można było wezwać swojej położnej cdl. Teraz widziałam ze się tam trochę pozmieniało na lepsze. Planuje tez wybrac ten szpital na 2 poród. :)

    Sporo dobrego ostatnio słyszałam o Świętej Rodzinie, dzięki za Twoją opinię :)

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dziewczyny co do Lutyc kiej. Rodziłam tam też w 2020 i ok, a teraz ten szpital jest oblegany. Mają natłok pacjentek (przez zmiany w jednym z Poznańskich szpitali). Brakuje łóżek i wypychają pacjentki do domu. Po cc wypisywali nas w 2 dobie. Co prawda wszystkie wyszłyśmy z dziećmi, ale były opcje że my do domu a dziecko zostaje jeżeli coś niepokojącego się działo np. żółtaczka, czy jakieś dodatkowe badania. Do ostatniej chwili w stresie bo nie było wiadomo czy nas z dziećmi puszcza. A i nikt nie pytał czy karmimy czy nie. Wychodzicie i już. Neonatologia tym samym też przepełniona i nie wyrabiają. Wizyta wieczorna 21-23. Raz przyszła tylko 1 osoba tak szybko zapytać co się dzieje bo już 23 była a oni nie mogli się wyrwać na ochod.
    Nie mam zastrzeżeń co do opieki. Jednak to zamieszanie z brakiem wolnych miejsc było mocno stresujące. I czekanie czy dziecko z tobą wychodzi czy nie.
    Dzięki za Twoją opinię! :)

  • Nowa88 Ekspertka
    Postów: 152 119

    Wysłany: 17 marca 2023, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziś robiłam bete-101, pisałam do lekarza mam powtórzyć za tydzień ,oby szybko spadła do zera bo trochę się naczytałam w necie o zaśniad groniasty czy jakoś tak🤔🙈 chyba muszę przestać czytać bo się nakręcam na dziwne rzeczy🙈
    Po jakim czasie spadła wam beta do zera?

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 17 marca 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa88 wrote:
    Hej dziś robiłam bete-101, pisałam do lekarza mam powtórzyć za tydzień ,oby szybko spadła do zera bo trochę się naczytałam w necie o zaśniad groniasty czy jakoś tak🤔🙈 chyba muszę przestać czytać bo się nakręcam na dziwne rzeczy🙈
    Po jakim czasie spadła wam beta do zera?


    Nie pamiętam dokładnie ile to trwało, ale na pewno kilka tygodni. Spokojnie. Choć wiem, że to było irytujące. Myślałam, że koniec ciszy to beta od razu spada.

  • AisoG Ekspertka
    Postów: 153 90

    Wysłany: 17 marca 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa88 wrote:
    Hej dziś robiłam bete-101, pisałam do lekarza mam powtórzyć za tydzień ,oby szybko spadła do zera bo trochę się naczytałam w necie o zaśniad groniasty czy jakoś tak🤔🙈 chyba muszę przestać czytać bo się nakręcam na dziwne rzeczy🙈
    Po jakim czasie spadła wam beta do zera?

    Mi spadała trzy tygodnie.
    Tez czytałam o różnych komplikacjach, ale na szczęście spadła.
    Daj sobie czas.

    Medart od 08.2019
    Pobrano 19 komórek
    Zapładniono 14
    Pozostało 9
    ❄❄❄❄❄❄❄❄❄w tym przebadane 4 i zdrowe genetycznie! :)

    I transfer 14.05 😢 beta 4,0

    II transfer 😥

    III transfer😥

    IV transfer😥

    V transfer ciąża pozamaciczna usunięcie jajowodu

    2023 naturals
    27.01 ❤️
  • PawieOczko Ekspertka
    Postów: 229 83

    Wysłany: 17 marca 2023, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć dziewczyny, od jakiegoś czasu jestem pacjentką AB i.. chyba się udało! Beta 576 mIU/ml. Jeszcze boję się cieszyć, ale mam do Was pytanie- jakie macie doświadczenia co do AB jako prowadzącego ciążę? Wybrałybyście jego czy kogoś innego? Jeśli kogoś innego to z MedArtu czy spoza? Z góry dzięki za opinie i doświadczenia :)
    Hej, gratulacje! a tak z ciekawości, podchodziliście do IVF? czy jakoś inaczej się udało. Pamiętam że miałaś taką krótką II fazę cyklu, czy trafiłaś na jakiś wyjaśnienie, czy to może być przeszkodą do zajścia w ciążę? bo też się zastanawiam, jak długo progesteron powinien być na wysokim poziomie.

    Ona: 82r., Hashimoto Eutx75, jajowody drożne
    On: 81 r., Oligoz.II, Teratoz.III ,fragmentacja 15%✅️, t(13;14) rob.
    Medart: 2021.10 1ivf , 13 🥚>6> ❄️❄️❄️, (5.1.1, 4.1.1, 4.2.2) nieprawidłowe ☹️
    2022.01 2ivf, 12 🥚>5> ❄️❄️ (5.1.1, 5.1.1.), nieprawidłowe ☹️, CD138 - ✅️
    2022.02 3ivf (DuoStim) 8 🥚>2> brak blastek ☹️
    2022.08 4ivf, bez stymul., 1🥚> nie zapłodniło się ☹️
    EF
    2023.03 5 ivf mini, 2 🥚>2> ❄️❄️ (1 eupl.) :)
    2023.06 6 ivf mini, 8 🥚>7> ❄️❄️❄️❄️❄️ (1 eupl.) :)
    2023.11 FET, hcg: 6dpt 35, 10dpt 242, 14 dpt 1569, 10+2 3,87cm, 19+2 317g dziewczynki
    preg.png
  • Nowa88 Ekspertka
    Postów: 152 119

    Wysłany: 17 marca 2023, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Nie pamiętam dokładnie ile to trwało, ale na pewno kilka tygodni. Spokojnie. Choć wiem, że to było irytujące. Myślałam, że koniec ciszy to beta od razu spada.

    Ja też tak myślałam, że zaraz spadnie🤷‍♀️ juz myślałam że dużo wiem ,a jednak na każdym etapie coś mnie zaskakuję 🙈

  • Nowa88 Ekspertka
    Postów: 152 119

    Wysłany: 17 marca 2023, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisoG wrote:
    Mi spadała trzy tygodnie.
    Tez czytałam o różnych komplikacjach, ale na szczęście spadła.
    Daj sobie czas.

    Poczekam, oby spadła po tym tygodniu to się uspokoje😉 Dziękuję

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 18 marca 2023, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PawieOczko wrote:
    Hej, gratulacje! a tak z ciekawości, podchodziliście do IVF? czy jakoś inaczej się udało. Pamiętam że miałaś taką krótką II fazę cyklu, czy trafiłaś na jakiś wyjaśnienie, czy to może być przeszkodą do zajścia w ciążę? bo też się zastanawiam, jak długo progesteron powinien być na wysokim poziomie.

    Dziękuję, udało się naturalnie. Mąż brał suplementy na poprawę parametrów nasienia, w marcu planował iść powtórzyć wyniki, a latem planowaliśmy podejść do in vitro, jeśli nie uda się naturalnie. AB podwoił mi dawkę progesteronu i dzięki temu udało się wydłużyć fazę lutealna do 14 dni, więc przypuszczam, że to pomogło, ale nie mam gwarancji, bo doktor mówił, że jego zdaniem to nie moje krótkie fazy są przyczyną, tylko jednak nasienie. Staraliśmy się współżyć częściej, bo poza niską morfologią lepkość też była wysoka.
    Widzę po stopce, że u Was długa historia.. jest jakiś pomysł co dalej? Jaki macie plan?

  • PawieOczko Ekspertka
    Postów: 229 83

    Wysłany: 19 marca 2023, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Dziękuję, udało się naturalnie. Mąż brał suplementy na poprawę parametrów nasienia, w marcu planował iść powtórzyć wyniki, a latem planowaliśmy podejść do in vitro, jeśli nie uda się naturalnie. AB podwoił mi dawkę progesteronu i dzięki temu udało się wydłużyć fazę lutealna do 14 dni, więc przypuszczam, że to pomogło, ale nie mam gwarancji, bo doktor mówił, że jego zdaniem to nie moje krótkie fazy są przyczyną, tylko jednak nasienie. Staraliśmy się współżyć częściej, bo poza niską morfologią lepkość też była wysoka.
    Widzę po stopce, że u Was długa historia.. jest jakiś pomysł co dalej? Jaki macie plan?
    To super Wam poszło ☺️. U nas suplementy nigdy nic nie poprawiły. My teraz próbujemy w Czechach, ale na razie z marnym skutkiem bo pęcherzyki okazały się puste, i dopiero będę się dowiadywać co mogło być powodem. Jakie dawki i czego brałaś na to wydłużenie fazy lut?

    Ona: 82r., Hashimoto Eutx75, jajowody drożne
    On: 81 r., Oligoz.II, Teratoz.III ,fragmentacja 15%✅️, t(13;14) rob.
    Medart: 2021.10 1ivf , 13 🥚>6> ❄️❄️❄️, (5.1.1, 4.1.1, 4.2.2) nieprawidłowe ☹️
    2022.01 2ivf, 12 🥚>5> ❄️❄️ (5.1.1, 5.1.1.), nieprawidłowe ☹️, CD138 - ✅️
    2022.02 3ivf (DuoStim) 8 🥚>2> brak blastek ☹️
    2022.08 4ivf, bez stymul., 1🥚> nie zapłodniło się ☹️
    EF
    2023.03 5 ivf mini, 2 🥚>2> ❄️❄️ (1 eupl.) :)
    2023.06 6 ivf mini, 8 🥚>7> ❄️❄️❄️❄️❄️ (1 eupl.) :)
    2023.11 FET, hcg: 6dpt 35, 10dpt 242, 14 dpt 1569, 10+2 3,87cm, 19+2 317g dziewczynki
    preg.png
‹‹ 2873 2874 2875 2876 2877 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ