X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Nadprogramowe zarodkiIVF
Odpowiedz

Nadprogramowe zarodkiIVF

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madka123 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UDANE IN VITRO ZA PIERWSZYM RAZEM
    Jeśli planujesz in vitro przemyśl co zrobisz z nadprogramowymi zarodkami. 


    Po kilku latach starań o dziecko zgłosiliśmy się z mężem po pomoc do kliniki Invicta w Gdańsku. Bardzo chcieliśmy dziecko z naturalnego poczęcia dlatego przez pół roku próbowaliśmy naturalnych metod pod nadzorem lekarzy. Wreszcie zaproponowano nam in vitro jako najskuteczniejszą metodę, była to dla nas ostateczność, jednak chęć posiadania potomstwa była większa. Cała procedura się udała, nawet za pierwszym razem, byliśmy przeszczęśliwi, mamy wspaniałe i zdrowe dziecko, jednak po czasie dotarło do nas że w pewnej kwestii nie zostaliśmy "należycie poinformowani" i nie daje nam to spokoju. Chodzi o liczbę zapłodnionych zarodków. Oczywiście pytano nas ile komórek chcemy zapłodnić, wtedy nie wiedzilismy i zdaliśmy się w tej kwestii na lekarza. Lekarz zaproponował że nie wie ile komórek pobierze i ile z nich uda się zapłodnić, w związku z czym rekomenduje aby zapłodnić wszystkie. Im więcej tym lepiej. Zgodziliśmy się. I to był błąd. Oczywiście poinformowano nas że zarodki "nadprogramowe" zostaną zamrożone i będziemy mogli z nich skorzystać w przyszłości o ile będziemy uiszczać coroczną opłatę za przechowywanie. Poinformowano nas także że zarodków się nie niszczy tylko przekazuje niepłodnym parom w razie braku zapłaty. Nie byliśmy jednak świadomi że pobiorą i zapłodnią kilkanaście komórek! Nie jestem w stanie urodzić swoich wszystkich dzieci i nie chce też ich oddawać. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, na dokumentach widnieją nasze podpisy, jednak uważam że nie tak się to powinno odbywać. Siedzieliśmy w gabinecie lekarza i omawialiśmy sprawy medyczne, a na koniec mieliśmy cyt. "podpisać dokumenty, wiecie jaka jest biurokracja". Dostaliśmy kilkanaście stron A4 wypełnionych małym druczkiem do podpisu w 5 minut, po wyjściu z gabinetu byliśmy jeszcze coś podpisać i fakt: padło pytanie czy coś jest niejasne, ale uważam że nie tak się to powinno odbywać. Powinniśmy odbyć rozmowę czy nam się to podoba czy nie, czy to jest jasne czy niejasne i ta rozmowa powinna trwać godzinę. Powinni być na niej prawnik, psycholog i lekarz i powinni nam zasugerować że w ustawie jest zapis aby nie zapładniac więcej niż 6 komórek, powinno paść pytanie ile chcecie mieć dzieci? Dwójkę? Ok a zatem 4 zarodki powinny wystarczyć. Statystycznie 2 komórki się nie zapłodnią a dwie zostaną. Wiem że powinniśmy przeczytać ustawę o in vitro, ale bądźmy szczerzy, kto to robi? Czytaliśmy broszury z kliniki i nie było w nich mowy o tym temacie. Czytaliśmy też fora internetowe o in vitro i tam również nikt nie podjął tego tematu gdyż wszyscy skupiają się tylko na tym żeby się udało. Uprzedzając komentarze naszego wspaniałego narodu typu : trzeba było myśleć wcześniej, przecież podpisaliście itp. itd. Zrozumcie że byliśmy zdesperowani, na granicy depresji, byliśmy skupieni tylko na celu. Zaufaliśmy lekarzowi.


    Niech to będzie przestroga dla innych par, aby przede wszystkim, zanim udadzą się jeszcze do kliniki rozważyli co chcą zrobić z dziećmi zapłodnionymi nadprogramowo. Może warto zapłodnić tylko 1-2 komórki jeśli chcecie mieć 1 dziecko. 

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3219 6273

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zależy od kliniki i lekarza.

    Nasz z nami to omawiał na pierwszym spotkaniu i między innymi pod tym kątem była planowana stymulacja. Ponownie do tematu wracał w trakcie stymulacji i ostatecznie w dniu punkcji. Na żadnym etapie nikt nie naciskał tylko przedstawiano statystyki jakie są szanse uzyskania odpowiedniej dla nas liczby zarodków.

    Inna sprawa, że wstępnie z mężem mieliśmy to omówione przed pójściem do kliniki.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Mojanadzieja Autorytet
    Postów: 18740 6807

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madka123 wrote:
    UDANE IN VITRO ZA PIERWSZYM RAZEM
    Jeśli planujesz in vitro przemyśl co zrobisz z nadprogramowymi zarodkami. 


    Po kilku latach starań o dziecko zgłosiliśmy się z mężem po pomoc do kliniki Invicta w Gdańsku. Bardzo chcieliśmy dziecko z naturalnego poczęcia dlatego przez pół roku próbowaliśmy naturalnych metod pod nadzorem lekarzy. Wreszcie zaproponowano nam in vitro jako najskuteczniejszą metodę, była to dla nas ostateczność, jednak chęć posiadania potomstwa była większa. Cała procedura się udała, nawet za pierwszym razem, byliśmy przeszczęśliwi, mamy wspaniałe i zdrowe dziecko, jednak po czasie dotarło do nas że w pewnej kwestii nie zostaliśmy "należycie poinformowani" i nie daje nam to spokoju. Chodzi o liczbę zapłodnionych zarodków. Oczywiście pytano nas ile komórek chcemy zapłodnić, wtedy nie wiedzilismy i zdaliśmy się w tej kwestii na lekarza. Lekarz zaproponował że nie wie ile komórek pobierze i ile z nich uda się zapłodnić, w związku z czym rekomenduje aby zapłodnić wszystkie. Im więcej tym lepiej. Zgodziliśmy się. I to był błąd. Oczywiście poinformowano nas że zarodki "nadprogramowe" zostaną zamrożone i będziemy mogli z nich skorzystać w przyszłości o ile będziemy uiszczać coroczną opłatę za przechowywanie. Poinformowano nas także że zarodków się nie niszczy tylko przekazuje niepłodnym parom w razie braku zapłaty. Nie byliśmy jednak świadomi że pobiorą i zapłodnią kilkanaście komórek! Nie jestem w stanie urodzić swoich wszystkich dzieci i nie chce też ich oddawać. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, na dokumentach widnieją nasze podpisy, jednak uważam że nie tak się to powinno odbywać. Siedzieliśmy w gabinecie lekarza i omawialiśmy sprawy medyczne, a na koniec mieliśmy cyt. "podpisać dokumenty, wiecie jaka jest biurokracja". Dostaliśmy kilkanaście stron A4 wypełnionych małym druczkiem do podpisu w 5 minut, po wyjściu z gabinetu byliśmy jeszcze coś podpisać i fakt: padło pytanie czy coś jest niejasne, ale uważam że nie tak się to powinno odbywać. Powinniśmy odbyć rozmowę czy nam się to podoba czy nie, czy to jest jasne czy niejasne i ta rozmowa powinna trwać godzinę. Powinni być na niej prawnik, psycholog i lekarz i powinni nam zasugerować że w ustawie jest zapis aby nie zapładniac więcej niż 6 komórek, powinno paść pytanie ile chcecie mieć dzieci? Dwójkę? Ok a zatem 4 zarodki powinny wystarczyć. Statystycznie 2 komórki się nie zapłodnią a dwie zostaną. Wiem że powinniśmy przeczytać ustawę o in vitro, ale bądźmy szczerzy, kto to robi? Czytaliśmy broszury z kliniki i nie było w nich mowy o tym temacie. Czytaliśmy też fora internetowe o in vitro i tam również nikt nie podjął tego tematu gdyż wszyscy skupiają się tylko na tym żeby się udało. Uprzedzając komentarze naszego wspaniałego narodu typu : trzeba było myśleć wcześniej, przecież podpisaliście itp. itd. Zrozumcie że byliśmy zdesperowani, na granicy depresji, byliśmy skupieni tylko na celu. Zaufaliśmy lekarzowi.


    Niech to będzie przestroga dla innych par, aby przede wszystkim, zanim udadzą się jeszcze do kliniki rozważyli co chcą zrobić z dziećmi zapłodnionymi nadprogramowo. Może warto zapłodnić tylko 1-2 komórki jeśli chcecie mieć 1 dziecko. 


    Mnie informowano ze 6 moga zaplodnic a kwestia wiekszego zapladniania komorek to tylko dotyczy osob ktore we wczesniejszych procedurach nie uzyskalo wiekszej ilosci zarodkow , ktore mogliby podac przy transferze/transferach kolejnych.
    Nie kazda rozwinie sie, zaplodni, czy bedzie sie w ciazy.
    Slaba jakosc komorek jajowych, wiek itd...

    Wczesniej zrobilam rozeznanie i wiedzialam na co pisze się...
    Widac co klinika to inne podejsciem bo nie slyszalam aby przy pierwszej procedurze nie znajac wynikow stymulacji i zaplodnienia - zapladnia wiecej niz 6 oocytow. 🤔
    Ja papiery ktore otrzymalam jest wskazane ze zapladniqja maksymalnie 6...
    A przy ostatniej- 3 procedurze mialam zaplodnione 12... z czego 4 zarodki mialam w 5 dobie.
    Oczywiscie wczesniej mialam rozmowe, ze w mojej sytuacji moga wiecej niz 6 zaplodnic... a ja zgodzilam sie i podpisalam z mezem co trzeba.

    Nie wiem czy to fake nick czy kwestia ze szukasz rozeznania jak w innych klinikach (?)
    Ale na chlopski rozum to nikt nie zgadza sie na zapladnianie tylu oocytow przy 1 stymulacji.
    Troche dziwne , bo raczej lekarz nie proponuje na poczatku drogi takiej ilosci zaplodnienia jajek.

    Mysle , ze wrecz cos nie tak... badz wszystko nie zostalo napisane ?

    Lekarz musi miec podstawe , zeby zaplodnic wiecej niz 6 oocytow. A tutaj nie ma podstaw... skoro to 1 procedura . 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2023, 22:42

    Skopcia lubi tę wiadomość

    Córeczka 36+5tc 2300g 52cm miłości 🥰 16.03.2021r
    Synek 39+0tc 3820g 57cm miłości🥰 1.12.2022r
    °1IUI 15.08.2017°2IUI 18.09.2017°3IUI 19.12.2017
    ♦️ #1ivf AID 21.11.18cykl rozpoczęty icsi |9.12transfer 23.01.19r [*] 8tc6d puste jajo :(
    ♦️#2ivf AID icsi 31.05.2019 (8Ax2) 3dniowy :( cb
    ♦️#3 ivf AID KRIOBANK 4.05.2020 protokół dlugi¦20.06.2020r punkcja. Mam❄️❄️❄️❄️
    🌺 17.07.20r FET 3AA, wlew + emryoglue
    5dpt II blada kreska ¦7dpt bHCG 55/Prg 39¦11dpt bHCG 314/pgr 38¦14dpt bHCG 726/prg 26.05¦17dpt bHCG 2022¦27dpt ♥️127/min
    ♦️19.02.2022r transfer 2BB cb
    ♦️18.03.2022r transfer 1BB i morula
    4dpt II kreska,5dpt bHcg 24,prog 33.20,7dpt bHcg 62,10dpt bHcg 202.90,prog 46.430 INNE LABO,12dpt bHcg 457,15dpt bHcg 1479,pog 23.60,28dpt ❤ 129/min, 12t4d 6.41cm ❤️162/min
  • Skopcia Ekspertka
    Postów: 229 344

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja niestety będę częścią tego wspaniałego narodu i powiem, że trzeba było myśleć wcześniej. Rozumiem desperację ale nie rozumiem jak można rzucać się w tak wielką rzecz jak in vitro bez dokładnego przemyślenia całej procedury. To są ogromne pieniądze i jeszcze większe emocje. Do in vitro nie podchodzi się przecież z dnia na dzień, to jest długi proces przygotowawczy, jest czas na rozmowy z lekarzem i wiele badań. I czas na samodzielne zainteresowanie się tematem. Kto czytał ustawę? No na przykład ja czytałam. Nie mogę zrozumieć że ludzie tak lekceważąco podchodzą do ważnych tematów a potem lament "bo nikt mi nie powiedział". Prawnik i psycholog podczas rozmowy, serio?

    Jeżóweczka, Mojanadzieja, Matleena89, Nela_90, ABK, Kristin1990, Ananasowa, Daylight, czekając_na_cud, Salome, Virginia lubią tę wiadomość

    endometrioza IV stopnia, niskie amh, usunięty jajowód, choroba gravesa-basedowa
    2020.02 - punkcja, 1 komórka, brak zarodków
    2020.08 - punkcja, 1 komórka, brak zarodków
    2021.08 - punkcja, 2 komórki, brak zarodków
    2021.12 - punkcja, 2 komórki, 2 blastki 4.1.1, po PGT-A mamy 1 zdrowy ❄️
    2022.09 - FET, blastka 4.1.1 po PGT-A, cykl naturalny wspomagany Duphastonem
    6dpt - beta 51, prog 9,73
    8dpt - beta 147, prog 14,3
    10dpt - beta 408, prog 21,0
    12dpt - beta 986, prog 18,5
    19dpt - beta 19872, prog 17,8
    21dpt - obfite krwawienie, szpital, krwiak podkosmówkowy, jajo płodowe odklejone na 2/3 obwodu, trzeba leżeć
    24dpt - jest ❤️
    8w6d - crl 2,42cm
    12w2d - prenatalne ok 🥰
  • KateM Autorytet
    Postów: 4321 7104

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madka123 wrote:
    UDANE IN VITRO ZA PIERWSZYM RAZEM
    Jeśli planujesz in vitro przemyśl co zrobisz z nadprogramowymi zarodkami. 


    Po kilku latach starań o dziecko zgłosiliśmy się z mężem po pomoc do kliniki Invicta w Gdańsku. Bardzo chcieliśmy dziecko z naturalnego poczęcia dlatego przez pół roku próbowaliśmy naturalnych metod pod nadzorem lekarzy. Wreszcie zaproponowano nam in vitro jako najskuteczniejszą metodę, była to dla nas ostateczność, jednak chęć posiadania potomstwa była większa. Cała procedura się udała, nawet za pierwszym razem, byliśmy przeszczęśliwi, mamy wspaniałe i zdrowe dziecko, jednak po czasie dotarło do nas że w pewnej kwestii nie zostaliśmy "należycie poinformowani" i nie daje nam to spokoju. Chodzi o liczbę zapłodnionych zarodków. Oczywiście pytano nas ile komórek chcemy zapłodnić, wtedy nie wiedzilismy i zdaliśmy się w tej kwestii na lekarza. Lekarz zaproponował że nie wie ile komórek pobierze i ile z nich uda się zapłodnić, w związku z czym rekomenduje aby zapłodnić wszystkie. Im więcej tym lepiej. Zgodziliśmy się. I to był błąd. Oczywiście poinformowano nas że zarodki "nadprogramowe" zostaną zamrożone i będziemy mogli z nich skorzystać w przyszłości o ile będziemy uiszczać coroczną opłatę za przechowywanie. Poinformowano nas także że zarodków się nie niszczy tylko przekazuje niepłodnym parom w razie braku zapłaty. Nie byliśmy jednak świadomi że pobiorą i zapłodnią kilkanaście komórek! Nie jestem w stanie urodzić swoich wszystkich dzieci i nie chce też ich oddawać. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, na dokumentach widnieją nasze podpisy, jednak uważam że nie tak się to powinno odbywać. Siedzieliśmy w gabinecie lekarza i omawialiśmy sprawy medyczne, a na koniec mieliśmy cyt. "podpisać dokumenty, wiecie jaka jest biurokracja". Dostaliśmy kilkanaście stron A4 wypełnionych małym druczkiem do podpisu w 5 minut, po wyjściu z gabinetu byliśmy jeszcze coś podpisać i fakt: padło pytanie czy coś jest niejasne, ale uważam że nie tak się to powinno odbywać. Powinniśmy odbyć rozmowę czy nam się to podoba czy nie, czy to jest jasne czy niejasne i ta rozmowa powinna trwać godzinę. Powinni być na niej prawnik, psycholog i lekarz i powinni nam zasugerować że w ustawie jest zapis aby nie zapładniac więcej niż 6 komórek, powinno paść pytanie ile chcecie mieć dzieci? Dwójkę? Ok a zatem 4 zarodki powinny wystarczyć. Statystycznie 2 komórki się nie zapłodnią a dwie zostaną. Wiem że powinniśmy przeczytać ustawę o in vitro, ale bądźmy szczerzy, kto to robi? Czytaliśmy broszury z kliniki i nie było w nich mowy o tym temacie. Czytaliśmy też fora internetowe o in vitro i tam również nikt nie podjął tego tematu gdyż wszyscy skupiają się tylko na tym żeby się udało. Uprzedzając komentarze naszego wspaniałego narodu typu : trzeba było myśleć wcześniej, przecież podpisaliście itp. itd. Zrozumcie że byliśmy zdesperowani, na granicy depresji, byliśmy skupieni tylko na celu. Zaufaliśmy lekarzowi.


    Niech to będzie przestroga dla innych par, aby przede wszystkim, zanim udadzą się jeszcze do kliniki rozważyli co chcą zrobić z dziećmi zapłodnionymi nadprogramowo. Może warto zapłodnić tylko 1-2 komórki jeśli chcecie mieć 1 dziecko. 

    A potem pretensje ze z 2 zarodków nie ma żadnego do transferu, wiec znowu naciąganie kliniki na kolejna procedurę.

    Jak idziesz do banku to tez nie czytasz dokumentów, które podpisujesz? Albo umowy o prace?
    Nie trafia do mnie bycie zdesperowanym, bo czasy kiedy ludzie byli pozbawieni wyszukiwania informacji minęło. Wszystko jest dostępne w necie, wystarczy wyszukać.
    Zarodki nie za bardzo mogą trafić do innej pary jak nie wyraziście zgody na oddanie do adopcji, a takich dokumentów nie podpisujecie na początku. Macie obowiązek opłacać zarodki przez 20lat musiałabym znaleźć ustawę?

    Rozwiązaniem waszej sytuacji jest zabranie zarodków za granice i zniszczenie ich w kraju, w którym można tego dokonać.

    Nela_90, Mimi09 lubią tę wiadomość

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • ABK Autorytet
    Postów: 5035 4023

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM wrote:
    A potem pretensje ze z 2 zarodków nie ma żadnego do transferu, wiec znowu naciąganie kliniki na kolejna procedurę.

    Jak idziesz do banku to tez nie czytasz dokumentów, które podpisujesz? Albo umowy o prace?
    Nie trafia do mnie bycie zdesperowanym, bo czasy kiedy ludzie byli pozbawieni wyszukiwania informacji minęło. Wszystko jest dostępne w necie, wystarczy wyszukać.
    Zarodki nie za bardzo mogą trafić do innej pary jak nie wyraziście zgody na oddanie do adopcji, a takich dokumentów nie podpisujecie na początku. Macie obowiązek opłacać zarodki przez 20lat musiałabym znaleźć ustawę?

    Rozwiązaniem waszej sytuacji jest zabranie zarodków za granice i zniszczenie ich w kraju, w którym można tego dokonać.

    Ja zaznaczałam 1 pierwszej stymulacji wiekszej niz 6, ale u mnie jest wiek 36 lat, i zgodnie z prawem mozna zaplodnic wiecej.
    Logiczne ze mam 7 do zaplodnienia, a ile sie zaplodni, nie wiem moze zadna, ile sie rozwinie tez nie wiem, ile da ciaze tego tez nie wiem.

    Byliśmy swiadomi i porozmawialismy o tym. Przeciez z tego co ja kojarze to wiekszosc z nas sie martwi ile zostanie zapłodnionych. Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2023, 22:47

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    age.png
  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1182 1391

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W naszym wypadku przy pierwszej procedurze zapłodniono 10, z tego uzyskaliśmy 6 zarodków. Podstawą do zapłodnienia większej liczby komórek były wyniki męża. Zdecydowaliśmy się na to świadomie. Umowę i wszystkie załączniki do niej dostaliśmy wcześniej do domu, żeby się z nimi zapoznać. Zgadzam się z wypowiedziami powyżej - nie pojmuję jak można podpisać dokumenty, których się nie przeczytało. Druga sprawa, a właściwie pierwsza - decyzji o in vitro nie podejmuje się z dnia na dzień. Żyjemy w świecie, gdzie dostęp do informacji jest ogromny, można wyszukać informacje w necie, zapoznać się z treścią Ustawy etc. I najważniejsze w tym wszystkim - rozmowa z Partnerem. To ma być Wasza wspólna i ŚWIADOMA decyzja. I warto przedyskutować wszelkie wątpliwości. Trudno mi też uwierzyć, że gdybyście zadali lekarzowi konkretne pytania, przedstawili swoje wątpliwości, to zignorowałby temat i kazał podpisać dokumenty w ciemno.

    Skopcia, Mrs_dz0ana lubią tę wiadomość

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Nela_90 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie przypadki są bardzo rzadkie, raczej ludzie walczą o każdy jeden zarodek. Teraz to trochę musztarda po obiedzie. Z drugiej strony większość dziewczyn z jakimi mam kontakt doskonale wie jak to jest z zapladnianiem komórek, ta liczba ustawowych 6 przy pierwszym podejściu jest ogólnie znana, każdy lekarz z którym się spotkałam w temacie in vitro mówił że zarodkow może być 0 ale może być też 6 co w 0raktyce daje sześcioro dzieci. Może napisz co to za klinika i lekarz i jakie były wskazania do in vitro. Tutaj naprawdę każda sytuacja jest mega indywidualna.

    starania od maj 2020
    33 lata/AMH grudzień 2022 - 3.00
    Wykluczona endometrioza, PCOS i insulinooporność

    wrzesień - pierwsze IVF
    Krótki - Puregon + Menopur + Orgalutran - 10 komórek, 8 złej jakości, 2 niedojrzałe - dużo poniżej oczekiwań
    1 ET zarodka 3 dniowego 8A - 6 dpt - beta 4, 8 dpt - 1,79 😔
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3638 4521

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy świadomi co i jak. Wynikało to z naszej dociekliwość zanim wogole padła decyzja o IVF.
    To trudny temat. Sami mamy 6 zarodków, pierwszy transfer przed nami. Zapłodnionych zostało 11 komórek, z czego zapłodniło się 10 i mamy 6 ❄️. Powód - wiek. Dziś nie myślę, co będzie jak zarodki zostaną, bo upragniona ciąża wciąż przed nami. Ale jestem tego świadoma co jeśli się uda szybko.
    I nie - nie chciałabym mieć mniej tylko dlatego, że nie chce mieć dużo dzieci.
    Natomiast podejście, że dwójka dzieci i 4 zarodki powinny starczyć też nie do końca jest ok - mamy tu na forum mnóstwo par, które mają kilka transferów za sobą i bez efektów...


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2023, 10:16

    ABK, Kluska, Matleena89, Mimi09 lubią tę wiadomość

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno❌histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2299 3836

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpisywanie czegokolwiek bez czytania (ze zrozumieniem) to proszenie się o kłopoty. I dotyczy to nie tylko umowy IVF. Pretensje możecie mieć tylko do samych siebie.

    KateM, Ananasowa, Matleena89, Daylight, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mi to wygląda na prowokacje... Podobne rzeczy to ja słyszałam na naukach przedmałżeńskich w kościele...

    Julowa, Ananasowa, Mimi09, Ada M, Rudzik1, Daylight, Kalya, Salome, Virginia, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 2093 3810

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za porównanie, ale to trochę jakby kupić gorącą herbatę, poparzyć się i mieć pretensje, że na kubku nie napisali, że gorąca i czym to grozi. Jak, jako dorośli ludzie, mogliście podpisać dokumenty dotyczące procedury in vitro, poczęcia małego, nowego człowieka, bez ich wcześniejszego przeczytania?
    Zgadzam się z przedmówczyniami, a autorka posta zamilkła, bo chyba nie takich reakcji się spodziewała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2023, 17:45

    Ananasowa, Matleena89 lubią tę wiadomość

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava
    ➡️7 dpt beta 72,18
    ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72
    ➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt mamy ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm Maleństwa ❤
    ➡️21+0 tc 03.03.23 USG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️26+4 tc 11.04.23 957g.
    ➡️30+4 tc 1432 g.
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g.
    ➡️34+4 tc 2411 g.
    ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    age.png
  • Mojanadzieja Autorytet
    Postów: 18740 6807

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżóweczka wrote:
    Przepraszam za porównanie, ale to trochę jakby kupić gorącą herbatę, poparzyć się i mieć pretensje, że na kubku nie napisali, że gorąca i czym to grozi. Jak, jako dorośli ludzie, mogliście podpisać dokumenty dotyczące procedury in vitro, poczęcia małego, nowego człowieka, bez ich wcześniejszego przeczytania?
    Zgadzam się z przedmówczyniami, a autorka posta zamilkła, bo chyba nie takich reakcji się spodziewała.


    Ja wrecz mysle ze to konto jest fake.
    I wlasnie albo nudzi sie lub ewentualnie na bakier z mysleniem. My rowniez dostalismy wczesniej papiery do domu.
    Przy 1 i 2 procedurze mielismy 6 zaplodnionych... dopiero przy 3 procedurze w drugiej klinice jak dr zobaczyla ze nie dosyc ze wiek, 0 zarodkow do mrozenia, pcos- slabe komórki itd to powiedziala ze jesli chcemy moga zaplodnic 12 ale to nasza decyzja... a z 12 mialam 4 zarodki w 5 dobie.
    Takze decydujac sie tak samo na transfer z 2 zarodkami nawet z jednym slabszej klasy jest ryzykiem. A tu osoba - nowa nie wiem co za emocje chce wzbudzic ale raczej lekarz nie podjąłby się zaplodnieniu wiecej niz 6 oocytow bez wczesniejszej wiedzy chociazby o jakosci oocytow/zarodkow.
    Raczej kariery by nikt nie zaryzykowal. I zreszta to nie jest zgodne z prawem.

    Chyba osoba ewakuowala się.
    Ewentualnie szuka adwokata jak i psychologa aby moc czytac odpowiedzi ?
    Tak troche zlosliwie , ale to wynika z wpisu osoby, ze jednak slabo z mysleniem o konsekwencjach swych czynow...
    I temu zwie sie "MADKA" sama zlosliwie sie nazwala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2023, 17:54

    Córeczka 36+5tc 2300g 52cm miłości 🥰 16.03.2021r
    Synek 39+0tc 3820g 57cm miłości🥰 1.12.2022r
    °1IUI 15.08.2017°2IUI 18.09.2017°3IUI 19.12.2017
    ♦️ #1ivf AID 21.11.18cykl rozpoczęty icsi |9.12transfer 23.01.19r [*] 8tc6d puste jajo :(
    ♦️#2ivf AID icsi 31.05.2019 (8Ax2) 3dniowy :( cb
    ♦️#3 ivf AID KRIOBANK 4.05.2020 protokół dlugi¦20.06.2020r punkcja. Mam❄️❄️❄️❄️
    🌺 17.07.20r FET 3AA, wlew + emryoglue
    5dpt II blada kreska ¦7dpt bHCG 55/Prg 39¦11dpt bHCG 314/pgr 38¦14dpt bHCG 726/prg 26.05¦17dpt bHCG 2022¦27dpt ♥️127/min
    ♦️19.02.2022r transfer 2BB cb
    ♦️18.03.2022r transfer 1BB i morula
    4dpt II kreska,5dpt bHcg 24,prog 33.20,7dpt bHcg 62,10dpt bHcg 202.90,prog 46.430 INNE LABO,12dpt bHcg 457,15dpt bHcg 1479,pog 23.60,28dpt ❤ 129/min, 12t4d 6.41cm ❤️162/min
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz pewność,że ta ilość zarodków daje Ci 100% szans na dziecko? To nie apteka.
    Poczytaj forum i historie dziewczyn to będziesz miała rozeznanie w temacie.
    Ja też mam wrażenie, że to prowokacyjny wpis przeciwnika invitro

    Jeżóweczka, Rakieta_P🚀, Mimi09, MalaMiMi, Matleena89, Salome lubią tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • KateM Autorytet
    Postów: 4321 7104

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojanadzieja wrote:
    Ja wrecz mysle ze to konto jest fake.
    I wlasnie albo nudzi sie lub ewentualnie na bakier z mysleniem. My rowniez dostalismy wczesniej papiery do domu.
    Przy 1 i 2 procedurze mielismy 6 zaplodnionych... dopiero przy 3 procedurze w drugiej klinice jak dr zobaczyla ze nie dosyc ze wiek, 0 zarodkow do mrozenia, pcos- slabe komórki itd to powiedziala ze jesli chcemy moga zaplodnic 12 ale to nasza decyzja... a z 12 mialam 4 zarodki w 5 dobie.
    Takze decydujac sie tak samo na transfer z 2 zarodkami nawet z jednym slabszej klasy jest ryzykiem. A tu osoba - nowa nie wiem co za emocje chce wzbudzic ale raczej lekarz nie podjąłby się zaplodnieniu wiecej niz 6 oocytow bez wczesniejszej wiedzy chociazby o jakosci oocytow/zarodkow.
    Raczej kariery by nikt nie zaryzykowal. I zreszta to nie jest zgodne z prawem.

    Chyba osoba ewakuowala się.
    Ewentualnie szuka adwokata jak i psychologa aby moc czytac odpowiedzi ?
    Tak troche zlosliwie , ale to wynika z wpisu osoby, ze jednak slabo z mysleniem o konsekwencjach swych czynow...
    I temu zwie sie "MADKA" sama zlosliwie sie nazwala
    Taki sam post wrzuciła na fejsa, grupę in vitro..

    anett lubi tę wiadomość

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • Mojanadzieja Autorytet
    Postów: 18740 6807

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM wrote:
    Taki sam post wrzuciła na fejsa, grupę in vitro..


    Wiem wlasniem wczoraj sprawdzilam jakie posty i gdzie napisala osoba.

    Córeczka 36+5tc 2300g 52cm miłości 🥰 16.03.2021r
    Synek 39+0tc 3820g 57cm miłości🥰 1.12.2022r
    °1IUI 15.08.2017°2IUI 18.09.2017°3IUI 19.12.2017
    ♦️ #1ivf AID 21.11.18cykl rozpoczęty icsi |9.12transfer 23.01.19r [*] 8tc6d puste jajo :(
    ♦️#2ivf AID icsi 31.05.2019 (8Ax2) 3dniowy :( cb
    ♦️#3 ivf AID KRIOBANK 4.05.2020 protokół dlugi¦20.06.2020r punkcja. Mam❄️❄️❄️❄️
    🌺 17.07.20r FET 3AA, wlew + emryoglue
    5dpt II blada kreska ¦7dpt bHCG 55/Prg 39¦11dpt bHCG 314/pgr 38¦14dpt bHCG 726/prg 26.05¦17dpt bHCG 2022¦27dpt ♥️127/min
    ♦️19.02.2022r transfer 2BB cb
    ♦️18.03.2022r transfer 1BB i morula
    4dpt II kreska,5dpt bHcg 24,prog 33.20,7dpt bHcg 62,10dpt bHcg 202.90,prog 46.430 INNE LABO,12dpt bHcg 457,15dpt bHcg 1479,pog 23.60,28dpt ❤ 129/min, 12t4d 6.41cm ❤️162/min
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1060 1954

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Trochę mi to wygląda na prowokacje... Podobne rzeczy to ja słyszałam na naukach przedmałżeńskich w kościele...

    Odnoszę takie samo wrażenie... W tym poście brakowało jeszcze tylko zdania, że te zamrożone zarodki czują, że nikt ich nie chce i krzyczą z lodówki, żeby ktoś je pokochał 🤦

    👩 Niedoczynność tarczycy, IO, endometrioza (torbiel jajnika), adenomioza, usunięty mięśniak macicy, AMH 1,1-1,8 (89 r.)
    🧔 Ciężka oligoteratozoospermia, IO

    ➡️ 1IMSI - 02.2022 - długi, 3 komórki, 3 zapłodnione, 0 blastek - brak transferu 😔
    ➡️ 2IMSI - 07.2022 - krótki, 5 komórek, 5 zapłodnionych, 0 blastek - brak transferu 😭
    ➡️ 3IMSI - 03/04.2023 - duostim, 2x krótki, łącznie 8 komórek, 7 zapłodnionych, 2x4A❄️, 0 blastek 💔
    ▪️31.10.2023 - CN, FET 2x4A(2-dniowe)+EG&AH
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    11t2d - sanco - ryzyka niskie, córeczka 😍
    12t4d - I prenatalne - 6,1 cm🍀
    20t4d - II prenatalne - 420 g 🍀
    29t3d - III prenatalne 🤞

    preg.png
  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 12 stycznia 2023, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madka123 wrote:
    UDANE IN VITRO ZA PIERWSZYM RAZEM
    Jeśli planujesz in vitro przemyśl co zrobisz z nadprogramowymi zarodkami. 


    Po kilku latach starań o dziecko zgłosiliśmy się z mężem po pomoc do kliniki Invicta w Gdańsku. Bardzo chcieliśmy dziecko z naturalnego poczęcia dlatego przez pół roku próbowaliśmy naturalnych metod pod nadzorem lekarzy. Wreszcie zaproponowano nam in vitro jako najskuteczniejszą metodę, była to dla nas ostateczność, jednak chęć posiadania potomstwa była większa. Cała procedura się udała, nawet za pierwszym razem, byliśmy przeszczęśliwi, mamy wspaniałe i zdrowe dziecko, jednak po czasie dotarło do nas że w pewnej kwestii nie zostaliśmy "należycie poinformowani" i nie daje nam to spokoju. Chodzi o liczbę zapłodnionych zarodków. Oczywiście pytano nas ile komórek chcemy zapłodnić, wtedy nie wiedzilismy i zdaliśmy się w tej kwestii na lekarza. Lekarz zaproponował że nie wie ile komórek pobierze i ile z nich uda się zapłodnić, w związku z czym rekomenduje aby zapłodnić wszystkie. Im więcej tym lepiej. Zgodziliśmy się. I to był błąd. Oczywiście poinformowano nas że zarodki "nadprogramowe" zostaną zamrożone i będziemy mogli z nich skorzystać w przyszłości o ile będziemy uiszczać coroczną opłatę za przechowywanie. Poinformowano nas także że zarodków się nie niszczy tylko przekazuje niepłodnym parom w razie braku zapłaty. Nie byliśmy jednak świadomi że pobiorą i zapłodnią kilkanaście komórek! Nie jestem w stanie urodzić swoich wszystkich dzieci i nie chce też ich oddawać. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, na dokumentach widnieją nasze podpisy, jednak uważam że nie tak się to powinno odbywać. Siedzieliśmy w gabinecie lekarza i omawialiśmy sprawy medyczne, a na koniec mieliśmy cyt. "podpisać dokumenty, wiecie jaka jest biurokracja". Dostaliśmy kilkanaście stron A4 wypełnionych małym druczkiem do podpisu w 5 minut, po wyjściu z gabinetu byliśmy jeszcze coś podpisać i fakt: padło pytanie czy coś jest niejasne, ale uważam że nie tak się to powinno odbywać. Powinniśmy odbyć rozmowę czy nam się to podoba czy nie, czy to jest jasne czy niejasne i ta rozmowa powinna trwać godzinę. Powinni być na niej prawnik, psycholog i lekarz i powinni nam zasugerować że w ustawie jest zapis aby nie zapładniac więcej niż 6 komórek, powinno paść pytanie ile chcecie mieć dzieci? Dwójkę? Ok a zatem 4 zarodki powinny wystarczyć. Statystycznie 2 komórki się nie zapłodnią a dwie zostaną. Wiem że powinniśmy przeczytać ustawę o in vitro, ale bądźmy szczerzy, kto to robi? Czytaliśmy broszury z kliniki i nie było w nich mowy o tym temacie. Czytaliśmy też fora internetowe o in vitro i tam również nikt nie podjął tego tematu gdyż wszyscy skupiają się tylko na tym żeby się udało. Uprzedzając komentarze naszego wspaniałego narodu typu : trzeba było myśleć wcześniej, przecież podpisaliście itp. itd. Zrozumcie że byliśmy zdesperowani, na granicy depresji, byliśmy skupieni tylko na celu. Zaufaliśmy lekarzowi.


    Niech to będzie przestroga dla innych par, aby przede wszystkim, zanim udadzą się jeszcze do kliniki rozważyli co chcą zrobić z dziećmi zapłodnionymi nadprogramowo. Może warto zapłodnić tylko 1-2 komórki jeśli chcecie mieć 1 dziecko. 

    Pierwsza procedura - zapłodnionych kilkanaście komórek, wszystkie doszły do stadium blastocysty i zostały zamrożone. W kinice Invicta w Gdańsku pracują cudotwórcy! Novum z Lewandowskim, Salve Medica z Paśnikiem czy czeskie kliniki mogą się już zamykać przy takiej konkurencji. 🤣

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
  • Nela_90 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 12 stycznia 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troll jak nic.

    starania od maj 2020
    33 lata/AMH grudzień 2022 - 3.00
    Wykluczona endometrioza, PCOS i insulinooporność

    wrzesień - pierwsze IVF
    Krótki - Puregon + Menopur + Orgalutran - 10 komórek, 8 złej jakości, 2 niedojrzałe - dużo poniżej oczekiwań
    1 ET zarodka 3 dniowego 8A - 6 dpt - beta 4, 8 dpt - 1,79 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ