X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną pierwszy cykl po laparoskopii i wznowa torbieli
Odpowiedz

pierwszy cykl po laparoskopii i wznowa torbieli

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malw27 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemka :) staram się o dzidziusia od 8 miesięcy niestety bezskutecznie. Po paru nieudanych próbach udałam się do gin okazało się ze mam wielką torbiel na prawym jajniku (jajniki policystyczne stwierdzone po badaniach wczesniej).Skierowała i zrobiła mi zabieg laparoskopii (usunięcie torbieli ,naciecie jajnikow, prawy jajowod niedrożny lewy ok) teraz jestem w trakcie pierwszego cyklu po laparoskopii i juz pojawia mi się torbiel znów na prawym jajniku (monitoring 12dc-25mm pęcherzyki i setki wokół niego) lewy jajnikow uspiony.
    Wiem ze w tym cyklu nie będzie dzidziusia ale czy któraś miała torbiel zaraz po laparoskopii?wychodzi na to ze laparoskopia nic mi nie pomogla:( czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
    Ginekolog przepisala mi luteina 100 2x dziennie od 16dc do 26 dc czy to ma wogole jakiś sens w moim przypadku? zaznaczę ze cykle mam 30 -34 dniowe. Nie wiem co myśleć robić...laparoskopia miała pomoc..taka przynajmniej miałam nadzieję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2015, 18:25

    mama aniołka Oliwierka -35 tc- odklejenie lozyska 1.07.2016
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 10 września 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielka torbiel to ile dla lekarza cm? Ja z torbielmi też się borykałam, ale nigdy nie zdecydowałam się na laparoskopie. Podobno po laparo sporo kobiet od razu zachodzi w ciąże, ale ja wolałam trzymać się z daleka od ingerowania w jajniki z zewnątrz ;) Miałam największą torbiel niecałe 6 cm. Teraz jestem w ciąży, znowu zrobiła się torbiel niewielka w zeszłym tygodniu, ale już się wchłonęła. Jak długo przed laparoskopią miałaś tą torbiel i jakich rozmiarów? Próbowaną ją inaczej leczyć wcześniej? Luteina ma sens, szybciej torbiel może się wchłonać z tego co gdzieś wyczytałam...

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wielka była ta torbiel? Ja miałam torbiel na lewym jajniku. Podobno złośliwą 7cm (z jakimiś włosami w środku), ginekolog do której poszłam dała mi skierowanie na laparoskopię a że strasznie mnie to bolało to poszłam. Jakąś chwilę po zabiegu przeprowadziłam się do mojego męża i wtedy znalazłam innego ginekologa, który powiedział, że nie musiałam tego usuwać bo dopierając odpowiednie tabletki ona sama by się wchłoniła ! Byłam zła jak osa, że nie wiedziałam o tym wcześniej. Ale do rzeczy. Piszesz, że stwierdzono u Ciebie PCOS. Też je mam i te torbiele będą już zawsze. Ich się już nie pozbędziesz to właśnie jest PCOS. W jednym cyklu masz ich dziesiątki na jajniku a w drugim robi się z nich jeden wielki a jeszcze w nst znikają. Przeszkadza to zajście w ciążę co więcej przy PCOS owulacja występuje bardzo rzadko ja w ogóle nie rozumiem dlaczego Twój gin Cię nie poinformował o tak ważnych rzeczach i nie rozumiem dlaczego nie podjął jakichkolwiek kroków by przepisać Ci tabletki po których owulację będziesz miała pewną. Ja też mam cykle nieregularne @ mam co 2-3 miesiące i też to cholerne PCOS, 3,5 roku ganiałam po wielu ginekologach i żaden mi nie powiedział, że PCOS = brak owulacji. Dopiero po tej przeprowadzce ten gin mi przepisał Castagnus na owulację i wtedy w pierwszym cyklu zaszłam co prawda poroniłam ale 8 mies później znów byłam w ciąży i to w drugim cyklu biorąc Castagnus. Idź do innego ginekologa zrób poziom hormonów i zapytaj o tabletki wspomagające owulację przy PCOS bez stymulacji owu starania nie mają najmniejszego sensu

    Nusiaczek lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 września 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna, coś ten nowy lekarz Ci nasciemnial. Torbiel z włosami jak to piszesz to dermoid i nigdy nie wchłonie się z pomocą leków. To brednie jakich mało.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie widziałam tej torbieli, więc nie wiem jaka ona była tak powiedziała mi wcześniejsza ginekolog, która stwierdziła to na podstawie USG w co nie za bardzo chciało mi się wierzyć bo tydzień wcześniej mówiła, że to ciąża pozamaciczna i kazała mi zrobić test ciążowy nie wysyłając mnie nawet do szpitala. W karcie ze szpitala mam napisane że nazywa się to Teratoma.Tak czy siak dzięki temu nowemu gin zaszłam w ciążę czego nie potrafił zrobić żaden wcześniejszy gin. Poza tym to był dodatek koleżanka martwi się, że ma nawrót torbieli po laparoskopii a ma stwierdzone PCOS, więc przy tym torbiele to rzecz normalna i nie wyleczalna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2015, 11:34

    Anatolka, Nusiaczek lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 września 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy PCO normalna niestety, taka specyfika tego schorzenia i rada z lekiem na stymulację owulacji jak najbardziej trafna :-) więc nie dublowalam wpisu.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ