X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pomoc w interpretacji wyników badań :)
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wyników badań :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 15 września 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) mam do was taka mała prośbę, nie za bardzo znam sie na interpretacji wyników badan wiec czy mogłaby mi któraś pomoc ? Wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu, a juz chciałabym co nie co wiedzieć;)

    Badanie robiłam w 2 d.c.
    - TSH 2,63 mlU/l
    -FSH 4,2 mlU/l
    -LH. 8,3 mlU/l
    -prolaktyna 680,10 mlU/l ( norma u kobiet przed menopauzą 83-622)

    Pozdrawiam :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 15 września 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna lekko podwyzszona..stosunek lh do fsh wynosi prawie 2(1,97) Podobno idealem jest jesli jest 1 ...Moze to wskazywac na pco aczkolwiek wcale nie musi...
    Jesli masz normalnie owulacje i pecherzyki pekaja to wsyztsko ok..Tsh mysle ze spokojniebo mowia ze do 2,5 tsh powinno byc..Ale ono lubi sie wahac ....

    Elfik lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 15 września 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci kochana:)
    Mam nadzieje ze dostanę na to wszystko jakies specyfiki zeby wkoncu sie udało :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 15 września 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekolada:) wrote:
    Dziękuje Ci kochana:)
    Mam nadzieje ze dostanę na to wszystko jakies specyfiki zeby wkoncu sie udało :)
    Prolaktyne powinien ci zbic bromkiem albo innym lekiem....Czym nizsza przy staranaich tym lepiej...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 15 września 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro odbieramy wyniki badania nasienia męża i pojde ze swoimi i jego zeby moj gin zobaczył juz wszystko:) mam nadzieje ze z nim jest ok:) i troche mnie pociesza to ze to prolaktyna bo chyba zbijanie nie trwa jakoś długo ?
    Pęcherzyki mi pękają bo byłam na monitoringu i mówił ze wszystko ok, wiec staram sie juz sobie nie wkręcać :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 15 września 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szybko sie ja zbija....A prolaktyna zaburza nie tylko pekanie ale rowniez moze powodowac niedomoge lutealna ,plamienia.,skracac faze lutealna..Ogolnie niski pozio jest korzystniejszy dla zaciazania
    Zycze powodzonka 8)

    Sysii lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 15 września 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci bardzo bardzo:) uspokoilas mnie :) ja rownież Ci życzę powiedzonka i bede mocno trzymać kciuki:)

  • figielek Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 16 września 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja miałam podobny poziom TSH do Twojego i moja endo już mi dała leki na zbicie. Według niej dla starających się o dziecko TSH powinno być poniżej 2.

    UDizp2.png4vvop2.png
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 16 września 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie tez tak czytałam i mnie to zaniepokoiło :( a co dostałaś na zbicie? I długo to trwało?:) ja jutro idę do gina, nie wiem czy on tez w razie czego moze mi przepisać cos na zbicie ze tylko endo ?:)

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 września 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie endo dala leki i kazala zbijac do 1-1,5. Taki poziom endo uwaza za najkorzystniejszy. Gin moze dac lek, ale wielu z nich olewa takie wyniki twierdzac, ze sa w normie. Wtedy moze pomoc dobry endokrynolog.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 16 września 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę musiała w takim razie mojego gin zmusić do Dania mi czegoś :) a czym ci zbijala? Tzn jakimi lekami?:)

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 września 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Euthyrox lub odpowiedniki

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • czekolada:) Ekspertka
    Postów: 245 134

    Wysłany: 17 września 2014, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super:) dziękuje :)

  • figielek Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 17 września 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też miałam Euthyrox, najpierw miesiąc na dawce 50 i kontrola. Po tym miesiącu poziom tsh zleciał mi poniżej 1. Ale wiem, że nie zawsze tarczyca tak szybko reaguje, to zależy od organizmu.

    UDizp2.png4vvop2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ