Forum Starając się z pomocą medyczną Pomoc w interpretacji wyników badań :)
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wyników badań :)

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • czekolada:) Ekspertka

Wysłany: 15 września 2014, 21:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) mam do was taka mała prośbę, nie za bardzo znam sie na interpretacji wyników badan wiec czy mogłaby mi któraś pomoc ? Wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu, a juz chciałabym co nie co wiedzieć;)

Badanie robiłam w 2 d.c.
    - TSH 2,63 mlU/l
    -FSH 4,2 mlU/l
    -LH. 8,3 mlU/l
    -prolaktyna 680,10 mlU/l ( norma u kobiet przed menopauzą 83-622)

Pozdrawiam :)

• kapturnica Autorytet

Wysłany: 15 września 2014, 21:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna lekko podwyzszona..stosunek lh do fsh wynosi prawie 2(1,97) Podobno idealem jest jesli jest 1 ...Moze to wskazywac na pco aczkolwiek wcale nie musi...
    Jesli masz normalnie owulacje i pecherzyki pekaja to wsyztsko ok..Tsh mysle ze spokojniebo mowia ze do 2,5 tsh powinno byc..Ale ono lubi sie wahac ....

Elfik lubi tę wiadomość

V8GJp2.pngZtiMp1.png

Wysłany: 15 września 2014, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci kochana:)
    Mam nadzieje ze dostanę na to wszystko jakies specyfiki zeby wkoncu sie udało :)

• kapturnica Autorytet

Wysłany: 15 września 2014, 22:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekolada:) wrote:
    Dziękuje Ci kochana:)
    Mam nadzieje ze dostanę na to wszystko jakies specyfiki zeby wkoncu sie udało :)
    Prolaktyne powinien ci zbic bromkiem albo innym lekiem....Czym nizsza przy staranaich tym lepiej...

V8GJp2.pngZtiMp1.png

Wysłany: 15 września 2014, 22:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro odbieramy wyniki badania nasienia męża i pojde ze swoimi i jego zeby moj gin zobaczył juz wszystko:) mam nadzieje ze z nim jest ok:) i troche mnie pociesza to ze to prolaktyna bo chyba zbijanie nie trwa jakoś długo ?
    Pęcherzyki mi pękają bo byłam na monitoringu i mówił ze wszystko ok, wiec staram sie juz sobie nie wkręcać :)

• kapturnica Autorytet

Wysłany: 15 września 2014, 22:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szybko sie ja zbija....A prolaktyna zaburza nie tylko pekanie ale rowniez moze powodowac niedomoge lutealna ,plamienia.,skracac faze lutealna..Ogolnie niski pozio jest korzystniejszy dla zaciazania
    Zycze powodzonka 8)

V8GJp2.pngZtiMp1.png

Wysłany: 15 września 2014, 22:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci bardzo bardzo:) uspokoilas mnie :) ja rownież Ci życzę powiedzonka i bede mocno trzymać kciuki:)

• figielek Przyjaciółka

Wysłany: 16 września 2014, 10:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja miałam podobny poziom TSH do Twojego i moja endo już mi dała leki na zbicie. Według niej dla starających się o dziecko TSH powinno być poniżej 2.

UDizp2.png4vvop2.png

Wysłany: 16 września 2014, 17:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie tez tak czytałam i mnie to zaniepokoiło :( a co dostałaś na zbicie? I długo to trwało?:) ja jutro idę do gina, nie wiem czy on tez w razie czego moze mi przepisać cos na zbicie ze tylko endo ?:)

• Anatolka Autorytet

Wysłany: 16 września 2014, 20:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie endo dala leki i kazala zbijac do 1-1,5. Taki poziom endo uwaza za najkorzystniejszy. Gin moze dac lek, ale wielu z nich olewa takie wyniki twierdzac, ze sa w normie. Wtedy moze pomoc dobry endokrynolog.

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png

Wysłany: 16 września 2014, 21:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę musiała w takim razie mojego gin zmusić do Dania mi czegoś :) a czym ci zbijala? Tzn jakimi lekami?:)

• Anatolka Autorytet

Wysłany: 16 września 2014, 22:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Euthyrox lub odpowiedniki

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png

Wysłany: 17 września 2014, 06:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super:) dziękuje :)

• figielek Przyjaciółka

Wysłany: 17 września 2014, 12:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też miałam Euthyrox, najpierw miesiąc na dawce 50 i kontrola. Po tym miesiącu poziom tsh zleciał mi poniżej 1. Ale wiem, że nie zawsze tarczyca tak szybko reaguje, to zależy od organizmu.

UDizp2.png4vvop2.png

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)