X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przeciwciała przeciwplemnikowe a inseminacja
Odpowiedz

Przeciwciała przeciwplemnikowe a inseminacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)!
    Mam do Was pytanie. Przeszukalam duża część forum i Internetu właśnie w sprawie przeciwciał A odpowiedzi na moje pytanie są różne.

    Czy jeśli ja i moj mąż mamy przeciwciala przeciwplemnikowe we krwi (ja wynik słabo dodatni ++, a mąż dodatni +++) to jest sens robić inseminację?
    Zastanawiam się ponieważ skoro mam te przeciwciala to one nie zabiją plemników podanych do macicy?
    Lekarka po zobaczeniu wyniku z krwi zleciła jeszcze test po stosunku (test PCT), wspomniała o inseminacji na następny cykl. Zastanawiam się również nad zrobieniem przeciwciał przeciwjądrowych. Co o tym myślicie?
    P.S. Robilam drożność jajowodow, oba są drożne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2021, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala094 wrote:
    Cześć :)!
    Mam do Was pytanie. Przeszukalam duża część forum i Internetu właśnie w sprawie przeciwciał A odpowiedzi na moje pytanie są różne.

    Czy jeśli ja i moj mąż mamy przeciwciala przeciwplemnikowe we krwi (ja wynik słabo dodatni ++, a mąż dodatni +++) to jest sens robić inseminację?
    Zastanawiam się ponieważ skoro mam te przeciwciala to one nie zabiją plemników podanych do macicy?
    Lekarka po zobaczeniu wyniku z krwi zleciła jeszcze test po stosunku (test PCT), wspomniała o inseminacji na następny cykl. Zastanawiam się również nad zrobieniem przeciwciał przeciwjądrowych. Co o tym myślicie?
    P.S. Robilam drożność jajowodow, oba są drożne.
    Sprawdźcie czy maz nie ma przeciwcial w nasieniu, test MAR.

  • Robaczek Autorytet
    Postów: 1365 1774

    Wysłany: 11 marca 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas test Mar czyli przeciwciała wyszły właśnie w nasieniu, lelarz tez zalecil inseminacje, ale 3 razy sie nie udalo. Pozniej podeszlismy do invitro i pierwszy transfer udany, teraz staramy sie o rodzenstwo i transfer sie nie udal. Patrzac na te wszystkie koszta to maksymalnie zrobilabym 1 inseminacje i jakby nie wyszla to invitro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2021, 19:50

    2016 29.08 - punkcja pobrano 15 komórek, 9 prawidłowych, zapodniono 6 i mamy 6 zarodków.
    03.09.2016 podano 2 zarodki trzydniowe i został z nami 1 - Natalka.
    Zostało 4 ❄❄❄❄ ( 2 trzydniowe i 2 blastki)
    2020 powrót po rodzeństwo - badania i leczenie gronkowca
    1.03.2021 criotransfer, podana blastka - nieudany.
    31.03.2021 crotransfer - kolejna blastka - nieudany
    Kwiecień- histeroskopia - wszystko ok
    31.05.2021 - criotranafer podany zarodek trzydniowy ( drugi hodowany do blastki i ponownie zamrozony)- nieudany
    02.07.2021 criotranasfer blastki
    07.07.2021 beta 22- 6 dpt.
    08.07.2021 beta 42- 7 dpt
    19.07.2021 beta 6842 - 17 dpt

    7470rjjgfwkskiid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli MAR pozytywny to inseminacja tylko z fertile chip. Wirowanie powoduje dodatkową fragmentację.

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 18 marca 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jeśli w nasieniu nie ma przeciwciała plemnikowych - test Mar, ale w krwi wychodzą to co to oznacza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2021, 22:20

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ