Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Rządowy program in vitro – ile prób mamy w programie po braku zapłodnienia
Odpowiedz

Rządowy program in vitro – ile prób mamy w programie po braku zapłodnienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Borówka_A Znajoma
    Postów: 19 35

    Wysłany: 10 marca, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc, z góry przepraszam jeśli powielam temat. Jesteśmy zakwalifikowani do rządowego programu in vitro. W lutym przeszłam odpowiednio- stymulację oraz punkcję. W wyniku punkcji pobrano 2 komórki, jednak nie doszło do ich zapłodnienia. Dzisiaj miałam telefon od lekarza z kliniki i zapytał czy próbuję drugi raz, czyli podchodzę do kolejnej stymulację.
    Odpowiedziałam, że OCZYWIŚCIE próbujemy.
    Zaniepokoiło mnie, że lekarka powiedziała, że zgodnie z programem mamy jeszcze jedno podejście? Byłam w lekkim szoku, więc nie dopytałam czy miała na myśli że 2 podejście w 1 cyklu? Czy drugie podejście i nas wykluczą z programu?

    Czy są jakieś Dziewczyny, które miały podobną sytuację? Dajcie znać <3

    PS Tak wiem, że powinnam zadzwonić i dopytać w klinice, ale lekarz dzwoni do mnie w różnych porach dnia- zazwyczaj jak jestem w pracy (co mnie dodatkowo stresuje, bo za bardzo nie mam przestrzeni na rozmowę)...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca, 11:34

    endometrioza, AMH 0,469

    kwalifikacja 01/2026
    marzec punkcja-->pobrane dwa🥚- brak zapłodnienia

    kolejna stymulacja: kwiecień???
  • merci Autorytet
    Postów: 1276 2270

    Wysłany: 10 marca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprawdź w warunkach programu, ale wydaje mi się, że jeżeli podczas 2 stymulacji nie udaje sie uzyskać zarodków to jedyną kolejną opcją z refundacją jest invitro z dawstwem komórki lub zarodka. 1 podejście to stymulacja+punkcja+transfer wszystkich zarodków niezależnie ile to transferów

    Borówka_A, Ishildur lubią tę wiadomość

    👩 '96
    PCOS, AMH 09.2024 10,8 -> 02.2026 6,9
    profile ANA + ‼️cross 19,8% allo 30%
    kariotypy ✅ mutacja MTHFR homozygotyczna
    kir Bx obecny tylko 2DS1
    histeroskopia ✅ CD138 5/10❔antybiotyki
    🧑 '96
    astenoteratozoospermia

    starania od 09.2023
    2024/2025 cykle stymulowane ❌3 x IUI ❌
    09.2025 I IVF - 4 ❄️❄️❄️❄️
    I-III FET - beta <0,1
    20.04. IV FET ✨🤞🏻🍀(+metypred, accofil)
    8dpt - 155 10dpt - 364 12dpt- 825 16dpt- 4039
    21dpt- 19 104🥹 24dpt (6+1)CRL 0,46cm i 💓
    8+0 CRL 1,67cm FHR 160bpm
    preg.png
  • MagdaLena88 Autorytet
    Postów: 1533 2992

    Wysłany: 10 marca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma się dwa podejścia, ale jeżeli w trakcie 2 stymulacji nie uzyska się 2 dojrzałych komórek jajowych. Być może pobrano 2 komórki, ale tylko jedna była dojrzała, bądź obie były zdegenerowane. Wtedy w 2 stymulacji musisz uzyskać więcej niż 2 dojrzałe komórki by spróbować kolejny raz na własnych komórkach. Jeżeli nie uzyskasz dojrzałych komórek, to albo idziecie w dawstwo, albo możesz spróbować komercyjnie. Od tego roku nie wypada się z programu, można spróbować komercyjnie przed dawstwem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca, 12:34

    Borówka_A lubi tę wiadomość

    Ona 38 lat-AMH 12.24. 0,9 08.25-1,42 Kir BX, Homocysteina 11,86❗️ 10.25. 13,8- 04.26
    On 41 lat-morfoglia 0%❗️
    Kariotypy prawidłowe
    10-12. 24' 3×IUI ❌️
    Styczeń 25-1 procedura-6🥚 1 zarodek 4.1.1
    10.02. 1 Transfer beta 9dpt 0,3✖️
    Marzec 25'-2 procedura 6🥚 1❄️3.2.2
    22.05. 2 Transfer beta 6dpt 0,7✖️
    Zmiana kliniki Invicta➡️Bocian
    biopsja endometrium CD56 >200❌️
    Cross Match-10.25 60,2%04.26-28,5
    1/26'-3 procedura-Ovaleap 300 i Mensinorm 75, 6 🥚, 2 dojrzałe- 2 zarodki, 2 zdrowe po PGTA ❄️❄️
    Immunosupresja -Equoral i Encorton -11tygodni
    07.05.26- 3 Transfer, Encorton, Smoflipid, Accofil, Cyclogest,Duphaston,Besins 6dp beta 0,2✖️
    ✨️czyli tak wygląda nasz koniec...✨️
  • Borówka_A Znajoma
    Postów: 19 35

    Wysłany: 10 marca, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

    Jestem ogólnie załamana: nie mam szans na więcej niż 1-2 komórki, bo nadal mam torbiel w jajniku i przy tej punkcji lekarz się przez nie przebijał :/

    Muszę wiedzieć, czy może powinnam coś poprawić (dieta/hormony/leki na wyciczenie endo- cokolwiek).

    Nie sądziłam, że przygoda z in vitro tak szybko się zakończy, bo ledwo się rozpoczęła 💔

    endometrioza, AMH 0,469

    kwalifikacja 01/2026
    marzec punkcja-->pobrane dwa🥚- brak zapłodnienia

    kolejna stymulacja: kwiecień???
  • Nessie Autorytet
    Postów: 436 712

    Wysłany: 10 marca, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dieta i suplementacja na pewno mogą pomóc. Tylko trzeba minimum 3 miesiące przerwy i ostrej suplementacji, niektórym pomaga również mezoterapia jajników, ale to również lepiej zrobić 3 miesiące wcześniej i trochę kosztuje.

    Niestety, większość dziewczyn z endometriozą ma gorszą jakość komórek jajowych i nie za wiele da się z tym zrobić 🥺

    Powodzenia! ✊🍀

    Borówka_A lubi tę wiadomość

    👩🏻 35 +
    Mięśniaki, endometrioza III/ IV stopnia, niedoczynność tarczycy
    675 w PAI-1, C677T w MTHFR - hetero
    Niska ferrytyna
    Kariotypy OK ✅
    FraX OK ✅
    AMH 1,5 (10.24) -> 0,3 (01.25) -> 0,7 (03.25) -> 0,4 (06.25) -> 1,2 (09.25) -> 0,4 (01.26) -> 1,1 (03.26)

    👨🏻zdrowy ✅
    Starania od 2022 roku

    ***
    1 IVF
    2024 ->1 MII, degradacja, 0❄️

    2 IVF
    2025 ->1❄️ FET -> 8t 💔

    VIII -> biopsja endometrium -> zapalenie -> antybiotyk
    XI -> histeroskopia (adenomioza, zapalenie) -> antybiotyk

    3 IVF
    Il 2026 -> 2 x MI, degradacja, 0 ❄️

    ***
    Decyzja o AK
    Wyciszenie endometriozy?
  • Borówka_A Znajoma
    Postów: 19 35

    Wysłany: 10 marca, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nessie wrote:
    Dieta i suplementacja na pewno mogą pomóc. Tylko trzeba minimum 3 miesiące przerwy i ostrej suplementacji, niektórym pomaga również mezoterapia jajników, ale to również lepiej zrobić 3 miesiące wcześniej i trochę kosztuje.

    Niestety, większość dziewczyn z endometriozą ma gorszą jakość komórek jajowych i nie za wiele da się z tym zrobić 🥺

    Powodzenia! ✊🍀

    Nessie, widzę że druga stymulacja poszła u Ciebie lepiej niż pierwsza- napiszesz co miałaś za I i za II razem (jakie leki?)

    Jutro mam wymuszoną konsultację z lekarzem i chcę wybadać czy ma jakiś pomysł w ogóle na mnie..

    endometrioza, AMH 0,469

    kwalifikacja 01/2026
    marzec punkcja-->pobrane dwa🥚- brak zapłodnienia

    kolejna stymulacja: kwiecień???
  • Mira.huntrix Przyjaciółka
    Postów: 102 64

    Wysłany: 11 marca, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borówka_A wrote:
    Nessie, widzę że druga stymulacja poszła u Ciebie lepiej niż pierwsza- napiszesz co miałaś za I i za II razem (jakie leki?)

    Jutro mam wymuszoną konsultację z lekarzem i chcę wybadać czy ma jakiś pomysł w ogóle na mnie..

    Moja znajoma leczyła się komercyjnie w gamecie w Gdańsku, udało się pobrać dwie komórki z czego był tylko jeden zarodek ktory nie dał ciąży, na kolejną stymulację pojechała do Czech gdzie udało się im uzyskać trzy zarodki (9 komórek pobrali), i fakt u niej minął rok zdrowego odżywiania i diagnostyki immunologicznej zanim podeszła do stymulacji w Czechach ale ma zdrowego bobaska :)

    Ja: '90 Mąż: '87

    IO | PAI-1 homo| AMH 2,5 (2.2025)| drożność| Hashimoto| Kariotyp Ok | homocysteina 5,5 | witamina D3 50| miesiączki regularne| zawsze grube endometrium| KIR Bx mąż C1C2 | nasienie 2% reszta ok

    4-6.2025. 2 IUI ❌

    07.25 IVF Menopur Rekovelle 16🥚 -> 15 zapłodnionych -> 11 ❄️ -> PGT-a 4AA, 5BA, 4AA

    09.2025 cykl naturalny 4AA cyclogest, neoparin 0,6, accard, luteina, progersterone besins
    10 dpt beta 0,2

    Immunolog : metronidazol i tarivid, equoral 25 dni -> encotron, cross match 30%

    2.2026 cykl sztuczny estromef Accofil, encorton, cyclogest, neoparin 0,8, accard, luteina, progersterone besins
    5dpt ⏸️ 8dpt 36 biochem

    Marzec naturals czekając na transfer
    10dpo 21, 11dpo 45,
    preg.png
  • Killa Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 11 marca, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, przeglądam to forum od jakiegoś czasu, bo sama staram się o ciażę przez in vitro. Bardzo dziwi mnie to co piszecie, bo ja też jestem w programie i od początku mowią mi, że mamy 6 podejść. Jestem w tym momencie po trzecim nieudanym (pierwsze - nie udało się uzyskać jajeczek, drugie - pobrane 3 jajeczka, dwa się zaplodniły, ale żadne nie dożyło 5 doby, a przy trzecim pobraliśmy dwa jajeczka, jedno udało się zapłodnić, ale transfer nie skończył się ciążą). Czekam na czwarte podejście 🤞🏻

    Syt lubi tę wiadomość

  • Borówka_A Znajoma
    Postów: 19 35

    Wysłany: 12 marca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Killa wrote:
    Hejka, przeglądam to forum od jakiegoś czasu, bo sama staram się o ciażę przez in vitro. Bardzo dziwi mnie to co piszecie, bo ja też jestem w programie i od początku mowią mi, że mamy 6 podejść. Jestem w tym momencie po trzecim nieudanym (pierwsze - nie udało się uzyskać jajeczek, drugie - pobrane 3 jajeczka, dwa się zaplodniły, ale żadne nie dożyło 5 doby, a przy trzecim pobraliśmy dwa jajeczka, jedno udało się zapłodnić, ale transfer nie skończył się ciążą). Czekam na czwarte podejście 🤞🏻

    Tak, jest 6 podejść- ale jeśli za drugim razem nie uda zapłodnić moich jajeczek to niestety wykluczą nas z programu.
    Ciebie to nie dotyczy, bo za drugim razem udało się zapłodnić komorki, mimo że nie dozyły 5 doby.

    Po prostu nikt o tym nie mówi (jak o innych sprawach- dowiadujemy się na bieżąco, niestety)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca, 13:31

    Syt lubi tę wiadomość

    endometrioza, AMH 0,469

    kwalifikacja 01/2026
    marzec punkcja-->pobrane dwa🥚- brak zapłodnienia

    kolejna stymulacja: kwiecień???
  • Nessie Autorytet
    Postów: 436 712

    Wysłany: 12 marca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borówka_A wrote:
    Nessie, widzę że druga stymulacja poszła u Ciebie lepiej niż pierwsza- napiszesz co miałaś za I i za II razem (jakie leki?)

    Jutro mam wymuszoną konsultację z lekarzem i chcę wybadać czy ma jakiś pomysł w ogóle na mnie..

    Miałam Menopur w 1 i Ovitrelle, w 2 stymulacji Gonal, Gonapeptyl Daily, Menopur, Provera, Ovitrelle, w 3 to samo co w 2 (tylko zamiast Ovitrelle to Zivafert), a była totalna klapa, także lekami się nie sugeruj.
    Przed 2 procedurą miałam mezoterapię jajników, ale czy to pomogło to nie wiem. Brałam też DHEA i Androtop (w 3 stymulacji nie), więc to prędzej w tym upatrywałabym się zmiany.
    Wydaje mi się że IVF to loteria, czym nasz organizm będzie owulował (zwłaszcza u dziewczyn z małą ilością pęcherzyków).
    Wszystkie procedury to krótki protokół, ale 2 i 3 procedura trwały 15 i 14 dni, 1 procedura 7 dni bo nie brałam Provery, a moje cykle są krótkie i pewnie moje pęcherzyki nie mają czasu rosnąć. Ale tak sobie tylko gdybam 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca, 13:48

    Borówka_A lubi tę wiadomość

    👩🏻 35 +
    Mięśniaki, endometrioza III/ IV stopnia, niedoczynność tarczycy
    675 w PAI-1, C677T w MTHFR - hetero
    Niska ferrytyna
    Kariotypy OK ✅
    FraX OK ✅
    AMH 1,5 (10.24) -> 0,3 (01.25) -> 0,7 (03.25) -> 0,4 (06.25) -> 1,2 (09.25) -> 0,4 (01.26) -> 1,1 (03.26)

    👨🏻zdrowy ✅
    Starania od 2022 roku

    ***
    1 IVF
    2024 ->1 MII, degradacja, 0❄️

    2 IVF
    2025 ->1❄️ FET -> 8t 💔

    VIII -> biopsja endometrium -> zapalenie -> antybiotyk
    XI -> histeroskopia (adenomioza, zapalenie) -> antybiotyk

    3 IVF
    Il 2026 -> 2 x MI, degradacja, 0 ❄️

    ***
    Decyzja o AK
    Wyciszenie endometriozy?
  • Syt Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 18 marca, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli chodzi tutaj o poprawne zapłodnienie i utworzenie zarodków
    to, że degenerują się w 5 dniu i faktycznie kończy się cykl bez transferu nie powoduje usunięcie z programu

    usunięcie z programu jest wtedy kiedy przy 2 cyklach nie uzyska się 3 zarodków. Mogą one zdegenerować po kilku dniach.

  • Mila111 Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 18 marca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syt wrote:
    czyli chodzi tutaj o poprawne zapłodnienie i utworzenie zarodków
    to, że degenerują się w 5 dniu i faktycznie kończy się cykl bez transferu nie powoduje usunięcie z programu

    usunięcie z programu jest wtedy kiedy przy 2 cyklach nie uzyska się 3 zarodków. Mogą one zdegenerować po kilku dniach.


    Kto przekazuje takie informacje o 3 zarodkach w dwóch cyklach ????????

  • Syt Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 18 marca, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila111 wrote:
    Kto przekazuje takie informacje o 3 zarodkach w dwóch cyklach ????????

    2*

    wytyczna programu

    Tu ważna precyzja — program mówi nie o zarodkach, ale o dojrzałych komórkach jajowych. Warunek brzmi:
    Przeciwwskazaniem medycznym powodującym wykluczenie z programu jest nieodpowiednia reakcja na stymulację jajeczkowania — brak pozyskania co najmniej dwóch dojrzałych komórek jajowych w dwóch cyklach stymulacji, w każdym z osobna.

    Czyli mówiąc prościej:

    Jeśli w każdym z 2 cykli stymulacji pozyskano mniej niż 2 dojrzałe komórki jajowe — para zostaje wykluczona z program

    https://krakovi.med.pl/aktualnosci/rzadowy-program-in-vitro-zasady-i-refundacja-2024/

  • Milagro ❤️‍🩹 Autorytet
    Postów: 1394 1985

    Wysłany: 18 marca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syt wrote:
    czyli chodzi tutaj o poprawne zapłodnienie i utworzenie zarodków
    to, że degenerują się w 5 dniu i faktycznie kończy się cykl bez transferu nie powoduje usunięcie z programu

    usunięcie z programu jest wtedy kiedy przy 2 cyklach nie uzyska się 3 zarodków. Mogą one zdegenerować po kilku dniach.
    Polecam dokładnie przeczytać program i regulamin w klinice i nie powielać takich bzdur.

    Kryteria wyłączenia:
    Wyłączenie z Programu powodują:
    1) niespełnienie kryteriów kwalifikacji do Programu;
    2) pisemna rezygnacja z udziału w Programie;
    3) przeciwskazania medyczne, w szczególności:
    a) w przypadku korzystania z własnych komórek jajowych lub dawstwa nasienia:
    − nieodpowiednia reakcja na przeprowadzoną w ramach Programu stymulację jajeczkowania, czego wyrazem jest brak pozyskania co najmniej dwóch dojrzałych komórek jajowych, w dwóch następujących po sobie cyklach stymulacji, w każdym z osobna,
    − czynniki medyczne uniemożliwiające wykonanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego dającej szansę na uzyskanie ciąży lub poród dziecka u uczestniczki

    b) w przypadku korzystania z dawstwa oocytów lub dawstwa zarodka czynniki medyczne uniemożliwiające wykonanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego dającej szansę na uzyskanie ciąży lub poród dziecka u uczestniczki Programu.

    Podsumowując: jeśli podczas dwóch następujących po sobie stymulacji nie uda się uzyskać 2 dojrzałych komórek to pozostaje się w programie i można korzystać z KD (komórki dawczyni) lub AZ (adopcja zarodka).
    Dla przykładu: 2 procedury na swoich komórkach - brak 2 dojrzałych komórek -> można podejść 2x do KD + 2x do AZ; lub od razu 4x do AZ.

    👩‍🦰84'
    2007 naturals 11 tc 💔
    2023 1IUI 6 tc💔 / 2-4IUI 👎
    IVF:
    I IVF 12/23 ❄️❄️❄️❄️ -> PGT-A ❄️❄️
    03/24 FET 5.1.1👎
    2x Ryeqo
    08/24 FET 5.2.2 cb 💔
    II IVF 10/24 ❄️
    3x diphereline
    04/25 FET 3.1.2 cb 💔
    III IVF 06/25 ❄️ 5.2.2 ->PGTA ❌️
    IV IVF 02/26 AZ FET 3.1.2 👎
    V IVF 05/26 AZ FET 4.2.2 (intralipid, encorton) 🍀
    β: 6dpt 36; 9dpt 209; 13dpt 1287; 15dpt 2214; 18dpt 5843 GS+YS; 25dpt CRL 5,7mm ❤️;
    7+1 SOR krwawienie- crl 9,5mm❤️ - krwiak 🥺
    7+5 crl 13.4mm
    8+5 crl 2,18 cm 🥰

    ✖️Adenomioza, MTHFR i PAI hetero, KIR AA, brak tarczycy, NK19%, CD4+/CD8+, rozjechane cytokiny, CrossMatch 20%, Allo Mlr 0 ❌️

    ✔️CD138, CD56, kariotyp, MUCH, Helicobacter, CA125, celiakia, gastroskopia, antytrombina III, białko S, białko C, pasożyty, ANA, Ferrytyna, Homocysteina, B12, D3, immunoglobulina IgA

    "Czasem od rozpaczy do pogodzenia się z losem trzeba pokonać bardzo długą drogę."
  • Syt Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 18 marca, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagro ❤️‍🩹 wrote:
    Polecam dokładnie przeczytać program i regulamin w klinice i nie powielać takich bzdur.

    Kryteria wyłączenia:
    Wyłączenie z Programu powodują:
    1) niespełnienie kryteriów kwalifikacji do Programu;
    2) pisemna rezygnacja z udziału w Programie;
    3) przeciwskazania medyczne, w szczególności:
    a) w przypadku korzystania z własnych komórek jajowych lub dawstwa nasienia:
    − nieodpowiednia reakcja na przeprowadzoną w ramach Programu stymulację jajeczkowania, czego wyrazem jest brak pozyskania co najmniej dwóch dojrzałych komórek jajowych, w dwóch następujących po sobie cyklach stymulacji, w każdym z osobna,
    − czynniki medyczne uniemożliwiające wykonanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego dającej szansę na uzyskanie ciąży lub poród dziecka u uczestniczki

    b) w przypadku korzystania z dawstwa oocytów lub dawstwa zarodka czynniki medyczne uniemożliwiające wykonanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego dającej szansę na uzyskanie ciąży lub poród dziecka u uczestniczki Programu.

    Podsumowując: jeśli podczas dwóch następujących po sobie stymulacji nie uda się uzyskać 2 dojrzałych komórek to pozostaje się w programie i można korzystać z KD (komórki dawczyni) lub AZ (adopcja zarodka).
    Dla przykładu: 2 procedury na swoich komórkach - brak 2 dojrzałych komórek -> można podejść 2x do KD + 2x do AZ; lub od razu 4x do AZ.

    tak, doczytałem i poprawiłem post (uff udało się przez Tobą :) )

  • Mila111 Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 18 marca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syt wrote:
    tak, doczytałem i poprawiłem post (uff udało się przez Tobą :) )


    Rozumiem. W takim razie wszystko ok

  • Jutrzenkaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 czerwca, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem tutaj nowa i chciałabym dowiedzieć się o invitro, na początku opowiem moja sytuację
    2020 urodziłam syna zapłodnienie naturalne syn urodził się z wada Układu moczowego całą ta sytuacja choroba dziecka doprowadziła nas do decyzji o tym że nie zdecydujemy się na kolejne dziecko. W 2022 zachorowałam guz endometriozy w bliźnie po CC w 2023 usunięty guz w całości, po operacji wyjechałam za granice poddać się podwiązania jajowodów po kilku latach jak syn ma już 6 doszłam do wniosku że popełniłam błąd no ale trudno stało się, teraz z mężem myślimy o powiększeniu rodziny jedna metoda jaka nam została to invitro, lub adopcja ale pierwszą rzeczą jak abyśmy chciali zrobić to invitro i teraz moje pytanie może ktoś się orientuje wie albo jest w takiej sytuacji,podwiązania jajowodów poddał sie invitro czy jest finansowane z programu w takim przypadku jak są podwiązane jajowody czy nie jest to kwalifikowane do programu.
    A jeśli jest nie finansowane to jaki jest mniej więcej koszt invitro.
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy to nie wszystko: Kompletny Przewodnik po mądrej suplementacji przed ciążą.

Co najmniej dwa fakty na temat folianów i suplementacji przed ciążą naprawdę Cię tu zaskoczą. Zebraliśmy najczęstsze pytania naszej społeczności i na ich podstawie stworzyliśmy kompletny, oparty na badaniach przewodnik po mądrej suplementacji. Jeśli myślisz, że „zacznę brać coś po pozytywnym teście” - koniecznie sprawdź, dlaczego nauka mówi coś zupełnie innego.

CZYTAJ WIĘCEJ