Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja a masturbacja
Odpowiedz

Stymulacja a masturbacja

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Oryginalnynick Znajoma
  Postów: 17 13

  Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nigdzie, ale to nigdzie, w całych internetach nie znalazłam informacji na temat masturbacji w trakcie stymulacji hormonalnej. Wiem, że to wieczne tabu (masturbacja), ale być może któraś z Was coś wie i się odważy podzielić informacjami. Czy masturbacja jest zabroniona? Czy może pomóc (przecież jak naturalnie chcemy zajść to masturbacja uwalnia oksytocynę, serotoninę i inne tego typu przydatne hormony), w sensie, że wesprzeć produkcję jajek wysokiej klasy? Czy ktoś coś wie w temacie?

 • elfi Autorytet
  Postów: 1546 1399

  Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Seks jest chyba dozwolony (tzn. mi lekarz mi zabronił, a co nie jest zabronione, to jest dozwolone, nie?), więc nie widzę powodów, dlaczego z masturbacją miałoby być inaczej. Mój dr na pytanie czy mogę nadal uprawiać sport w trakcie stymulacji powiedział: no pewnie! Aktywność fizyczna sprawia, że jajniki lepiej pracują i lepiej zareagują na leki. Co prawda pod koniec już mnie tak jajniki bolały, że ani o seksie ani nawet o podbiegnięciu do autobusu nie było mowy, ale póki dobrze się czujesz, to rób na co masz ochotę :-) Tak myślę przynajmniej :-)

  0d1ygov3xuib4nao.png
  mamy ❄️❄️

  31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
  8-10.2018 - 3 x IUI :-(
  11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
  2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego