X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja a masturbacja
Odpowiedz

Stymulacja a masturbacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Oryginalnynick Znajoma
    Postów: 17 13

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdzie, ale to nigdzie, w całych internetach nie znalazłam informacji na temat masturbacji w trakcie stymulacji hormonalnej. Wiem, że to wieczne tabu (masturbacja), ale być może któraś z Was coś wie i się odważy podzielić informacjami. Czy masturbacja jest zabroniona? Czy może pomóc (przecież jak naturalnie chcemy zajść to masturbacja uwalnia oksytocynę, serotoninę i inne tego typu przydatne hormony), w sensie, że wesprzeć produkcję jajek wysokiej klasy? Czy ktoś coś wie w temacie?

  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seks jest chyba dozwolony (tzn. mi lekarz mi zabronił, a co nie jest zabronione, to jest dozwolone, nie?), więc nie widzę powodów, dlaczego z masturbacją miałoby być inaczej. Mój dr na pytanie czy mogę nadal uprawiać sport w trakcie stymulacji powiedział: no pewnie! Aktywność fizyczna sprawia, że jajniki lepiej pracują i lepiej zareagują na leki. Co prawda pod koniec już mnie tak jajniki bolały, że ani o seksie ani nawet o podbiegnięciu do autobusu nie było mowy, ale póki dobrze się czujesz, to rób na co masz ochotę :-) Tak myślę przynajmniej :-)

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ