Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja a masturbacja
Odpowiedz

Stymulacja a masturbacja

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Oryginalnynick Znajoma
  Postów: 17 13

  Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nigdzie, ale to nigdzie, w całych internetach nie znalazłam informacji na temat masturbacji w trakcie stymulacji hormonalnej. Wiem, że to wieczne tabu (masturbacja), ale być może któraś z Was coś wie i się odważy podzielić informacjami. Czy masturbacja jest zabroniona? Czy może pomóc (przecież jak naturalnie chcemy zajść to masturbacja uwalnia oksytocynę, serotoninę i inne tego typu przydatne hormony), w sensie, że wesprzeć produkcję jajek wysokiej klasy? Czy ktoś coś wie w temacie?

 • elfi Autorytet
  Postów: 1546 1399

  Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Seks jest chyba dozwolony (tzn. mi lekarz mi zabronił, a co nie jest zabronione, to jest dozwolone, nie?), więc nie widzę powodów, dlaczego z masturbacją miałoby być inaczej. Mój dr na pytanie czy mogę nadal uprawiać sport w trakcie stymulacji powiedział: no pewnie! Aktywność fizyczna sprawia, że jajniki lepiej pracują i lepiej zareagują na leki. Co prawda pod koniec już mnie tak jajniki bolały, że ani o seksie ani nawet o podbiegnięciu do autobusu nie było mowy, ale póki dobrze się czujesz, to rób na co masz ochotę :-) Tak myślę przynajmniej :-)

  0d1ygov3xuib4nao.png
  mamy ❄️❄️

  31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
  8-10.2018 - 3 x IUI :-(
  11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
  2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ