Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja a masturbacja
Odpowiedz

Stymulacja a masturbacja

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Oryginalnynick Znajoma
  Postów: 17 13

  Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nigdzie, ale to nigdzie, w całych internetach nie znalazłam informacji na temat masturbacji w trakcie stymulacji hormonalnej. Wiem, że to wieczne tabu (masturbacja), ale być może któraś z Was coś wie i się odważy podzielić informacjami. Czy masturbacja jest zabroniona? Czy może pomóc (przecież jak naturalnie chcemy zajść to masturbacja uwalnia oksytocynę, serotoninę i inne tego typu przydatne hormony), w sensie, że wesprzeć produkcję jajek wysokiej klasy? Czy ktoś coś wie w temacie?

 • elfi Autorytet
  Postów: 1546 1399

  Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Seks jest chyba dozwolony (tzn. mi lekarz mi zabronił, a co nie jest zabronione, to jest dozwolone, nie?), więc nie widzę powodów, dlaczego z masturbacją miałoby być inaczej. Mój dr na pytanie czy mogę nadal uprawiać sport w trakcie stymulacji powiedział: no pewnie! Aktywność fizyczna sprawia, że jajniki lepiej pracują i lepiej zareagują na leki. Co prawda pod koniec już mnie tak jajniki bolały, że ani o seksie ani nawet o podbiegnięciu do autobusu nie było mowy, ale póki dobrze się czujesz, to rób na co masz ochotę :-) Tak myślę przynajmniej :-)

  0d1ygov3xuib4nao.png
  mamy ❄️❄️

  31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
  8-10.2018 - 3 x IUI :-(
  11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
  2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego