X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ureaplasma a wymaz kontrolny
Odpowiedz

Ureaplasma a wymaz kontrolny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudiaxoxo Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Od jakiegoś czasu próbuje wybić ureaplasmę. Teraz przyjmuje 3 różne antybiotyki. Jutro mam kontrolny wymaz i decyzja czy podchodzimy do crio w tym roku. Słyszałam, że wymaz pobiera ale dopiero po antybiotykoterapii tak ok 5*dni po. Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak jest? Ja zawsze miałam tak, że lekarz w ostatni dzień po antybiotykoterapii kazał przychodzić na wymaz...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaxoxo wrote:
    Hej. Od jakiegoś czasu próbuje wybić ureaplasmę. Teraz przyjmuje 3 różne antybiotyki. Jutro mam kontrolny wymaz i decyzja czy podchodzimy do crio w tym roku. Słyszałam, że wymaz pobiera ale dopiero po antybiotykoterapii tak ok 5*dni po. Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak jest? Ja zawsze miałam tak, że lekarz w ostatni dzień po antybiotykoterapii kazał przychodzić na wymaz...
    Hej
    Mnie lekarz kazał nawet 3tyg.po zakończeniu leczenia zrobić posiew. Trzeba tyle odczekać, bo DNA ureaplasmy może się jeszcze gdzieś czaić i może się namnożyć na nowo. 5dni to i tak dla mnie krótko. Tak czy inaczej zrobiłabym na Twoim miejscu badanie posiewu na dna ureaplasma, tylko tak masz 100% pewność że się jej pozbylas :) Ja robiłam to badanie w Synevo

  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 12 marca 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. A czy robiłaś ponowny wymaz metoda PCR ? Po jakim czasie można go zrobić od ostatniego antybiotyku ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 09:16

  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy nawet po wyleczeniu antybiotykiem obydwojga parnerow jest ryzyko ze bakteria może powrócić ? Nawet po negatywnym wyniku po wyleczeniu ?

  • Nowagg Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    A czy nawet po wyleczeniu antybiotykiem obydwojga parnerow jest ryzyko ze bakteria może powrócić ? Nawet po negatywnym wyniku po wyleczeniu ?

    Podpinam się pod pytanie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    A czy nawet po wyleczeniu antybiotykiem obydwojga parnerow jest ryzyko ze bakteria może powrócić ? Nawet po negatywnym wyniku po wyleczeniu ?
    Niestety może powrócić bo to bakteria...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ