Forum Starając się z pomocą medyczną Ureaplasma a wymaz kontrolny
Odpowiedz

Ureaplasma a wymaz kontrolny

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudiaxoxo Przyjaciółka

Wysłany: 16 listopada 2017, 11:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Od jakiegoś czasu próbuje wybić ureaplasmę. Teraz przyjmuje 3 różne antybiotyki. Jutro mam kontrolny wymaz i decyzja czy podchodzimy do crio w tym roku. Słyszałam, że wymaz pobiera ale dopiero po antybiotykoterapii tak ok 5*dni po. Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak jest? Ja zawsze miałam tak, że lekarz w ostatni dzień po antybiotykoterapii kazał przychodzić na wymaz...

• Selina Autorytet

Wysłany: 16 listopada 2017, 11:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaxoxo wrote:
    Hej. Od jakiegoś czasu próbuje wybić ureaplasmę. Teraz przyjmuje 3 różne antybiotyki. Jutro mam kontrolny wymaz i decyzja czy podchodzimy do crio w tym roku. Słyszałam, że wymaz pobiera ale dopiero po antybiotykoterapii tak ok 5*dni po. Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak jest? Ja zawsze miałam tak, że lekarz w ostatni dzień po antybiotykoterapii kazał przychodzić na wymaz...
    Hej
    Mnie lekarz kazał nawet 3tyg.po zakończeniu leczenia zrobić posiew. Trzeba tyle odczekać, bo DNA ureaplasmy może się jeszcze gdzieś czaić i może się namnożyć na nowo. 5dni to i tak dla mnie krótko. Tak czy inaczej zrobiłabym na Twoim miejscu badanie posiewu na dna ureaplasma, tylko tak masz 100% pewność że się jej pozbylas :) Ja robiłam to badanie w Synevo

Koniec starań
  • Martamie Koleżanka

Wysłany: 12 marca 2019, 07:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. A czy robiłaś ponowny wymaz metoda PCR ? Po jakim czasie można go zrobić od ostatniego antybiotyku ?

• nick nieaktualny

Wysłany: 12 marca 2019, 16:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 09:16

• Martamie Koleżanka

Wysłany: 5 maja 2019, 08:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy nawet po wyleczeniu antybiotykiem obydwojga parnerow jest ryzyko ze bakteria może powrócić ? Nawet po negatywnym wyniku po wyleczeniu ?

• Nowagg Debiutantka

Wysłany: 8 stycznia 2020, 17:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    A czy nawet po wyleczeniu antybiotykiem obydwojga parnerow jest ryzyko ze bakteria może powrócić ? Nawet po negatywnym wyniku po wyleczeniu ?

Podpinam się pod pytanie.

• AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 9 stycznia 2020, 06:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    Niestety może powrócić bo to bakteria...

AgnieszkaH
    33 lata
    Starania od 2014r. (HSG, Laparoskopia, Histeroskopia, Biopsja, Scratching)
    4 Cykle stymulowane 😢 3 IUI 😢
    1 IVF ICSI 2 komórki - 1 zarodek - ET 3-dniowca 18.02.2019 😢
    2 IVF ICSI+MACS 6 komórek - 3 blastki 😍
    FET - a któż to wie...???
    Nierówna walka z ureaplasma od 2015r - czas ją w końcu wygrać!!!

Problemy: immunologia, cienkie endometrium, słabe komórki, nadkrzepliwość, PCO, zrosty, polip, mięśniak itd...
    KIR Bx bez implantacyjnych, mąż C1C2, allo MLR 47%
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego