Forum Starając się z pomocą medyczną Ureaplasma a wymaz kontrolny
Odpowiedz

Ureaplasma a wymaz kontrolny

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudiaxoxo Przyjaciółka

Wysłany: 16 listopada 2017, 11:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Od jakiegoś czasu próbuje wybić ureaplasmę. Teraz przyjmuje 3 różne antybiotyki. Jutro mam kontrolny wymaz i decyzja czy podchodzimy do crio w tym roku. Słyszałam, że wymaz pobiera ale dopiero po antybiotykoterapii tak ok 5*dni po. Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak jest? Ja zawsze miałam tak, że lekarz w ostatni dzień po antybiotykoterapii kazał przychodzić na wymaz...

• Selina Autorytet

Wysłany: 16 listopada 2017, 11:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaxoxo wrote:
    Hej. Od jakiegoś czasu próbuje wybić ureaplasmę. Teraz przyjmuje 3 różne antybiotyki. Jutro mam kontrolny wymaz i decyzja czy podchodzimy do crio w tym roku. Słyszałam, że wymaz pobiera ale dopiero po antybiotykoterapii tak ok 5*dni po. Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak jest? Ja zawsze miałam tak, że lekarz w ostatni dzień po antybiotykoterapii kazał przychodzić na wymaz...
    Hej
    Mnie lekarz kazał nawet 3tyg.po zakończeniu leczenia zrobić posiew. Trzeba tyle odczekać, bo DNA ureaplasmy może się jeszcze gdzieś czaić i może się namnożyć na nowo. 5dni to i tak dla mnie krótko. Tak czy inaczej zrobiłabym na Twoim miejscu badanie posiewu na dna ureaplasma, tylko tak masz 100% pewność że się jej pozbylas :) Ja robiłam to badanie w Synevo

Koniec starań
  • Martamie Koleżanka

Wysłany: 12 marca 2019, 07:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. A czy robiłaś ponowny wymaz metoda PCR ? Po jakim czasie można go zrobić od ostatniego antybiotyku ?

• nick nieaktualny

Wysłany: 12 marca 2019, 16:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 09:16

• Martamie Koleżanka

Wysłany: 5 maja 2019, 08:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy nawet po wyleczeniu antybiotykiem obydwojga parnerow jest ryzyko ze bakteria może powrócić ? Nawet po negatywnym wyniku po wyleczeniu ?

• Nowagg Debiutantka

Wysłany: 8 stycznia, 17:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    A czy nawet po wyleczeniu antybiotykiem obydwojga parnerow jest ryzyko ze bakteria może powrócić ? Nawet po negatywnym wyniku po wyleczeniu ?

Podpinam się pod pytanie.

• AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 9 stycznia, 06:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    Niestety może powrócić bo to bakteria...

AgnieszkaH
    33 lata
    Starania od 2014r. (HSG, Laparoskopia, Histeroskopia, Biopsja, Scratching)
    4 Cykle stymulowane 😢 3 IUI 😢
    1 IVF ICSI 2 komórki - 1 zarodek - ET 3-dniowca 18.02.2019 😢
    2 IVF ICSI+MACS 6 komórek - 3 blastki 😍
    Aktualnie torbiel...
    FET - a któż to wie...???

Problemy: immunologia, cienkie endometrium, słabe komórki, nadkrzepliwość, PCO, zrosty, polip, mięśniak itd...
    KIR Bx bez implantacyjnych, mąż C1C2, allo MLR 47%
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.