X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Badania hormonalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KAJKA177 Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny robiłam wczoraj 7dpo badania hormonalne, wiem, że co po niektóre hormony powinny być badane na początku cyklu..ale to już pomińmy. Moje wyniki wyglądają tak:

    TSH 2,011 mU/l norma 0,35-5,50
    ciężarne I tr. 0,01-2,5
    FT3 3,7 pg/ml norma 2,3-4,2
    FT4 1,4 ng/dl norma 0,89-1,76
    Estradiol 227,6 pg/ml faza lutealna 55,8-214
    FSH 4,4 mU/ml f.lutealna 1,5-9,1
    LH 8,5 mlu/ml f.lutealna 0,5-16,9
    Progesteron 12,47 ng/ml f.lutealna 3,34-25,56
    Prolaktyna 42,3 ng/ml kobiety 2,8-29,2
    kobiety ciężarne 9,7-208,5

    Chyba wybiore się do lekarza, badania robiłam na własną rękę, właściwie z ciekawości, ale im więcej czytam na internecie, tym mniej wiem. Może któraś z Was mi pomoże w interpretacji tych wyników:)

    Kajka
  • misia6684 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 13 maja 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moge Ci jedynie powiedzieć z własnego doświadczenia, że masz hiperprolaktynemie, co skutecznie blokuje Ci możliwość zajścia w ciąże. Ja zdiagnozowaną miałam w styczniu i do teraz jestem na etapie dobrego dobrania leków ( raz za duża dawka, raz za mała). Koniecznie idź do lekarza, żeby Ci przepisał leki, bo im szybciej zaczniesz coś brać, tym lepiej.

    3jgxyx8dbuwo9swm.png
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 19 maja 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robiłam badanie tsh i prolaktynę , tak mi zalecił lekarz.
    Moje wyniki to:

    TSH 1,510 a norma to 0,270-4,200

    PROLAKTYNA 51,90 ng/ml a norma to 4,79-23,30

    Za dwa tygodnie idę na wizytę i pewnie mi coś przepisze na zbicie prolaktyny
    Dodam ,ze robiłam te wyniki w 27dc więc chyba pójdę i zrobię prolaktynę jeszcze raz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 10:51

    justi
  • infinity888 Ekspertka
    Postów: 213 166

    Wysłany: 20 maja 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja prolaktyna to 33ng/ml progestron 25 - 21dc endo zlecil bromka a ginekolog powiedzial,ze nue ma potrzeby bo przy regularnym okresie, normalnej obfitosci ktory trwa 4-5 dni i przy potwierdzonych owulacjach nic nie bylo wskazaniem do badania a podobno prolaktyna nie ma na to wplywu chyba, ze sa nieregularne miesiaczki,skape,brak owulacji, podejrzenia guza przysadki.. powiedzial, tez ze ten hormon skacze moze byc inny o kazdej porze i dniu a w ciazu prolaktyna rosnie.

    34bwvfxmgk5zmjd1.png
    Beta HCG
    25.05-433
    27.05-1285
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ