X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Badanie drożności jajowodów
Odpowiedz

Badanie drożności jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam zrobić HSG i moja lekarz poleciła mi szpital na Starynkiewicza i na Karowej w Warszawie.Mówiła,że można zrobić na NFZ,terminy niedługie noi dobrzy lekarze.Niestety od kilku dni nie mogę się tam dodzwonić.Jutro mam wizytę w Enel Medzie żeby pobrać cytologię i przy okazji chciałam poprosić o skierowanie na badania,których wyniki są potrzebne do HSG.Jako,że nie mogę się dodzwonić do tych szpitali dopytać jakie badania są potrzebne,chciałam Was spytać czy może miałyście to badanie w którymś z tych szpitali i wiecie jakie badania powinnam zrobić???Na pewno cytologia i czystość pochwy,ale co jeszcze??

    Aha,chcę zrobić z usg,nie z rtg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2020, 19:32

  • Monika997 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam tylko cytologie i czystość. I z ta czystością bujalam się 5 miesięcy, bo co rusz jakaś bakteria wychodziła.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika997 wrote:
    Ja robilam tylko cytologie i czystość. I z ta czystością bujalam się 5 miesięcy, bo co rusz jakaś bakteria wychodziła.

    Hej miałam tak samo, robiłam już 4 raz czystość bo ciągle bakteria e coli. Co Tobie w końcu pomogło? Teraz czekam na wyniki czwartego posiewu.

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki.A miałyście jakieś objawy bakterii?Bo teraz obawiam się,że tak szybko nie zrobię tego hsg...choć nie mam objawów,że coś nie tak

    Robiłyście badania w którymś z tych 2 szpitali?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ja nie jestem zWarszawy.

    Objawów bakterii raczej nie mialam, chociaż jak się dowiedziałam że ją mam to mnie zaczęło bardziej swedziec w pochwie.... Może taki efekt placebo? Nie wiem...

    Ogólnie to z tą bakteria mogłabym żyć i nic by się nie działo, ale żeby zrobić hsg to się trzeba jej pozbyć :(

  • staramy_się Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj 😊 ja przed drożnością musiałam wykonać cytologie, czystość, ureaplasma, Mycoplasma i chlamydia.

  • Monika997 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sYlV wrote:
    Hej miałam tak samo, robiłam już 4 raz czystość bo ciągle bakteria e coli. Co Tobie w końcu pomogło? Teraz czekam na wyniki czwartego posiewu.
    Mi wychodziła e coli i jeszcze jakaś ( chyba gbs) i ta e coli się pozbylam a ta druga ciagle nawracala i lekarz stwierdził że to jest nosicielstwo, tego się nie pozbędziemy tylko miałam podawany antybiotyk dozylnie przed badaniem ( taka sama procedura jak przed porodem ), potem po badaniu i na wieczór jeszcze. Badanie mialam robione ostatniego dnia wrzesnia i póki co nic się nie dzieje mimo obecnosci tej bakterii. A jak sie tej e coli poznałam? Antybiotyk, zero cukru, tylko bawełniane majtki, jedzenie jogurtow naturalnych.

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,dzięki za Wasze odpowiedzi.W szpitalu powiedzieli,że tylko cytologia i czystości pochwy potrzebne.Ale tylko prywatnie tam można jednak,więc szukam dalej.

    Monika,ja będąc w ciąży miałam wykrytą bakterie której się nie leczy tylko przed porodem trzeba wziąć antybiotyk,i to chyba ten gbs,ale musze wygrzebać papiery z przed 11 lat..Ciekawe jak lekarze podejdą do tematu,może też przed badaniem podadzą antybiotyk.
    Wyniki cytologii już mam,ale nie wiem ile mają być ważne przed hsg,więc pewnie powtórzyć trzeba będzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenia wrote:
    Wyniki cytologii już mam,ale nie wiem ile mają być ważne przed hsg,więc pewnie powtórzyć trzeba będzie

    U mnie było podane, że cytologia robiona do pół roku od badania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ