X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

godzina pomiaru

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 21 stycznia 2013, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam problem z godzinami pomiarów a mianowicie z wyznaczeniem dobrej temperatury w weekendy. Otóż od poniedziałku do piątku mierzę temp. o 6.00 po mniej więcej 8 godzinach spania. W weekendy chodzę spać później około 24-1 rano i nie wiem jak mam oznaczać te temperatury, czy brać pod uwagę temp. po 8 godzinach spania, czyli np. wstałam o 9 i wpisuje tę temp. czy odejmować od niej o 0,05 stopnia za każdą godzinę od godziny 6 rano- czyli obniżyć ją o 0,3 stopnia- jak wyszło mi 36,51 to mam wpisać 36,21? czy zostawić te 36,51? Liczy się godzina czy ilość godzin snu? Mam nadzieję, że nie zamieszałam z opisem problemu ;) z góry dzięki za odp. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2013, 07:38

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno Ci coś doradzić, bo wahania temperatury w ciągu godziny są bardzo duże. Ja dziś mierzyłam o 5 - 36,4, a o godzinie 6 było już 36,7. Pomiar termometrem elektronicznym.

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym mierzyła o tej samej godzinie. W zasadach npr zazwyczaj określa się "minimum snu", żeby uznać, że tempka jest niezaburzona i "rozstrzał czasowy". Zresztą możesz też przez cykl lub dwa ponotować obie temperatury i zobaczyć która wydaje się mniej zaburzona. Będziesz wiedziała, jak reaguje Twój organizm.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinno się mierzyć oo tej samej godzinie, a jeśli zdarzy się że zmierzysz później to za każdą godzinę odejmuje się 0,1 stopnia czyli jeśli mierzysz o 6 i jest 36,6 a następnego dnia zmierzysz o 7 i masz 36,7 to odejmujesz 0,1 stopnia i wyjdzie do zaznaczenia 36,6, a w druga stronę jeśli zmierzysz o 5 i wyjdzie 36,5 to dodajesz 0,1 stopnia, wtedy zaznaczasz 36,6. Myślę że troszkę rozwiałam twoje wątpliwości.

    eulalijka, Multiwitamina lubią tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 4 lutego 2013, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2016, 13:10

  • Asia26 Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 4 lutego 2013, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jak mam liczyć temperaturę, jak do połowy mojego cyklu mierzyłam sobie temperaturę o 17?
    miałam taki tryb pracy,że spałam parę godzin w ciągu dnia a prosto po obudzeniu(o 17) robiłam pomiar.

    oar83e3kj60etfgi.png
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 4 lutego 2013, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mierząc po wstaniu nie widzę wahań temperatury. Nie wstaję o jednej porze. Mierzą i o 7 i o 9, a tem ciagel na tym samym poziomie.

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Anka1986 Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 8 marca 2013, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem powinnaś codziennie mierzyć temperaturę o tej samej godz. Jeżeli nawet idziesz spać późno to nastaw Sobie budzik na 8 zmierz temp zapisz na kartce czy notesie, i połóż się s powrotem spać jeśli się nie wyśpisz to najlepszy sposób.Kobieta powinna mieć co najmniej 3 godziny odpoczynku zanim zmierzy temperaturę :) powodzonka i mam nadzieje ze pomogłam :)

    Co ma być to będzie siłę znajdę wszędzie :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam serdecznie jestem tu od niedawna i mam do was pytanie a mianowicie piszecie na forum że trzeba dodawać i odejmować stopnie w zależności od tego o której godzinie jest pomiar a w sieci wyczytałam cytuję:
    "Kiedy należy mierzyć temperaturę?
    Zaraz po przebudzeniu, po co najmniej 3-godzinnym śnie. Temperatura winna być mierzona codziennie rano, o tej samej porze, plus - minus pół godziny (tzn. jeśli normalnie budzi się Pani o godzinie 5.30 to pomiar między 5 a 6 jest prawidłowy)."
    staram się zawsze mierzyć temperaturę o tej samej godzinie ale czasem budzę się pół czy godzinę wcześniej nie leżę wtedy w łóżku i nie czekam na "tą" godzinę tylko mierze od razu czy dobrze robię? i na wykresie nie mogę zaznaczyć np 6.45 to co zaznaczać wtedy 6.00 czy 6.30 czy jak... będę wdzięczna za pomoc pozdrawiam was wszystkie;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2013, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wam powiem że trzeba wyczuć organizm bo ja mierzyłam kiedyś o 5.30 a ok 4 zawsze się przebudzę a w następnym cyklu mierzyłam o 7 dopiero bo wiedziałam że jak o 4 czy 5 się obudzę to do 7 pośpię!!! Ale fakt mierzyć cały cykl o tej samej porze trzeba i jednym termometrem i w jednym n=miejscu!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ