X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jak wyliczyc faze lutealna
Odpowiedz

jak wyliczyc faze lutealna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna zaczyna się 1 dnia po owulacji, a jej ostatni dzień to dzień przed okresem. Prosto mówiąc: dni pomiędzy owulacją o okresem to faza lutealna. Zazwyczaj trwa 14 dni.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • ewa32 Koleżanka
    Postów: 37 14

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje ;) czyli mi wychodzi ze ja mam 16 dzien juz to chyba za dlugo ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, możecie mi przybliżyć na czym polega faza lutealna? Co się wtedy dzieje w organizmie kobiety?

  • Magda421 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 13 lipca 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna rozpoczyna się po pęknięciu pęcherzyka Graffa w wyniku czego następuje uwolnienie komórki jajowej (owulacja). Pęknięty pęcherzyk Graffa przekształca się w ciałko żółte któro produkuje progesteron. Hormon ten ma za zadanie przygotować śluzówkę macicy do ewentualnego zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej i utrzymania ciąży. Jednocześnie wzrost stężenia progesteronu w organiźmie daje "efekty uboczne" w postaci podwyższonej temperatury, bolesności sutków, częstszego oddawania moczu, zatrzymania wody w organiźmie, wzdęć, mdłości. Oczywiście intensywność wymienionych objawów jest różna u różnych kobiet i ich wystąpienie zależy od indywidualnej wrażliwości na hormon. Jeżeli dojdzie do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej rozpoczyna się produkcja innego hormonu - HCG (wykrywany w teście ciążowym). Ten hormon stymuluje ciałko żółte do jeszcze intensywniejszej produkcji progesteronu - objawy uboczne mogą się wtedy nasilać. Jeśli do zapłodnienia nie dojdzie ciałko żółte zanika i stężenie progesteronu spada co powoduje wystąpienie miesiączki i rozpoczęcie się nowego cyklu. Ważnie jest aby faza lutealna trwała co najmniej 10 dni ( co najmniej 10 wyższych temperatur w drugiej połowie cyklu). Jeśli ta faza jest za krótka może to świadczyć o niedomodze ciałka żółtego - wtedy przed okresem mogą pojawiać się brunatne plamienia.

    Existenz lubi tę wiadomość

    f2w3xm5ey48bo7te.png
    tkvgwji2ustxarf7.png
    file:///C:/Users/Magda/Desktop/Karolek/2014-02-25-309.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda421 - ślicznie dziękuję za zrozumiałe wyjaśnienie. Ciężko jest zrozumieć rzeczy z którymi się nie ma styczności "na co dzień" a u mnie tak właśnie to wygląda...niestety

  • florida Znajoma
    Postów: 28 24

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to jest z długością fazy lutealnej? Czytam, że trwa zawsze tyle samo, czy różnica 3-4 dni to problem? W 1 cs trwała 12 dni, następnie 14d, a teraz mam 15d i okresu ani widu, ani słychu. Testy negatywne...

    thgf43r8nxxsjspb.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie różnica 1-2 dni nie jest jakaś nienormalna. W przypadku większych wahań - nie wiem. Ale mam nadzieję że się nie sugerujesz ovu, bo on naprawdę dziwnie czasem wyznacza czasem początek fazy lutealnej.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • florida Znajoma
    Postów: 28 24

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wziełam już poprawkę na ovu, bo w pierwszym cyklu wiem że źle była wyliczona. Dziś ponownie test zrobiłam (16dpo) i jest znów cień. Wydaje mi się, że skoro to już 3 test to kreska powinna być bardziej wyraźna. Trwam w zawieszeniu, nic nie czuję @.

    thgf43r8nxxsjspb.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam bladą kreskę jeszcze z ponad tydzień po terminie @. Też się martwiłam, ale wszystko było w porządku :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ