Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jestem nowa i zielona.... Ratunku!
Odpowiedz

Jestem nowa i zielona.... Ratunku!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madzik82 Autorytet

Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Niedługo chcę zajść w drugą ciążę. Skończyłam pierwszy cykl i pomiar temperatury i mam do Was, doświadczonych pytanie...
    Mój cykl trwał 26 dni... skok temperatury miałam 18tego dnia. Od skoku do okresu było tylko 9dni!! A to za mało. Martwie sie okropnie. CZY TO MOŻLIWE, ZE OWU JEST PRZED SKOKIEM??
    no i drugie pytanie... Najpierw mam jeden dzień plamien a dopiero póżniej okres. Dzień plamien licze jako pierwszy dzień cyklu - DOBRZE CZY ŹLE? Z góry azięki za pomoc!!

Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • Ezia90 Autorytet

Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem, to owulacja może byc przed skokiem, na dzien lub dwa nawet. Wiec u Ciebie faza lutealna nie bedzie trwała 9 dni a 10 czy 11. Co do plamień to także słyszałam, że nie powinny byc przed miesiaczka. Może jeszcze bardziej doswiadczone Ci powiedza ;) Dla pewności zapytaj lekarza. Pozdrawiam serdecznie!

dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Madzik82 Autorytet

Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Plamienia zawsze miałam dziań przed okresem. Liczyłam to jako okres, pierwszy dzień. Ale poźniej wyczytałam, ze liczy sie dopiero od mocnego krwawienia... W tym wypadku mogłabym doliczyć jeszcze jeden dzien do fazy lutealnej.

• aga.just Autorytet

Wysłany: 30 kwietnia 2014, 11:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres liczy się od krwawienia, nie od plamień.

Zbadaj sobie progesteron - plamienia przed @ mogą wskazywać na jego niski poziom.

Skok może być do 3 dni po owu. Więc tak, owulacja może być przed skokiem, ale z wykresu nigdy nie wiesz kiedy była na pewno. To może określić jedynie monitoring.

• karola_aa Autorytet

Wysłany: 30 kwietnia 2014, 20:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak plamienia zalicza się jeszcze do poprzedniego cyklu, dopiero normalne krwawienie zaczyna kolejny cykl. A ja kiedyś gdzieś czytałam, że po porodzie f.lutealna może się skrócić. a owu może tez być przed skokiem. Kolejny cykl jśli będziesz miała podobny pomyśl o monitoringu żebyś wiedziała kiedy występuję owu i powiedz lekarzowi i tej długości f. lutealnej zapewne coś poradzi w tej sprawie ;)

Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Madzik82 Autorytet

Wysłany: 30 kwietnia 2014, 20:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny. Jeszcze karmie piersia pierwsze dziecko wiec na pewno hormony jeszcze wariuja. Musze odstawic w tym cyklu od piersi zebym miala jasny obraz

• karola_aa Autorytet

Wysłany: 30 kwietnia 2014, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik82 wrote:
    Dzieki dziewczyny. Jeszcze karmie piersia pierwsze dziecko wiec na pewno hormony jeszcze wariuja. Musze odstawic w tym cyklu od piersi zebym miala jasny obraz
    To na pewno Madzia jeśli karmisz to musisz mieć podwyższoną prolaktynę, to dobry pomysł, jeśli chcecie drugie dziecko stawiaj na butlę i rozgrzewaj się do walki :D Powodzenia ;)

Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Madzik82 Autorytet

Wysłany: 30 kwietnia 2014, 21:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche sie boje bo pierwsza ciaze mialam na podtrzymaniu - za malo progesteronu. A teraz pewnie za wysoka prolaktyna. No nic... Do konca tego cyklu musze odstawic Malucha od cycka a w nastepnym cyklu zaczynam walke :)

• aga.just Autorytet

Wysłany: 6 maja 2014, 13:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAdzik a ile ma Twój maluch już? Długo się staracie?

Prl może, ale nie musi być podwyższona przy karmieniu. Sprawdzić warto :)

• aga.just Autorytet

Wysłany: 6 maja 2014, 13:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    To na pewno Madzia jeśli karmisz to musisz mieć podwyższoną prolaktynę,

Niekoniecznie :)
    Przy dkp prl się normuje i jej poziom wcale nie musi być podwyższony.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ