X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Kiedy pierwszy dzień okresu?
Odpowiedz

Kiedy pierwszy dzień okresu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anusiak Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 11 października 2013, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy dobrze oznaczam pierwszy dzień miesiączki. Wiem, że to głupie, zważywszy na to, że mam prawie 30 lat...

    Zanim trafiłam na OvuFriend jako pierwszy dzień okresu oznaczałam po prostu dzień w jakim wystąpiło pierwsze plamienie - zazwyczaj mam 1-2 dni plamienia, takie minimalnego że spokojnie wystarczy wkładka higieniczna, a czasem są po prostu śladowe, widoczne jedynie na papierze toaletowym podczas korzystania z toalety. I dopiero po tych 1-2 dniach plamienia pojawia się takie krwawienie, że już muszę użyć podpasek. Natomiast na OvuFriend znalazłam taką informację:

    "Czasami granica pomiędzy plamieniem a krwawieniem (miesiączką) nie jest do końca jednoznaczna. Kieruj się ogólną, bardzo prostą zasadą: zaznacz plamienie, jeśli zauważyłaś niewielką ilość krwi o kolorze jasno czerwonym bądź brązowym. Plamienie często występuje przed lub tuż po miesiączce. Jeśli ilość krwi jest na tyle duża, że musisz użyć podpaski lub tamponu zaznacz miesiączkę (krwawienie)."

    I od tego czasu zaczęłam te moje 1-2 dni plamienia oznaczać właśnie jako plamienie. Może nie ma to znaczenia dla długości cyklu, bo ilość dni zostaje taka sama, ale ma to już wpływ na dzień owulacji (przykładowo jeśli zaznaczyłabym te plamienia jako pierwszy dzień okresu, to owulacja wystąpiłaby w 17 dniu cyklu, a nie tak jak do tej pory w 15) i na długość fazy lutealnej (obecnie, przy zaznaczaniu plamienia jako plamienie, długość mojej fazy lutealnej wynosi 10-11 dni, a przy zaznaczeniu plamienia jako pierwszy dzień okresu, faza lutealna skróciłaby się o 2 dni, przez co byłaby już chyba zbyt krótka).

    Który więc dzień powinnam oznaczać jako pierwszy dzień okresu?

    Mam nadzieję, że za bardzo tego nie zagmatwałam. I że nie zdublowałam tematu, ale nie znalazłam podobnego wątku na forum.

    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2013, 23:07

  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 11 października 2013, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też mam na początku delikatne plamienia, ale jako pierwszy dzień miesiączki zaznaczam ten, kiedy wystąpiło już takie normalne krwawienie. A że mój pierwszy dzień cyklu jest obfity i bolesny, to nie mam problemu aby tego nie odróżnić. Nie wiem czy dobrze robię, ale robię tak zawsze.

    Olga
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 11 października 2013, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm no ja tez zaznaczam krwawienia jak już muszę użyc podpaski tzn - jak widze typową krew, nie zadne plamienia :)

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 12 października 2013, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za pierwszy dzień miesiączki uznaje się pierwszy dzień krwawienia, plamienie należy jeszcze do "starego" cyklu.

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 12 października 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolca ma rację plamienie należy jeszcze do starego cyklu.:)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 12 października 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc ,mam do was prosbe,
    A więc jest dziewczynka, która 27 października kończy 6 lat, niestety jest chora na raka, a jej największym marzeniem jest dostać jak największą ilość kartek urodzinowych, więc jeśli mogłybyście to sprawcie małej radość i wyślijcie kartkę urodzinową, poproście rodzinę, przyjaciół, czym więcej tym większa radość dziecko.

    Oliwia Gandecka
    Ul. M.C Skłodowskiej 11/26
    65-001 Zielona Góra

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • Anusiak Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 12 października 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny! Czyli dobrze robię, że pierwszy dzień okresu zaznaczam dopiero jak jest już normalne krwawienie, a nie plamienie. A w takim razie takie plamienie przed okresem to coś normalnego czy jednak powód do niepokoju?

    Co do akcji z kartkami urodzinowymi to już słyszałam o tej akcji z Facebooka i karteczka na pewno zostanie wysłana :)

  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 12 października 2013, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiak wrote:
    Dzięki Dziewczyny! Czyli dobrze robię, że pierwszy dzień okresu zaznaczam dopiero jak jest już normalne krwawienie, a nie plamienie. A w takim razie takie plamienie przed okresem to coś normalnego czy jednak powód do niepokoju?

    Co do akcji z kartkami urodzinowymi to już słyszałam o tej akcji z Facebooka i karteczka na pewno zostanie wysłana :)
    Takie plamienia ma wiele z nas i nie ma sie czym nie pokoic jest to normalny objaw.

    Izaczek
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 12 października 2013, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie do końca się z tym zgodzę. Często plamienia występujące przed okresem oznaczają niedomogę lutealną. Szczególnie jeśli są brązowe.

    Ezia90 lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • mussli Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 13 października 2013, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh. Ja plamie bardzo czest, i duzo wiecej niz 1 czy 2 dni przed @.

    Nie wymagaj.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2015, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam ten sam problem. Nigdy tak nie miałam zawsze był ból brzucha i krwawienie i 1 dzień miesiączki żadnych plamien pomiędzy i po. No na końcu ostatnie 2 dni. Ale nigdy przed ani w środku. A teraz po lyzeczkowaniu tak mi się zrobiło i jest to bardzo uciążliwe :-(. Robiłam badania progesteronu i wyszło ze wszystko jest dobrze ale znalazłam informacje o tym ze progesteron ciężko zbadać... Sama już nie wiem :-/ Do tego mój gin kazał mi przyjechać w 1 fazie cyklu a jest wtedy na urlopie no kurde no :-/!

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 7 lutego 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mussli wrote:
    Ehh. Ja plamie bardzo czest, i duzo wiecej niz 1 czy 2 dni przed @.

    ja też, plamienia mam nawet na 5 dni przed miesiączką i co gorsza jeszcze w trakcie brania duphastonu :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a co Twój lekarz na to?

  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamietam jak kloóciłam sie zlekarzem, że moja miesiaczka to nie miesiaczka:) mianowicie bylo to brazowe plamienie, tak skąpe ze nie potrzebowalabym wkladki. Lekarz upieral sie ze sa rozne miesiaczki i taki objaw moze sie do nich zaliczac... Dla mnie bzdura. Krew to krew a brazowe plamy to nic innego jak jakies niedociągniecia podczas cyklu. W bierzacym cyklu tez przez to przechodzilam. Czekalam na krwawienie a bylo tylko plamienie i okres mimo tego sie nie pojawil:/ ja osobicie uwazam ze miesiaczka to krew nawet w malych ilosciach i bolący brzuch :)

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 7 lutego 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podsyłam linka do tematu na forum o plamieniach. Poczytajcie

    https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/brazowe-plamienia-stan-zapalny,3062.html

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Anulk88k Ekspertka
    Postów: 235 52

    Wysłany: 8 lutego 2015, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam od kilku cykli plamienie, teraz dwa dni, w poprzednim 4 dni przed @. Ide sobie zbadac prolaktyne i progesteron w tym cyklu i do lekarza. Czy wam to jakos zdiagnozowali?

    Aniolek [*] - 04.2016 7/8 tc [*] 18.08.2016 6/7tc
    19.01.2017 - 12/13 tc

    Synek 05.2008 <3
  • Edyta86 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 lutego 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja zawsze poczàtek @ mam bardzo bolesny i obfity,więc nie mam problemu z rozpoznaniem pierwszego dnia.

  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 6 października 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) odświeżam trochę temat. Mam już 30 lat i pierwszy raz w życiu mam problem z rozpoznaniem @, może któraś z Was będzie bardziej zorientowana? Od 6 dni mam plamienia pomieszane z krwawieniami. W sobotę myślałam, że już @ przyszła, najpierw rano była krew, potem cisza, i potem wieczorem znowu krew, dodatkowo jakieś skrzepy. W nocy i w niedzielę rano cisza. Od czasu do czasu mniejsze lub większe brązowe plamienia. Ciąża jest wykluczona na 100% (dwa testy sikańce + beta). Wczoraj zrobiłam badania z krwi, wyniki są następujące:
    progesteron 1,81 (faza folikularna 0,15 - 1,40, faza lutealna 3,34 - 25,56),
    estradiol 62,9 (faza folikularna 19,5 - 144,2, faza lutealna 55,8 - 214,2),
    beta 2,9

    Czy Waszym zdaniem jestem jeszcze przed @ czy są już dni po @? Piszę też od razu, że jeżeli dzisiaj nie pojawi się @ pójdę dzisiaj lub jutro do lekarza. Pewnie mniej bym się martwiła gdyby nie to, że w nowym cyklu czeka nas pierwsza inseminacja i w konkretnym dniu cyklu muszę zacząć stymulację.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ