X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mierzenie temp w upały
Odpowiedz

Mierzenie temp w upały

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ruthless Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co o tym sądzicie? Mam wrażenie, że takie upały, spanie przy otwartym oknie poWodują, że temp nie jest miarodajna. Czy jest to możliwe?

  • marzi Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze wątpię, aby miało to znaczenie. Przynajmniej u mnie nie wpływa.

    17cs
    07.18 endo na jajniku, czekam na laparo:(
    05.18 hsg- oba drozne,histeroskopia- wycięty polip endometrialny
    06.18 15cs Aniołek 5tc[*]
    04.18 12cs Aniołek 4tc[*]
    Mąż- nasienie dużo poniżej normy, brak przyczyny :(
  • Leniu Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po to mierzy się temperaturę tam, gdzie występuje śluzówka, żeby wahania temperatury zewnętrznej nie wpływały na temperaturę podstawową. A poza tym to chyba jesteśmy na tyle zwierzątkami stałocieplnymi i mamy jakąś tam swoją termoregulację ciała, żeby takie wahania temperatury jak upały na nas zbytnio nie wpływały. No chyba, że mamy jakąś ekstremalną sytuację pogodową ;)

    Ruthless lubi tę wiadomość

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie wydaje, ze mimo stałocieplności coś tam sie różnić może. Ja jak np nie zamknęłam okna a noc okazała się chłodniejszą od przypuszczalnej to nagle temperatura mi spadała o np 0.1-0.2 st. To sporo jednak jak na obserwację cyklu ;) mamy teraz taką zmienność temperatur dzień /noc ze można mieć wahania mimo że w śluzówce najmniejsze ale jednak.

    Ruthless lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 4 lipca 2017, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latem mam temp o ok 02 - 0.3 stopnia w obydwu fazach wyższa niż zimą.

    Tamalka lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 11 lipca 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Mi sie wydaje, ze mimo stałocieplności coś tam sie różnić może. Ja jak np nie zamknęłam okna a noc okazała się chłodniejszą od przypuszczalnej to nagle temperatura mi spadała o np 0.1-0.2 st. To sporo jednak jak na obserwację cyklu ;) mamy teraz taką zmienność temperatur dzień /noc ze można mieć wahania mimo że w śluzówce najmniejsze ale jednak.

    Też mi się wydaje, że jakiś minimalny wpływ może być, bo ostatnio noce u nas bardzo ciepłe, śpimy przy otwartym oknie a i tak duszno, ale w zeszłym tyg. jedna była dość chłodna i wtedy rano miałam najniższą temp. w cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2017, 23:06

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha, właśnie chciałam zapytać o to samo. Czy upały mają jakiś wpływ na naszą temperaturę?
    Od niedzieli tropikalne upały :) Jestem aktualnie w fazie folikularnej (6dc) i od wczoraj mierzę temperaturę (zrobiłam przerwę na czas @). Wczorajszy i dzisiejszy pomiar wygląda jak temperatura w fazie lutealnej tydzień temu (czyli wysoko).
    Śpimy oczywiście przy otwartym oknie, temperaturę mierzę w ustach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 09:02

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie temperatura nie wpływa. Potrafiłam mieć ostatnio 37.79 przy takim skwarze... ale jedynie co zauważyłam, to że po opalaniu- a się spiekłam, był na następny dzień mocniejszy skok. Potem było normalnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie owulacje wykrylo 8dc mimo,ze nic na nia nie wskazywalo,nie wiem czy skok temp byl spowodowany upalami,normalnie owu mam 12-14 dc,dzis bylam totalnie zaskoczona

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue00 wrote:
    u mnie owulacje wykrylo 8dc mimo,ze nic na nia nie wskazywalo,nie wiem czy skok temp byl spowodowany upalami,normalnie owu mam 12-14 dc,dzis bylam totalnie zaskoczona

    Nie ma co wierzyć w 100%.
    Tylko i wyłącznie monitoringi z wynikami potwierdzą owulację.
    Wykres jest algorytmem. Do tego masz zaznaczone przerywaną linią, więc program nie jest do końca pewny. W każdej chwili może jeszcze zmienić dzień owulacji.
    Nie przestawaj się starać z <3 i nie patrz aż tak ślepo w wykres.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ