X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów miesiączka i luteina
Odpowiedz

miesiączka i luteina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od tego cyklu zaczynam brać luteinę dopochwowo (1 tabletka raz dziennie). Dziś zaczęłam zgodnie z zaleceniami gin od 15 dnia cyklu po owulacji. Mam brać tak przez 15 dni. Zrezygnowaliśmy z mężem z antykoncepcji w kwietniu, specjalnie nie celujemy, ponieważ ze względu na pracę męża ciężko cokolwiek planować, ale jeśli pojawi się dziecko będziemy bardzo szczęśliwi. Luteinę dostałam z uwagi na plamienia przed miesiączką ok. 2-7 dniowe, które pojawiać się zaczęły od kilku miesięcy. Byłam spokojna i bardzo zadowolona, że uda mi się coś z nimi zrobić, ale chyba się za dużo naczytałam.. Bardzo interesuje mnie kwestia miesiączki przy luteinie, ponieważ znalazłam informację, że może pojawić się nawet ok 10 dni po odstawieniu.. zapytałabym o to gin w trakcie wizyty, ale do głowy mi nie przyszło, ze może mieć taki wpływ.. zastanawiam się czy może taka sytuacja pojawia się u osób, które chcą wywołać miesiączkę luteiną? Nie licząc plamień cykle mam regularne 28-32 dni. Czy miesiączka może pojawić się normalnie mimo, ze będę brać luteinę przez 15 dni czy też po zakończeniu serii będę czekać na nią ileś dni? Może miała któraś z was doświadczenia w podobnej sytuacji?

  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 18 lipca 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita, jeśli masz regularne cykle to powinnaś dostać @ tak jak zwykle, to "10 dni po odstawieniu" prawdopodobnie tyczy się kobiet, które dostały luteinę na wywołanie @ z powodu nieregularnych cykli :)
    Sama nie brałam lata Lutki, ale mam teraz Duphaston (wczoraj ostatni raz w tym cyklu), a to też progesteron. Cykle miałam, tak jak Ty, zawsze w miarę regularne (27-30), ale zdiagnozowane PCOS i problemy z pękaniem pęcherzyków Graffa - przez to torbiele i 2 lata na tabletkach antykoncepcyjnych :(
    W każdym razie jak wcześniej brałam Luteinę czy Duphaston, zawsze dostawałam w terminie miesiączkę (do 2 dni poślizgu) :)tylko brałam od 16dc do 25dc, więc pewnie dostaniesz @ jak już odstawisz lutkę :) chociaż oczywiście życzę Ci, żebyś zafasolkowała, skoro oboje z mężem tego pragniecie :)

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 18 lipca 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita ja brałam luteinę przez dwa miesiące od 16 dnia cyklu przez 10 dni 1 tabletkę dziennie. Po odstawieniu dostawałam okres na 2 dzień wieczorem. Cykle 28 dniowe.

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki, trochę mnie to uspokoiło, bo w sumie wpadłam w panikę.. i tak ciężko nam się zgrać z mężem żeby był w domu na dni płodne.. a jakbym jeszcze w dodatku nie wiedziała nawet kiedy mam się miesiączki spodziewać to załamka. Mam nadzieję, że będę takim właśnie przypadkiem jak WY:) Ten miesiąc już i tak stracony, bo mąż praktycznie całe 3 tygodnie poza domem, ale może w sierpniu będzie szansa żeby spróbować i zobaczyć co będzie. Mam jeszcze pytanie odnośnie wydzieliny po luteinie - zauważyłam, że zrobiła się biała i kleista - takiej wcześniej nie miałam, martwię się że to może tabletka wypływa..? Chociaż gin powiedział, że nie mam się co martwić i spokojnie mogę rano wziąć i normalnie funkcjonować, bo nie wypadnie ze środka:)))

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 18 lipca 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydzieliną się nie martw. Ja miałam tak samo

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ