Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Monitoring cyklu a drożność jajowodów
Odpowiedz

Monitoring cyklu a drożność jajowodów

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • werka93 Autorytet

Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    razem z mężem staramy się o dziecko 7 miesiąc. W tym cyklu wybieram się do ginekologa na monitoring. Stąd moje pytanie, czy jeśli monitoring potwierdzi pęknięcie pęcherzyka i obecność ciałka żółtego jest to jednoznaczne z tym, ze jajowody są drożne?

Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Zrobiłam już na własną rękę morfologię, mocz, TSH, prolaktynę (bez obciazenia) i progesteron.

qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Droznosc jajowodow potwierdzi TYLKO hsg- poczytaj o tym.

• nick nieaktualny

Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://plodnosc.pl/badania-normy-hormonow-faza-cyklu-owulacyjnego-a-badania-hormonalne/

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    razem z mężem staramy się o dziecko 7 miesiąc. W tym cyklu wybieram się do ginekologa na monitoring. Stąd moje pytanie, czy jeśli monitoring potwierdzi pęknięcie pęcherzyka i obecność ciałka żółtego jest to jednoznaczne z tym, ze jajowody są drożne?

Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Zrobiłam już na własną rękę morfologię, mocz, TSH, prolaktynę (bez obciazenia) i progesteron.

Nie, nie oznacza to, że jajowody są drożne.

Co do badań, to bardzo dużo powie Ci takie zestaw zrobiony w 3/4dc:

TSH (to masz - wynik powinien być ok, 1.5 na starania), ft3, ft4, anty tpo, anty tg
    ASAPT
    ALAT
    kreatynina
    testosteron
    shbg
    dheas
    androstendion
    prolaktyna (masz)
    17-oh-progesteron (nie ten, który robiłaś)

krzywa cukrowa i insulinowa 3 pktowa.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 08:57

atdcl6d8afs9zxzu.png
    p19u3e3kjl2wboie.png
  • werka93 Autorytet

Wysłany: 4 czerwca 2018, 14:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mając TSH 2,89 powinnam sie trochę martwić?
    Myslałam, ze to wynik w normie, ale faktycznie teraz dopiero doczytalam, ze starając sie o dziecko powinien być niższy :(

qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 7 czerwca 2018, 09:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Myslałam, ze to wynik w normie, ale faktycznie teraz dopiero doczytalam, ze starając sie o dziecko powinien być niższy :(

zrób ft3 i ft4 i z pełnym wynikiem skonsultuj z lekarzem :)

atdcl6d8afs9zxzu.png
    p19u3e3kjl2wboie.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 czerwca 2018, 10:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:

Do starań wynik TSH powinien być w granicach 1.
    I przy TSH warto robić FT3, FT4, bo dopiero przy tych 3 wynikach widać czy jest dobrana odpowiednia dawka leku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego