X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Monitoring cyklu a drożność jajowodów
Odpowiedz

Monitoring cyklu a drożność jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    razem z mężem staramy się o dziecko 7 miesiąc. W tym cyklu wybieram się do ginekologa na monitoring. Stąd moje pytanie, czy jeśli monitoring potwierdzi pęknięcie pęcherzyka i obecność ciałka żółtego jest to jednoznaczne z tym, ze jajowody są drożne?

    Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Zrobiłam już na własną rękę morfologię, mocz, TSH, prolaktynę (bez obciazenia) i progesteron.

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Droznosc jajowodow potwierdzi TYLKO hsg- poczytaj o tym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://plodnosc.pl/badania-normy-hormonow-faza-cyklu-owulacyjnego-a-badania-hormonalne/

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    razem z mężem staramy się o dziecko 7 miesiąc. W tym cyklu wybieram się do ginekologa na monitoring. Stąd moje pytanie, czy jeśli monitoring potwierdzi pęknięcie pęcherzyka i obecność ciałka żółtego jest to jednoznaczne z tym, ze jajowody są drożne?

    Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Zrobiłam już na własną rękę morfologię, mocz, TSH, prolaktynę (bez obciazenia) i progesteron.

    Nie, nie oznacza to, że jajowody są drożne.

    Co do badań, to bardzo dużo powie Ci takie zestaw zrobiony w 3/4dc:

    TSH (to masz - wynik powinien być ok, 1.5 na starania), ft3, ft4, anty tpo, anty tg
    ASAPT
    ALAT
    kreatynina
    testosteron
    shbg
    dheas
    androstendion
    prolaktyna (masz)
    17-oh-progesteron (nie ten, który robiłaś)

    krzywa cukrowa i insulinowa 3 pktowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 08:57

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mając TSH 2,89 powinnam sie trochę martwić?
    Myslałam, ze to wynik w normie, ale faktycznie teraz dopiero doczytalam, ze starając sie o dziecko powinien być niższy :(

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Czyli mając TSH 2,89 powinnam sie trochę martwić?
    Myslałam, ze to wynik w normie, ale faktycznie teraz dopiero doczytalam, ze starając sie o dziecko powinien być niższy :(

    zrób ft3 i ft4 i z pełnym wynikiem skonsultuj z lekarzem :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Czyli mając TSH 2,89 powinnam sie trochę martwić?
    Myslałam, ze to wynik w normie, ale faktycznie teraz dopiero doczytalam, ze starając sie o dziecko powinien być niższy :(

    Do starań wynik TSH powinien być w granicach 1.
    I przy TSH warto robić FT3, FT4, bo dopiero przy tych 3 wynikach widać czy jest dobrana odpowiednia dawka leku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ