X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pomiary temperatury a ciągłe przesuwanie owulacji na OF:-/
Odpowiedz

pomiary temperatury a ciągłe przesuwanie owulacji na OF:-/

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 3 marca 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, to mój pierwszy cykl na OF, temperatury mierze 5 dni o 6, i 9 dni o 7, już trzeci raz po wprowadzeniu temperatury program przesuwa moją owu:-/ niedługo to chyba w 20dc mi wyznaczy, na podstawie śluzu niestety nie mogę wyznaczać bo typowo płodny u mnie nie występuje, a w badaniu szyjki nie mam wprawy:-/ na monitoringu cyklu i 3-krotnie na usg zawsze od 16 dc widoczne już było ciałko żółte więc owu raczej mam w tym okresie.... a tu myślałam, że pierwszy dzień skoku wyznacza owu, tymczasem u mnie wyznacza teraz po 3 dniu wyższej temp..... mógłby ktoś z doświadczonych zerknąć na mój wykres???? chyba ten program to tak na chybił trafił działa.. dodatkowo od 2 dni przed wyznaczoną owu moje piersi ciągle są wrażliwe do dziś, a od wczoraj popolewają mnie jajniki jak na @....coś mi się chyba całkiem w cyklu pokręciło:-/

    Patrycja91 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • OvuFriend

    Wysłany: 3 marca 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu. (reklama)

    Unlike lubi tę wiadomość

  • OvuFriend

    Wysłany: 3 marca 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu. (reklama)

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 3 marca 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela, tempki ,które mierzyłas o 6 nie zakłócają wykresu, dlatego zmień z 6 na 7 i wtedy zobaczysz jaka datę wyznaczy program, może będzie ona bliższa prawdzie. Program nie bierze pod uwagę temperatur mierzonych o 6, dlatego ,że wykres zaczęłaś prowadzić z tempkami mierzonymi o 7 ,a godzina róznicy może w niektórych przypadkach zaburzyc wykres, u Ciebie jak widać to nie wpływa na czytelnośc wykresu. Program tak działa ponieważ kazdy organizm jest inny i u niektórych kobiet godzina różnicy w pomiarze to już duży skok ,który jest zaburzeniem wykresu, a na inne dziewczyny to w ogóle nie wpływa, a przeciez to program uniwersalny nie zapominajmy o tym ! To chyba oczywiste ,że do interpretacji wykresu trzeba podejść z głową ,a nie ufac calkowicie Ovufriend...moim zdaniem prowadzenie wykresu na tej stronie ma sens bo może nauczyć prawidłowej interpretacji, dziewczyny które są tu już długo same widzą czy program wyznaczył dobrze owulację,czy nie. Na pewno początkujące szybciej się tu nauczą o co biega, niż na 28dni ,gdzie na wykres nanosi się duzo informacji i można się pogubić ,choc doświadczonym polecam korzystanie z tamtej strony, amen :)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 marca 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym że początkujące nauczą się interpretacji na OF to sie nie zgadzam bo właśnie za mało bierze pod uwagę i zbyt ogólnie a każdy organizm jest inny.
    A po za tym nie ma opcji wyznaczenia najważniejszego objawu jakim jest szczyt śluzu a interpretując wykres metodą Rotzera wszystko kręci sie wokół tego objawu a bez tego nie da sie wyznaczyć dokładnie dni płodnych/niepłodnych.
    Na OF jedynie można sprawdzić czy wykres jest dwufazowy.
    Często dziewczyny interpretując wykres na OF kierują się tylko temp. i podejrzewam że nauczyły się tego z pomocą OF a wystarczy że wieźmie się pod uwagę szczyt śluzu i interpretacja całkiem inaczej przebiega.
    Były juz przypadki że dziewczyny zadowolone że @ się spóźnia a potem był płacz bo gołym okiem było widać że wykres był źle interpretowany właśnie na podstawie i "wiedzy" programu OF.
    To że tutaj prościej to nie znaczy że lepiej a wręcz przeciwnie OF nie jest edukacyjnym programem.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 3 marca 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama piszesz, że w 16dc miałaś już zawsze ciałko żółte, tzn, że było już po owu. Jak na moje oko to owu miałaś już od 10 dc. Piszesz, że nie znasz się na ocenie szyjki, więc zdejmij pomiary z wykresu, bo to wszystko zakłóca. :) I mierz na przyszłość temperaturę o tej samej porze, zawsze przed wstaniem z łożka i wykonaniem jakiejkolwiek czynności. W ustach bądź w pochwie (ponoć w pochwie jest temp bardziej miarodajna). Bo czytałam o dziewczynach, które mierzą temp pod pachą! Powodzenia :))

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 3 marca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje, za wszystkie cenne uwagi...czyli jednym słowem wykres na of do niczego się nie nadaje... generalnie mam problem z wyznaczeniem tych dni płodnych, ze wzg na brak typowego śluzu płodnego, już się nawet bałam, ze owu nie mam wcale, ale raz miałam monitoring i widać było przyrost pęcherzyków i endometrium i pęcherzyk pękł przy wielkości 21, do tego dwukrotnie pomiar progesteronu też wskazywał na owu i 3-krotnie ciałko żółte na usg i zawsze bol jajników w okolicach owu.... temperaturę zawsze mierze w pochwie przed wstaniem z łóżka.. w następnym miesiącu spróbuje zawsze o 6, bo teraz nie chciało mi się wstawać wcześniej jak mam na drugą zmianę do pracy...lenistwo:-/

    zastanawia mnie jeszcze otrzymującą się od owu drażliwości piersi (prolaktyna w normie ostatnio, biorę nadal bromergon) i ból jajników, podbrzusza jak na @ od wczoraj- chyba coś mi się nieźle namieszało:-/

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 3 marca 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela: przestaw sobie temperaturki na 7 i wyjdzie prawidłowy wykres ;)

    48f411ed51.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 3 marca 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa metoda Rotzera opera się na obserwacji wzajemnej zależności sluzu oraz temperatury, na Ovu to również są głowne wyznaczniki. Wszystkie pojecia jakimi posluguję się Rotzer również są tutaj uzywane.

    To tylko program, nie rozumiem jak można wymagać tutaj osobistej analizy cyklu...przecież twórcy programu przyjęli parametry , na których opiera się program (czyli temperatura przede wszystkim) i jeżeli tempki są zaburzone to faktycznie owu może być źle wyznaczona. Śluz i szyjka są tu także priorytetem ! Zauważcie ,że jeżeli program nie jest pewnien ( bo coś się nie zgadza , biorąc pod uwagę wyznaczniki Rotzera ) to wyznacza linię przerywaną...

    Niektóre dziewczyny tracą zdrowy rozum bo tak bardzo chcą spełnić swoje marzenie ,a nie mogą...nie dziwie im sie ,że robią sobie złudne nadzieje ale czy naprawdę myślicie ,że to wina programu :/ ?

    Zresztą jakim cudem wyznaczyć szczyt śluzu u dziewczyn ,które go nie mają albo mają go jak na lekarstwo ?

    Ja przed zjawieniem się na tej stronie byłam zielona, nie wiedzialam ,że cykl jest dwufazowy, jak zmienia się śluz, jak w ogóle znaleźć szyjkę i ,że jeszcze można wybadać jej cechy płodne ...a współgranie tego wszystkiego to była dla mnie czarna magia...przeczytałam "bazę wiedzy" gdzie jest wszystko wytłumaczone tak ,że chyba każdy zrozumie, porównywałam wykresy, zaczęłam dostrzegać te poprawne i mniej...dopiero teraz mogę się przenieść na poziom wyżej zaawansowany...

    Jules, alternatywa lubią tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • OvuFriend

    Wysłany: 4 marca 2014, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu. (reklama)

    vanessa lubi tę wiadomość

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 4 marca 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badania hormonalne miałam robione tzn te podstawowe LH, FSH, TSH, prolaktyna, testosteron, progesteron.. w następnym cyklu zrobię estradiol, bo słyszałam, ze to on ma wpływ na śluz.... z badań miałam podwyższone THS 3,8 (pod kontrolą endo, obecnie poziom prawie ok), prolaktyna też była za duża (biorę bromergon), do tego stosunek LH:FSH za niski bo 0,6 także najlepiej nie jest, obecnie biorę oeparol na poprawę śluzu - pierwszy cykl, ale już zauważyłam, ze nie jest on tak gęsty jak wcześniej i siemię lniane, w kwietniu czeka mnie wizyta w klinice leczenie niepłodności, może tam jeszcze coś z tym śluzem podpowiedzą...
    a, w sumie cieszę się, że znalazłam się na of bo wiele cenny rad dostaje od Was..DZIĘKUJE:) człowiek uczy się całe życie, choć jak widzę łatwo nie będzie,

    oczywiście, że nie wierze ślepo w owu wyznaczoną na OF, teoretycznie wspomagam się jeszcze testerem Afrodyta (choć też rożne opinie na jego temat) i staram się wsłuchiwać w organizm, za parę mc dojdę może do perfekcji :)
    ps. ból i nabrzmienie piersi nadal, ból jajników i gęsty kremowy śluz- oby @ nie przyszła tak wcześnie bo już całkiem się załamie

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 4 marca 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    vanessa metoda Rotzera opera się na obserwacji wzajemnej zależności sluzu oraz temperatury, na Ovu to również są głowne wyznaczniki. Wszystkie pojecia jakimi posluguję się Rotzer również są tutaj uzywane.
    To dlaczego nie ma opcji wyznaczenia szczytu śluzu? przecież u Rotzera to podstawa. Rozciągliwy sluz nie zawsze jest dobrej jakości bo np. rozciągliwy z grudkami czy rozciągliwy białawy to nie to samo co rozciągliwy szklisty i przezroczysty a w obu przypadkach do wyboru jest tylko zaznaczyć rozciągliwy. Wiadomo że ten drugi lepszy i wtedy jest szczyt śluzu a OF skąd to może wiedzieć. Albo jeżeli jest kilka dni tak samo dobry a potem gorszy to też program o tym nie wie.
    Słusznie stwierdziłaś że to nie jest interpretacja indywidualna więc dlatego często podkreślam żeby próbować nauczyć się tych metod żeby mieć orientację w swoim cyklu.
    Każdy kto zna podstawy NPR-u z czystym sumieniem powie że OF nie kieruje sie metodą NPR.
    Takie jest moje zdanie i nie raz mam racje jak dziewczyny mają wątpliwości chociaż nie chca mi wierzyć bo wolą łatwiejszą prawdę więc nie narzucam swojego zdania tylko chce powiedzieć co myślę na temat tego programu i zdania nie zmienię :)

    I z całym szacunkiem podpisuję się pod słowami Asty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2014, 18:19

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 4 marca 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie racje dziewuszki , może tu jest to bardziej uproszczone ale przede wszystkim trzeba się przygotować i przeczytać choćby tę bazę wiedzy...

    chciałabym zobaczyć przykład takiego wykresu ,gdzie przypuszczalną date owulacji wyznacza się na podstawie szczytu śluzu, bo z tempki się nie da, może macie taki? Pragnę bardziej zgłębić tę wiedzę :P...u mnie zawsze po ostatnim dniu śluzu z cechami płodnymi jest skok tempki, śluz zmienia się na niepłodny i następuje druga faza...także program wyznacza mi kreskę raczej dobrze, choc liczę się z tym ,że owu mogła byc 4 dni wczesniej lub później,
    pozdrawiam :)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 6 marca 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    chciałabym zobaczyć przykład takiego wykresu ,gdzie przypuszczalną date owulacji wyznacza się na podstawie szczytu śluzu, bo z tempki się nie da, może macie taki? Pragnę bardziej zgłębić tę wiedzę :P...u mnie zawsze po ostatnim dniu śluzu z cechami płodnymi jest skok tempki, śluz zmienia się na niepłodny i następuje druga faza...także program wyznacza mi kreskę raczej dobrze, choc liczę się z tym ,że owu mogła byc 4 dni wczesniej lub później,
    pozdrawiam :)
    Zapraszam do moich porad pamiętnikowych tam zamieściłam potrzebne info i przykłady wykresów :)
    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    Młoda lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa w takim razie prosilabym Cię o pomoc w zinterpretowaniu mojego wykresu, mianowicie nie wiem kiedy wyznaczyć szczyt śluzu...

    14dc odnotowałam gęstą, przezroczystą wydzielinę , jakoś super dobra ale nie rozciagała się tylko była raczej jak galaretka więc podejrzewam ,że był to czop...
    16dc odnotowałam gruby, rozciągliwy i przejrzysty śluz
    20dc odnotowałam śluz jak białko jaja kurzego ale nie byl juz tak przejrzysty tylko pomieszany z bialym...

    i teraz nie wiem co o tym mysleć, cykl się mega przedłuża, podejrzewam ,że owulacji w ogóle nie było, pierwszy raz odkąd sie obserwuję mam cos takiego ,zazwyczaj najpóźniej 20 dc ustępowały wszystkie objawy płodnosci a tempka juz dawno była ponad linią podstawową...

    aefd34f59fc8221cc5f8bb8904a132cc.png

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 6 marca 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda moim zdaniem jak na razie bo jeszcze wszystko może sie zmienić (np. w najbliższych dniach pojawić super idealny śluz) to najlepszy śluz 16 dc ale zastanawia mnie jedna rzecz... skoro 16 dc był przejrzysty rozciągliwy to nie był jak BJ? Bo troche nie rozumiem i nie wiem jak Ci pomóc :/
    Może tak kiedy był bardziej rozciągliwy bo gruby to rozumiem że rozciągał sie ale był taki jakby gęsty tak?
    Skoro po 16 dc skoku temp nie było to 20 dc należałoby wyznaczyć dzień śluzu bo skoro był jak bj tylko troszkę miał białego ale był rozciągliwy (i jeszcze jak był szklisty to już super było :) ) ale na razie tak czy siak w tym cyklu linia podstawowa przebiega przez 36,4 niezależnie czy szczyt zaznaczymy 20 czy 16 dc. Więc jeżeli w najbliższych dniach temp. wzrośnie i utrzyma się ponad 36,4 to już będzie to temp. świadcząca o rozpoczęciu sie FL.

    Młoda lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 6 marca 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie był gruby czyli miał zbitą konsystencję trochę przypominał ten z 14dc ale jednak sie rozciągał,a jak BJ czyli bardziej wodnisty...no i wspomnę jeszcze o tym że po 16dc śluz u wyjscia był całkiem kremowy ,a w szyjce kremowy pomieszany z rozciągliwym(najlepsza jakosc rozciagliwego w tym okresie to własnie 20dc) i z malymi białymi kropkami/grudkami? i taki był do wczoraj(dzis jeszcze nie sprawdzałam)

    ogólnie to skomplikowana sytuacja z tym cyklem i juz nie wiem co jest grane moze jakas infekcja czy ki pieron :/

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 6 marca 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda sluz powinno sie sprawdzać kilka razy dziennie bo np. rano może być dobrej jakości a wieczorem już gorszy i można w takiej sytuacji przegapić ten najlepszy i tym samym szczyt śluzu.
    Jeżeli 20 wieczorem były maleńkie białe grudki w sluzie to może rano był lepszy bez grudek.
    A co do cyklu to nic złego jak do tej pory w nim sie nie dzieje. Podejrzewam że jutro lub po jutrze jaż nastąpi skok temp. bo wg. szczytu śluzu 20 dc to jeszcze może być za wczesnie na skok.
    A jeżeli ten cykl jest inny niż poprzednie to nie znaczy że dzieje sie coś złego. Ważne aby cykl był dwufazowy i występował dobrej jakości śluz.
    pewnie też cykl Ci sie wydłuży jeżeli owulka wystąpiła później niż w poprzednich cyklach.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • niedoswiadczona Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 7 maja 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam czy ktoś mogl by spojzec na mój wykres bardzo proszę i z góry dzięki :-)

    kiedy jest owulacja
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ