X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w odczytaniu temperatur .
Odpowiedz

Pomoc w odczytaniu temperatur .

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Jestem tu nowa i chciałabym prosić o pomoc w odczytaniu kiedym mogła mieć miejsce owulacja?? Bo zaczelismy powoli pracować nad maleństwem a z racji tego ze maz pracuje w delegacjach ciezko trafic w te dni.

    https://ovufriend.pl/wykres,d5252b8dfbc3651653d4968d564d2cff.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2014, 19:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d5252b8dfbc3651653d4968d564d2cff.png

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacji nie da się wyznaczyć na podstawie wykresu jedynie dni płodne i niepłodne i po to mierzy sie temp. i sprawdza śluz aby wiedzieć kiedy jest najlepszy czas sprzyjający poczęciu a nie po to aby wyznaczac owulację bo to tylko można stwierdzić na monitoringu :)
    Dni płodne skończyły sie u Ciebie 21 dc a rozpoczęły wtedy kiedy zaczął się śluz.
    Dobrze jest wiedzieć kiedy jest szczyt śluzu (czyli ostatni dzień ze śluzem który ma chociaż jedną cechę płodności: przezroczysty i/lub rozciągliwy wystarczy na 2-3 cm i/lub dający uczucie śliskości/lubrykacji przy podcieraniu) ponieważ owulacja wystepuje bardzo blisko tego dnia :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że owulacja nastąpiła tak jak pokazał ovufriend
    :-)

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy37 wrote:
    Myślę że owulacja nastąpiła tak jak pokazał ovufriend
    :-)
    OF nie wyznacza owulacji bo to jest niemożliwe tylko oddziela faze wyższych temp. od niższych ale i tak nie zawsze robi to dobrze bo nie ma opcji zaznaczenia dnia szczytu śluzu :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to rozumiem czyli nie mam co liczyc ze moglo sie udac?? jesli byl stosunek po domniemanej owulacji??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam jeszcze kilka pytan odnosni temperatury.

    Czy nie jest ona za wysoka ?? bo gdzie nie spojrze na wykresach to sa one znacznie nizsze niz u mnie.

    I jeszcze jedno pytanie bo naczytalam sie o niewydolnosci cialka zoltego. Czy po wykresie idzie takie zjawisko zauwazyc??

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessi wrote:
    A mam jeszcze kilka pytan odnosni temperatury.

    Czy nie jest ona za wysoka ?? bo gdzie nie spojrze na wykresach to sa one znacznie nizsze niz u mnie.

    I jeszcze jedno pytanie bo naczytalam sie o niewydolnosci cialka zoltego. Czy po wykresie idzie takie zjawisko zauwazyc??
    Nie ma reguły co do temp. Ważne jest aby była faza wyższych i niższych temp. i nie ważne na jakim one są poziomie :)

    Niewydolnośc ciałka żółtego możne objawiać się plamieniami przed i/lub po @, krótką fazą niższych temp. (poniżej 9-10 dni). Może są i inne objawy ale ja znam tylko te :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak patrzac na moj wykres wydaje sie wszystko w porzadku?? Bo na luzie staramy sie juz albo dopiero 3 miesiace ale martwic mnie to zaczyna czy ze mna wszystko w porzadku.

    Mialam usg i wszystko niby dobrze wiec sama zmieszana jestem.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 miesiące to nie powód do zmartwień :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak mysle tylko jak niektore od pierwszego razu wpadaja to az zazdosc bierze :) Przed nie myslalam ze to taki proces jest myslalam ze raz i juz i bedzie :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessi wrote:
    Tez tak mysle tylko jak niektore od pierwszego razu wpadaja to az zazdosc bierze :) Przed nie myslalam ze to taki proces jest myslalam ze raz i juz i bedzie :)
    kochana ja już ponad 4 lata więc uwierz mi nawet rok jak się postaracie to nie dużo :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie ...

    Czy temperaturę mierzoną ok godziny po wstaniu z łóżka można uznać za wiarygodną?

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila84 wrote:
    Dziewczyny pomóżcie ...

    Czy temperaturę mierzoną ok godziny po wstaniu z łóżka można uznać za wiarygodną?
    Nie

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ