X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Starania o dziecko a NPR
Odpowiedz

Starania o dziecko a NPR

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 23 września 2013, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu kobiety, które prowadzą obserwacje w ramach Naturalnego Planowania Rodziny (NPR)?
    W końcu obserwacje mają temu służyć, prawda :)

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 24 września 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm , a czy NPR to nie obserwacja szyjki , śluzu i temeratury? Bo tak mi się to zawsze kojarzyło , jeśli o to chodzi to jest nas setki. A jeśli chodzi Ci o taką konkretną napro z wizytami w takich własnie poradniach to też kilka staraczek się znajdzie

    Veri lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 24 września 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie koniecznie starania mam na mysli, bo NPR to nie tylko to :) To też obserwacja w celu nie posiadania potomstwa ;)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 24 września 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na tym portalu to raczej użytkowniczki stosują NPR w celu zajścia w ciążę :) Poza tym ja w życiu nie zawierzyłabym ovufriendowi, gdyby chodziło o wyznaczanie dnia owulacji w celu uniknięcia ciąży... :/ Ewentualnie można go wykorzystywać, jako wygodne narzędzie do prowadzenia wykresów, ale bez polegania na jego obliczeniach. Chociaż ovf nie pozwala np. na wyznaczanie dnia szczytu śluzu, co jest bardzo ważnym elementem we wszystkich metodach NPR, więc nie jest aż tak funkcjonalny pod tym względem, jak inne tego typu strony.

    Ewelina23 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 24 września 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, zdaję sobie z tego sprawę :) Po prostu pytam.
    ovf ma wiele niedoskonałości zarówno dla starających się jak i odkładających, na szczęście można zgłaszać sugestie obsłudze.

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 25 września 2013, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może te które mają zaawansowaną wiedzę w dziedzinie NPR mogłyby nam laikom coś podpowiedzieć , ja bardzo chętnie poszerzę swoją wiedzę w temacie

    Lillenka lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 26 września 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję w przyszłości stosować NPR jako metodę antykoncepcyjną- po to też chcę poznać swoje ciało. Ale jeśli chodzi o ovufrienda to bardziej w celu prowadzenia wykresu go będę używać, o ile w ogóle nie przejdę na papierowe wykresy;) Chociaż tu jest fajnie, więc kto wie. Na razie staram się zajść w ciążę;P

    Ps. Nawet jeśli moje Naturalne Planowanie Rodziny zaplanuje kolejną ciążę,to zła nie będę, więc mogę zaufać obserwacjom w tej kwestii.

    ulek lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 9 października 2013, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam NPR jako metodę odłożenia poczęcia przez około rok. Ale nie powiem, czy się sprawdza czy nie dopóki nie zajdę w ciążę, bo dopiero jak kobieta w miarę szybko zachodzi po odstawieniu danej metody można cokolwiek stwierdzić w tym zakresie.

    Samego ovufrienda bym nie stosowała dla kategorycznego odłożenia, bo on często sugeruje nieprawidłową interpretację cyklu, co przy staraniu ma mniejsze znaczenie niż przy unikaniu ciąży.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 14 października 2013, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie niedoskonałości ovf masz na myśli?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ