X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Temperatura w dzień owulacji spada czy wzrasta?
Odpowiedz

Temperatura w dzień owulacji spada czy wzrasta?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 18 listopada 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie :) Wydaje mi się, że jak zaczęłam czytać o temperaturze i wykresach to widziałam wpisy, że temperatura w dzień owulacji wzrasta, potem jednak widziałam dużo więcej, że w dzień owulacji spada, a następnego dnia wzrasta i już utrzymuje się wyższa.
    Miałam teraz przez tydzień temperaturę na poziomie 36,54/51. 15.11. spadła mi do 36.41, a następnego dnia wzrosła do 36.48, po czym wczoraj wzrosła aż do 36.67 i dziś jest tak samo. Wynikałoby z tego, że 15-ego lub 16.11 miałam owulację (zakładając, że tak jak piszą temp. wtedy spada, a potem wzrasta). Jednak akurat wczoraj miałam wizytę u ginekologa, która powiedziała mi, że owulacja nastąpi albo wczoraj albo w przeciągu 2 kolejnych dni. To jak to jest w końcu z tą temp? Wzrasta czy spada w dzień owulacji?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw spada potem wzrasta gwałtownie i utrzymuje się powyżej lini podstawowej jak ma przyjść okres to spada miedzy 11a14dniem po owulacji zalezy jak dluga fazę lutealna masz.

    Madlen88 lubi tę wiadomość

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 18 listopada 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale spada i wzrasta tego samego dnia? Czy właśnie w dzień owulacji spada, a następnego dnia wzrasta? Bo w takim razie u mnie to jakoś ewidentnie inaczej wygląda, skoro ginekolog powiedziała, że będę mieć owulację już po tym jak mi się podwyższyła sporo temperatura...

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • OwieczkaaaJo Autorytet
    Postów: 331 105

    Wysłany: 18 listopada 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy czasami ma sie owulke gdy jest spadek inne dziewczyny mają gdy wzrasta. to sprawa induwidualna.
    Zawsze mierzysz tempkę w tym samym miejscy np w pochwie(pod językiem lub w odbycie) , zawsze o tej samej rannej godzine, po minimum 3godzinnym śnie i bez wstawania z łóżka.

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 18 listopada 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie robię, chociaż ginekolog stwierdziła, że na razie nie powinnam tak na początku, bo się będę stresować dodatkowo. Może coś w tym jest.
    Ale i tak chciałam wiedzieć jak to jest z tą temperaturą, widocznie u mnie może jest przy wzroście skoro na badaniu wyszło, że jeszcze do owulacji nie doszło, a już mi temp. podskoczyła. Jednym słowem mało to wszystko pomocne ;)

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 19 listopada 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z doświadczonych koleżanek mogłaby spojrzeć na mój aktualny wykres w miniaturce i się wypowiedzieć czy wg nich do owulacji doszło czy nie? :) Bo już sama nic z tego nie rozumiem. Jedni mówią, że owu wychodzi jak jest nagły spadek a potem wzrost temperatury, ginekolog mi sprawdziła, że owu powinnam mieć 17-19 listopada, a ovufriend twierdzi, że oznak owu nie wykryło do dzisiaj... Dodam, że wczoraj i dziś miałam ból głowy + wczoraj ból brzucha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 15:24

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 19 listopada 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sznurowka sa dziewczyny ktore po monitoringu dowiedzialy sie ze ovu u nich wystepuje po 2 dniach od skoku. Moze u Ciebie tez tak jest?

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 20 listopada 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm.. może.. dziś natomiast miałam spadek do 36.51, więc już sama nie wiem jak to działa :) Tak jak pisałam wg ginekolog 17.11 czyli 14-ego dnia cyklu miałam pęcherzyk gotowy do pęknięcia, więc powiedziała, że owu nastąpi tego samego dnia lub za 1,2 dni. Gdybym miała jednak patrzeć na samą temperaturę to nie wiem kiedy miałaby nastąpić owu, bo miałam już spadek 15.11 po którym od razu nastąpił wyraźny wzrost, ale dziś znowu miałam spadek. Więc wychodzę z założenia, że chyba ja nie mam co tej temperatury śledzić :(

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 20 listopada 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popatrz na inne wykresy. Sa bardziej pokrecone od Twoich. Sledzac temp bedziesz znała swoje ciało.

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 20 listopada 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam, że są jeszcze bardziej pokręcone, ale to tym bardziej nie wiem jak ktoś może coś z nich wyczytać :) Chyba już lepiej sprawdzać jak się człowiek czuje i śluz.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o to zeby wiedziec co i jak.

    Na Twoim przykladzie. U Ciebie ovu wystepuje po skoku temperatury. Ewentualnie ovu byla/bedzie dzis i od jutra bedzie tempka rosnac.
    Wykresy najlepiej analizowac jak juz sa zakonczone. Wtedy mniej więcejwiesz czego sie w następnych cyklach spodziewac.
    No i najlepiej kilka cykli sprawdzac tempke. Zeby porownac wszystko.

  • marzenaa1226 Znajoma
    Postów: 27 1

    Wysłany: 20 listopada 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mogłaby któraś z was doświadczonych zerknąć na mój wykres i powiedziec czy juz była ta owulacja czy jeszcze nie.. prosze o odpowiedź ;):)

    0dc1f89bdd2551bc0bb3c5f6ba397dc7.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 12:40

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 20 listopada 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    --> Cytrynka_ Ale jeśli była po skoku temperatury to wtedy nie od razu tylko po jakiś 2,3 dniach (bo 17.11. dopiero gin powiedziała, że mam pęcherzyk do pęknięcia, więc nie mogła nastąpić jak wiele osób pisze, że od razu jak rośnie po spadku). A jeśli to dopiero dziś (i jutro temp zacznie rosnąć) to skąd ten wcześniejszy spadek i wzrost przez 4 dni :/

    --> marzenaa1226 Ja zbyt doświadczona nie jestem, ale myślałabym, że 16.11.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 20 listopada 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sznurowka niewyjasnione jest do konca nasze ciało.
    Spadeki wzrost mogl byc bo taka Twoja uroda. A rownie dobrze ovu sie przymierzala zeby przyjsc ale jednak sie rozmyslila. Kazdy organizm jest inny. Jedne maja ovu od razu po spadku inne przed spadkiem a jeszcze inne 2 lub nawet 3 dni po spadku. Dlatego wazna jest obserwacja swojego ciala i sygnalow jakie nam wysyla. A takze obserwacja wiecej niz 1 cyklu.


    Edit. Nalezy tez pamietac ze duzo cZynników zaburza nasza temperature

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 15:30

    OwieczkaaaJo lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ