X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów wzrost temperatury a owu
Odpowiedz

wzrost temperatury a owu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny czy o normalne ze temperatura wzrasta mi zawsze na kilka dni po domniemanej owu?of nie wyznacza albo wyznacza mi zle (jak w poprzednim cyklu) moment owulacji.w tym cyklu owu przypuszczam ze byla 12-13(obserwacja sluzu i szyjki) a pierwszy sko temp dopiero 15 i to niewiele.czy ten wykres wogole wyglada ok jak narazie ,czy to normalne ze temperatura rosnie pozniej ?a moze niedobor jakiegos hormonu czy cos w tym stylu ? z gory dziekuje za odpowiedz

    <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula nie masz udostepnionego wykresu wiec nic nie widac.

  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobione :)

    <3
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za pierwszy dzien fazy lutealnej przyjelabym 17 dc. Jestes wtedy po szczycie sluzu i temperatura wyraznie wzrosla. Nie wiesz kiedy masz owulacje jesli nie masz monitoringu. A wyznaczanie owulacji przez OF uznaj za gadżet, bo czesto sie myli i dziala na podstawie algorytmu.
    OF wyznaczy Ciowulacje jutro, bo kreske wstawia gdy uznaje, ze sa trzy wyzsze tempki, Ty masz dwie. Obecne tez wylaczylas opcje automatycznego wstawiania owulacji i wyznaczylas ja sama, blednie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2014, 11:27

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za odpowiedz inka ,czyli z mojego wykresu z tego co powiedzialas wynikalo by ze owu byla 16 czyli dzien przed rozpoczeciem fazy lutealnej .a mozesz mi powiedziec jeszcze jak sie ma owu do obbserwacji szyjki i sluzu w tym dni ,bo mowa ze podczas owu szyjka powinna byc miekka i otwarta a sluz plodny sluzem konsystencji bialka jaja kurzego a tego dnia juz tego nie zaobserwowalam u siebie ,szyjka juz byla o polowe zamknieta i sluz szczytowy byl dzien wczesniej a dnia 16 byl juz raczej wodnisty i zabarwiony na bialo.czy mimo to owu moze byc wlasnie wtedy jestem jeszcze ciemna na ten temat ,bo z tego co mi sie zdawalo i gdzies wyczytalam owu powinna byc wtedy kiedy sa objawy takie jak wymienilam wczesniej ??

    <3
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na podstawie obserwacji mozna okreslic tylko widelki czasowe kiedy mogla wystapic owulacja, a wystapic wg mojej wiedzy moze miedzy 4 dniem pzed skokiem i 3 dniem po skoku badz wg szczytu sluzu od 2 dni przed do 2 dni po szczycie. Jakikolwiek objaw plodnosci w sluzie (rozciagliwy-nawet zabarwiony juz na bialo, wodnisty) to znak, ze raczej do owulacji jeszcze nie doszlo. Szyjka nawet lekko otwarta nadal swiadczy o tym, ze okres nieplodnosci jeszcze sie nie rozpoczal. Dlatego mozna jedynie domniemac, ze owulacja byla 16 dc , mogla byc, ale wcale nie musiala. Jedyna pewna metoda okreslenia konkretnego dnia owulacji jest monitoring usg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2014, 13:35

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie dlatego wydawalo mi sie ze owu wystapila u mnie 12 ze wzgledu na to iz szyjka byla najbardziej rozwarta i sluzu bardzo duzo (dni szczytowe sluzu z moich obserwacji a nie dalo sie tego nie spostrzec to 11 i 13 ,15 sluzu juz duzo mniej i zabarwiony na bialo,szyjka jeszcze otwarta,a 16 byla juz bardzo duza roznica sluz wogole nierozciaglisy i bialy a szyjka sie zamykala ,dlatego ciezko mi jakos samej to okreslic ,a u nas w uk monitoring jest malo mozliwy jesli starasz sie duzo ponad rok to dopiero wysylaja na podstawowe badania ,pozniej czeka sie min 3 miesiace na miejsce do klinki zeby cokolwiek mozna bylo zaczac :/ wiec mimo iz bym nawet ich o to prosila to poki nie spelnie tych wrunkow to nie mam na co liczyc .wie chce jakos nauczyc sie dokladnie siebie obserwowac zeby choc przypuszczalnie wiedziec kiedy moglaby ona wystapic:) dziekuje Ci bardzo za wyjasnienia :)

    <3
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym staiwala na 15 lub 16dc. Of ci wyznaczy na 16go. Ja po monitoringu wiem ze mialam owu dzien przed tym jak wyznaczyl mi of.

    d16f6610dd301d118e407bc40e771d17.png

    Na tym wykresie OF wyznaczylo mi owulke 15dc a z monitoringu wiem ze nei bylo jej 13dc jeszcze a 15dc bylo juz po owulce czyli ze byla 14dc.

    paulad11 lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacje mialas miedzy 13 a 19 dc wg temperatury lub miedzy 14 a 18 dc wg szczytu sluzu (ostatni dzien, w ktorym zaobserwowalas jakiekolwiek oznaki plodnosci w sluzie nawet juz gorszej jakosci).

    Edytowalam domniemana owulacje wg szczytu sluzu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2014, 12:45

    paulad11 lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    Ja bym staiwala na 15 lub 16dc. Of ci wyznaczy na 16go. Ja po monitoringu wiem ze mialam owu dzien przed tym jak wyznaczyl mi of/QUOTE]


    Na podstawie jakiej metody mozna tak precyzyjnie "obstawic" dzien owulacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2014, 15:16

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mi sie wlasnie wydaje ,ze bedzie to 15-16 z moich obserwacji tylko ta temperatura mnie tak myli ,dlatego nie wiedzialam co o niej myslec ,zawsze mam szczyt sluzu ,szyjke rozwarta a skok jest wtedy kiedy juz wszystko wyglada jakby bylo po ,moze temp po prostu rosnie kilka dni po podobno tak moze ze do 4 dni chyba

    <3
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka84 wrote:
    KotkaPsotka wrote:
    Ja bym staiwala na 15 lub 16dc. Of ci wyznaczy na 16go. Ja po monitoringu wiem ze mialam owu dzien przed tym jak wyznaczyl mi of/QUOTE]


    Na podstawie jakiej metody mozna tak precyzyjnie "obstawic" dzien owulacji?

    Monitoring cyklu (usg plus hormony). Ginekolog widziala jeszcze nie pekniety pecherzyk w 13dc a w 15dc juz byl pekniety i widac bylo ze jest po owulce. Dlatego 14dc zostal ustalony jako dzien owulacji. Tu moj wykres do tego:

    d16f6610dd301d118e407bc40e771d17.png

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale u autorki nie mozna obstawiac, niestety. Dziewczyny nie znajace zasad npr widzac takie "obstawianie" wierzą, bo chcą wierzyc, ze owulacje mialy wtedy a wtedy, a jest to bląd. Lepiej od poczatku przekazywac wiedze na podstawie npr niz "obstawiac" konkretny czas, bo ten mozna ustalic tylko na podstawie monitoringu, ktorego autorka nie miala.

    paulad11 lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ