X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne bromergon
Odpowiedz

bromergon

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • izabell_a Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny. mam pytanie czy brała któraś z was bromergon? czy brałyście go w ciąży? zrobiłam dzisiaj test ciążowy i wyszedł pozytywny i teraz nie wiem czy mam brać, boję się że zaszkodze dziecku. wizytę u endo mam dopiero w połowie stycznia. pomóżcie.

    iz.
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam bromergon przed ciążą, w celu obniżenia poziomu prolaktyny i w efekcie, żeby móc zajść w ciążę. Postępowanie w przypadku zajścia ustaliłam ze swoja doktor endokrynolog, u mnie wyglądało to tak, że brałam całą tabletkę jednego dnia, drugiego pół. Gdy zobaczyłam pozytywny test natychmiast zmniejszyłam dawkę do pół tabletki codziennie, po tygodniu, pół tabletki co drugi dzień, po kolejnym tygodniu odstawiłam zupełnie. Oczywiście, to było indywidualne ustawienie dla mnie. Z tego co się dopytałam to bromergon nie jest szkodliwy dla dziecka, a gwałtowne odstawienie leku może (ale nie musi) skutkować komplikacjami w ciąży (chodzi o to, że jak odstawisz bromergon natychmiast prolaktyna szybuje do góry i zbija poziom progesteronu, czyli hormonu podtrzymującego ciążę). Więc według mojej lekarki najlepszym postępowaniem jest stopniowe (w ciągu 2-3 tygodni) odstawienie leku.

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam go tez zeby zajsc(pol tabletki). bralam tez duphaston 2x1. Moj gin mi kazal odstawic bromergon od razu i brac dalej duphaston ktory biore do teraz. Najlepiej skonsultowac z ginem

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore norprolac ale to odpowiednik. Bralam tabletke 75mg. Od 2 kresek bralam 3/4 tabletki. Od 21 do 25 grudnia pol tabletki a od 25 grudnia do jutra cwiartke. Potem odstawiam.

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • izabell_a Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję bardzo dziewczyny. ja biorę pół tabletki i też zacznę stopniowo odstawiać.

    iz.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ