X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża a bezrobocie. czy coś mi przysługuje?
Odpowiedz

Ciąża a bezrobocie. czy coś mi przysługuje?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 26 listopada 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie.
    PO ciązy byłam na macierzyńskim ale niestety nie udało mi się pójść na wychowawczy po firma padła i przeszłam na bezrobocie z prawem do zasiłku do 15 lutego. i teraz czy mi wolno iść na jakieś zwolnienie ciążowe albo coś w tym stylu czy jakiś zasiłek po tym 15 lutym mi się należy? o co pytać w UP?
    Miałam otwierać własną działalność ale raczej nie dam rady wysiedzieć przy maszynie więc odpuszczam na razie.

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikt nic?

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zaleznosci ile macie dochodu. Bo jak jestes bezrobotna to na zwolnienie nie masz jak isc, bo nie masz pracodawcy.

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:24

  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jest ponoć jakiś zasiłek z up z tytułu ciązy i wląsnie ciekawa jestem co i jak i gdzi o to pytać. bo ja np nie moge podjąc pracy bo zaraz bym miała L4 przez lekarza wypisane więc no niby UP jest po to by pomóc w znalezieniu roboty..

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2015, 11:45

  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 27 listopada 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :)

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • radiszka Autorytet
    Postów: 834 366

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flexi jakbyś sie czegoś dowiedziała w tym temacie daj znać. Ja tez jestem na bezrobociu, niestety bez prawa do zasiłku... :/

    zrz63e5exqf8isey.png

    ex2bgu1r8d1oj5e0.png
  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    działalność gospodarcza- po 3 miesiącach opłacania składek chorobowych możesz przejść na l4, a potem na macierzyński.

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam działalność gospodarczą opłacisz trzy składki ( 90 dni ) a potem na L4 do porodu a potem na macierzyński przez rok . Składkami możesz manewrować (ich wysokością) i wtedy różna jest też wysokość świadczenia ale nawet jak opłacisz najniższe składki to przynajmniej masz jakiś stały dochód przez pewien czas.
    Więcej czytaj w wątku : ciąża a własność działalność gospodarcza

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • radiszka Autorytet
    Postów: 834 366

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy wiecie jak to jest, jeśli bym teraz znalazła pracę i pracowała przez te pare miesiecy to czy mogłabym dostać ten macierzyński?

    zrz63e5exqf8isey.png

    ex2bgu1r8d1oj5e0.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    radiszka wrote:
    Dziewczyny a czy wiecie jak to jest, jeśli bym teraz znalazła pracę i pracowała przez te pare miesiecy to czy mogłabym dostać ten macierzyński?
    Tak, wystarczy ze bys dostala umowe o prace na czas okreslony na miesiac i mialabys automatycznie przedluzona umowe do dnia porodu, a potem mozesz isc nawet na roczny macierzynski :-) ale to musi byc umowa o prace, bron Boze nie na zastepstwo ;-) gdyby teraz ktos podpisal z Toba umowe, bedziesz nie do ruszenia, bo ukonczylas 12 tydzien ciazy :-)

    radiszka lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • radiszka Autorytet
    Postów: 834 366

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Tak, wystarczy ze bys dostala umowe o prace na czas okreslony na miesiac i mialabys automatycznie przedluzona umowe do dnia porodu, a potem mozesz isc nawet na roczny macierzynski :-) ale to musi byc umowa o prace, bron Boze nie na zastepstwo ;-) gdyby teraz ktos podpisal z Toba umowe, bedziesz nie do ruszenia, bo ukonczylas 12 tydzien ciazy :-)

    Dziękuję, Eklerka - ja jestem zupełnie zielona w tym temacie. W swoim zawodzie nie zdążyłam jeszcze znaleźć pracy bo jestem świeżo po studiach, a zależało mi bardzo na tym. Ale skoro tak jest to póki co postaram się znaleźć "jakąkolwiek" pracę...

    zrz63e5exqf8isey.png

    ex2bgu1r8d1oj5e0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ