X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kobiety z konfliktem serologicznym
Odpowiedz

Kobiety z konfliktem serologicznym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sara9555 Autorytet
    Postów: 469 312

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy tu kogoś kogo dotyczy konflikt? Może kogoś komu nie podano immunoglobuliny, tak jak mi?

  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara ja mam, że tak to ujmę sytuację sprzyjającą.
    Nie bardzo zrozumiałam, nie podano Ci immunoglobuliny po pierwszym porodzie?

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest konflikt, ja minusowa, mąż dodatni, maluszek urodził się też dodatni. Immunoglobulinę dostałam dopiero w szpitalu. W ciąży jedynie badałam chyba z 3 razy poziom przeciwciał.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W niektórych krajach refundowana jest tzw szczepionka, w PL niestety NFZ nie refunduje, ale po konsultacji z lekarzem prowadzącym można dostać ją odpłatnie, oczywiście na receptę. Z tego co się orientuję kosztuje ok 500PLN i podaje się ją ok 24 tyg ciąży.

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest konflikt ja 0-,maz Arh+
    Jestem po jednym poronieniu, nie dostalam wtedy zastrzyku nie wiem czemu .. ja nie wiedzialam ze trzeba a oni moze zapomnieli ? Teraz jestem w kolejnej ciazy 24tc i dopiero dostalam skierowanie na "przeciwciala" czy jakos tak. Ale pewnie zastrzyk dostane po porodzie,watpie ze w trakcie ciazy mi go.podadza

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 10 lipca 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też nie podano antyciał, mimo krwawienia w 6 tyg., ale mierzymy allele w każdym trymestrze. W Polsce podają dopiero po porodzie, przypilnuj, żeby nie zaniedbali, napuść męża na lekarzy albo teściową.Ja 0-, mąż A+.

    dqpri09k6uedld97.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, my właśnie z konfliktem serologicznym jesteśmy. Pierwszy raz z krwawieniem poszłam do szpitala, to mnie nie przyjęli. Mój pierwszy lekarz prowadzący, aż się zagotował, zamiast wrzeszczeć na kolegę po fachu ofukał mnie i męża i stwierdził, że w takiej sytuacji to on nic już nie wskóra. Z drugim krwawieniem trafiłam do innego szpitala (sławnej Matki Polski w Łodzi ICZMP) tam od razu badania krwi, przeciwciał i dostałam immunoglobulinę. Przy okazji dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, m. in. tego, że wtedy też powinnam ją dostać i w sumie dzięki ich uwagom zmieniłam także lekarza prowadzącego, będę szczera na dobre mi to wyszło. Aktualny lekarz prowadzący powiedział, że przy takim układzie Rh każde krwawienie wiąże się z wizytą na IP i badaniach dotyczących tego czy podać czy nie przeciwciała (próbki wysyłane są do centrum krwiodawstwa, stąd troszkę to trwa). Niezbyt fajne, bo trzeba leżeć w szpitalu, ale przynajmniej wiem, że tak dobrze o nas dbają. Przy trzecim krwawieniu, jak w dym szłam do ICZMP, tam zbadano mi przeciwciała i z racji tego, że jeszcze były one w mojej krwi nie potrzebowałam immunoglobuliny. Natomiast jasno pytałam się tamtejszych lekarzy, jak w takiej sytuacji postępować, każdy z nich, włącznie z moim prowadzącym, jasno powiedział, że każde krwawienie to wizyta w szpitalu (szczególnie u mnie, gdy za pierwszym razem nie podano immunoglobuliny), dodatkowo badania przeciwciał i ewentualne podanie immunoglobuliny. No i powiedzieli, że w szpitalach w Poslce powinno się postępować zgodnie z zaleceniami Krajowego Konsultanta Ginekologii i Położnictwa Link poniżej:
    http://www.rckik.pl/zalaczniki/news_1450446491_1_.pdf
    Także dziewczyny, dbajcie o siebie i walczcie o swoje, jeśli trzeba. Każde krwawienie jest przyczynkiem do zbadania przeciwciał i ewentualnego podania immunoglobuliny, zaś między 28 a 30 t ciąży dla kobiet z czynnikiem Rh(-) podanie przeciwciał jest zalecanie, poczytajcie proszę zalecenia. Można, a nawet trzeba, się na nie powoływać. Brak podania przeciwciał, wiązać się może, z poważnymi komplikacjami przy drugiej i kolejnej ciąży niestety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2017, 21:27

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ