X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KRĘGOZMYK W CIĄŻY
Odpowiedz

KRĘGOZMYK W CIĄŻY

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ppatison Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, może któraś z Was boryka się z kręgozmykiem w ciąży?
    Przed ciążą byłam bardzo aktywna- biegałam maratony, półmaratony, weekendami jeździłam po 70 km dziennie i dużo ćwiczyłam w domu...Na początku roku musiałam zrezygnować z wszelkiej aktywności z powodu silnego bólu w okolicy krzyżowej- działo się to po każdym biegowym treningu. Diagnoza: KRĘGOZMYK KU TYŁOWI na wysokości L5 S1. Lekarz stwierdził, że to znikomy kręgozmyk, zalecił jedynie wzmacniać kręgozłup i nie biegałam 3 miesiące...Ćwiczeniami zaleczyłam sobie to dziadostwo i wznowiłam biegi:)
    Do czasu....:( Ok 10 tc (biegałam nadal ale bardziej rekreacyjnie) zaczęły mi doskwierać kolejne bóle:( Myślałam, że to efekt biegania więc zakończyłam z wszelką aktywnością...Niestety w ciągu ostatniego tygodnia sytuacja diametralnie się pogorszyła- ból jest przeogromny! Kuleję na lewą nogę, każdy ruch sprawia mi ból:( Wznowiłam swoje ćwiczenia na kręgozmyk przepisane przez lekarza ale chyba sobie pogorszyłam sprawę:( Dopiero jutro idę do ortopedy:((
    Boję się, że będzie coraz gorzej w miarę jak brzuszek będzie coraz większy... jestem dopiero w 14 tc a pomyśleć, że tyyyle jeszcze przede mną...
    Czy macie też takie problemy z kręgozmykiem? Jak sobie radzicie?
    Lekarz nie może mi przecież zrobić rtg żeby zobaczyć czy od ostatniego zdjęcia kręg zsunął mi się jeszcze bardziej.
    Może fizjoterapeuta mi pomoże?

    Dziewczyny ratujcie!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem fizjo i moge Ci pomoc vhociaz tez mam problem z moim kregoslupem ja nie mam kregozmyku ale 1 stopien przepukliny miedzykrazkowej z rotacja przed ciaza bylam na ponad miesiecznym zwolnieniu lekarz ortopeda namawial mnie na farmakoterapie 1 proszek wzielam co prawda 2 doby nie spalam ale zawzielam sie,na pewno pomoze Ci pozycja tzw krzeselkowa poloz die na podlodze na macie lub kocyku i nogi na krzeselko plecy maja przylegac do podlogi i lezymy tak ponad 40 min? Czemu bo dopiero po takim czasie wszystkie miesnie przykregoslupowe sa rozluznione,z cwiczen zrezygnuj na razie zastap je pozycja wlasnie taka,mozesz ja stosowac z pewnoscia nie zaszkodzi Ci odciazy ns pewno,polecam basen na grzbiecie wszysykie cwiczenia oraz plywanie tez na grzbiecie ale nie na gwalt tylko powoli umiarkowanie odciazy i pomoze zapewne,polecam tez kinesiologytaping jak masz kogos kto by Cie okleil to dkozystaj pomaga odciazyc technika powieziowo miesniowa,nie wiem jak u ciebie z tolerancja na kompresy zimne czy cieple ale to poczatek ciazy wiec zapytaj lekarza bo moga przy bolu ulzyc ale wywolac poronienie przy cieplym kompresie na kregodlup,jak masz jakies pytania to pisz,ja jestem w 23 tyg i powoli czuje te kg na kregoslupie,cholernie sie boje bo ja tez nie chodzilam juz taki stan mialam bolowy,i chodze na basen,tez wczesniej biegalam ale teraz nic i odciazam bo juz daje mi popalic powoli,radze Ci nie biegac,jak masz pytania pytaj ☺

  • Ppatison Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla84 wrote:
    Hej jestem fizjo i moge Ci pomoc vhociaz tez mam problem z moim kregoslupem ja nie mam kregozmyku ale 1 stopien przepukliny miedzykrazkowej z rotacja przed ciaza bylam na ponad miesiecznym zwolnieniu lekarz ortopeda namawial mnie na farmakoterapie 1 proszek wzielam co prawda 2 doby nie spalam ale zawzielam sie,na pewno pomoze Ci pozycja tzw krzeselkowa poloz die na podlodze na macie lub kocyku i nogi na krzeselko plecy maja przylegac do podlogi i lezymy tak ponad 40 min? Czemu bo dopiero po takim czasie wszystkie miesnie przykregoslupowe sa rozluznione,z cwiczen zrezygnuj na razie zastap je pozycja wlasnie taka,mozesz ja stosowac z pewnoscia nie zaszkodzi Ci odciazy ns pewno,polecam basen na grzbiecie wszysykie cwiczenia oraz plywanie tez na grzbiecie ale nie na gwalt tylko powoli umiarkowanie odciazy i pomoze zapewne,polecam tez kinesiologytaping jak masz kogos kto by Cie okleil to dkozystaj pomaga odciazyc technika powieziowo miesniowa,nie wiem jak u ciebie z tolerancja na kompresy zimne czy cieple ale to poczatek ciazy wiec zapytaj lekarza bo moga przy bolu ulzyc ale wywolac poronienie przy cieplym kompresie na kregodlup,jak masz jakies pytania to pisz,ja jestem w 23 tyg i powoli czuje te kg na kregoslupie,cholernie sie boje bo ja tez nie chodzilam juz taki stan mialam bolowy,i chodze na basen,tez wczesniej biegalam ale teraz nic i odciazam bo juz daje mi popalic powoli,radze Ci nie biegac,jak masz pytania pytaj ☺


    Witaj,

    bardzo Ci dziękuję za post! Okazało się, że to wcale nie kręgozmyk! Byłam u ortopedy (który oczywiście nic mi nie pomógł tylko wskazał, że to może być zaczątek dyskopatii) i zalecił masaże i pływanie...
    Po jednej wizycie na basenie nie mogłam na drugi dzień chodzić (fakt, nie pływam jak zawodowiec tylko umiem pływać żabką- w dodatku rekreacyjnie+ na grzbiecie). W efekcie nie mogłam chodzić na drugi dzień:(
    Kilka dni po basenie wybrałam się do fizjoterapeuty, który po holistycznym spojrzeniu na mnie i szczegółowym badaniu mojego ciała, stwierdził, że mam dysproporcje w ułożeniu miednicy przez co nadwyrężam staw biodrowo-krzyżowy. A mój rzekomy kręgozmyk- to inny rodzaj bólu niż ten który opisuje.
    Pracował ze mną manualnie, pokazał jak ćwiczyć...i po kilku dniach nie odczuwam żadnego bólu!!! Oczywiście nie biegam, zastanawiam się czy rower byłby dobry dla mnie bo bardzo brakuje mi ruchu:(((

    Także Wy, fizjoterapeuci, jesteście magami jeśli chodzi o przywracanie ludzi do życia! NIe ortopedzi czy neurochirurdzy- tylko fizjoterapeuta! Dziękuję że jesteście :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ