X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Łosoś wędzony w ciąży
Odpowiedz

Łosoś wędzony w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was jadła łososia wędzonego w ciąży? Ja dziś zjadłam a jestem w 7tc, do tego jadłam zanim się dowiedziałam o ciąży- a dziś przeczytałam że może to zagrozić ciąży ;(
    Wiem, jestem nieodpowiedzialna, ale mam nadzieję, ze będzie ok.
    Umieram z przerażenia.

  • Asiowa Autorytet
    Postów: 816 554

    Wysłany: 4 września 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie nie martw się na zapas. To na pewno dobrze na Was nie wpłynie. Nie sadzę, że jesteś pierwszą osobą, która zrobiła coś w ciazy czego nie powinna. Pomyśl, że niektóre kobiety imprezują, spożywają alkohol albo palą papierosy nie wiedząc jeszcze o ciąży. Jeżeli to nie "szkodzi" dzieciaczkom to z jednym łososiem też sobie poradzisz.

    Po prostu teraz zwracaj uwagę na to co jesz i unikaj surowego mięsa:). Spokojnej ciąży!

    bl9ccwa1nyfonmaw.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 4 września 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to był łosoś wędzony na ciepło czy zimno? Podobno tego na ciepło można jeść. Poza tym powiem Ci, że mi zdarzyło się zjeść kilka razy łososia, bo nie miałam pojęcia, że nie powinnam i z synkiem jest wszystko w porządku. Wydaje mi się, że jeśli nie jesz go codziennie, to jest naprawdę małe ryzyko, że zaszkodzi. Tym bardziej po jednorazowym zjedzeniu. Nie martw się :)

    relgi09k7rgp63rp.png
  • magdaM85 Autorytet
    Postów: 1262 475

    Wysłany: 4 września 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wędzonego na ciepło spokojnie można jeść. W ogóle ryby w ciąży są bardzo wskazane. Jeśli jednorazowo zjadłaś takiego wędzonego na zimno to się na pewno nic nie stanie. Poza tym na pewno kupiłaś z jakiejś normalnej firmy, a nie gdzieś z niepewnego źródła, także tym bardziej się nie martw:)

    dqprk6nlnzlsawwt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety jadłam go na zimno ;( kupuję go w biedronce, wierzę że jest dobrze przygotowany. Teoretycznie to jednorazowy wybryk, a w praktyce ja ogólnie dużo jadłam łososia wcześniej, wiec nawet wtedy kiedy jeszcze nie wiedziałam, ze jestem w ciąży to też jadłam ;(
    Mam nadzieję, ze będzie wszystko ok, staram się o tym nie myśleć.

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 4 września 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw sie, ja w pierwszej ciazy zjadłam polędwice łososiowa i jeszcze taz śledzia, bo nie miałam pojęcia, ze to surowizna i mała zdrowa, chociaz cała ciąże bałam sie listeriozy. Niby wędzonego na ciepło można, ale wędzone ryby nie sa wskazane w ciazy, ze względu na związki chemiczne szkodliwe, zawarte w dymie.

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ