X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Luteina doustna użyta dopochwowo.
Odpowiedz

Luteina doustna użyta dopochwowo.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Lekarz przez pierwszy okres ciazy kazal mi stosowac luteine, przepisal mi dopochwowa, raz dziennie. Wykupilam lek i zaczelam stosowac, a po tygodniu doczytalam, ze na opakowaniu pisze jak byk- lek doustny!!! Rece mi opadly, jak mozna byc tak glupim i nie czytac ulotek... Ale teraz nic nie poradze, szybko kupilam dopochwowa i stosuje teraz ta. I stad moje pytanie- czy ta doustna stosowana dopochwowo nie narobila zadnych szkod i nie wplynie negatywnie na dziecko? Ratujcie, bo jestem klebkiem nerwow.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno nie. Nie wiem czy wchlaniała się tak jak powinna (ale jeśli nie plamiłas to nie ma znaczenia teraz) ale szkody sama w sobie nie narobiła. Nie ma tam nic co mogłoby zaszkodzić dziecku. Poza tym to raczej farmaceuta Ci źle wydał lek, bo na rcepetach jest rozróżnienie która luteina to ma być. Nie sądzę, żeby Twój lekarz miał fantazje, żeby zmieniać drogę podania.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mialam zadnych plamien, czulam sie calkiem normalnie,jak na poczatek ciazy (miewam bole w podbrzuszu, ale rzekomo to calkiem normalne na poczatku). Co sie nastresowalam, to moje ;/ mam nadzieje, ze chociaz jakas czesc progesteronu sie wchlonela...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 08:55

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie doustna luteina często stosowana jest jako dopochwowa, tylko czy dawka ta sama, ponieważ lingwetki to 50 mg, a dopochwowe są po 50, 100 i 200 mg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 17:09

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawka 50 mg, takie bylo zalozenie. Skobsultowalam to z ginekologiem, potwierdIl wasze wypowiedzi. Wiec jezeli kiedykolwiek ktoras z nas bedzie miala problem z czytaniem co pisze na opakowaniu w przypadku luteiny, to spokojnie ;) dziekuje wam za pomoc!

  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawka 50 mg, takie bylo zalozenie. Skobsultowalam to z ginekologiem, potwierdIl wasze wypowiedzi. Wiec jezeli kiedykolwiek ktoras z nas bedzie miala problem z czytaniem co pisze na opakowaniu w przypadku luteiny, to spokojnie ;) dziekuje wam za pomoc!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ