X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne mięśniaki macicy a ciąża
Odpowiedz

mięśniaki macicy a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem niezbyt szczęśliwą posiadaczką dorodnego mięśniaka macicy :-/
    Jeszcze przed ciążą by duży - 6,5cm. Jeden ginekolog chciał mnie od razu kłaść na stół operacyjny i wstrzymać starania na wiele miesięcy, ale drugi (i jestem mu za to wdzięczna) stwierdził, że pomimo znacznych rozmiarów, jest tak usytuowany (na zewnątrz i nie wpływa na kształt macicy), że nie zagrozi ciąży, natomiast ewentualne zrosty pooperacyjne mogą utrudnić starania.Lekarz uprzedził mnie, że w ciąży mięśniak jeszcze urośnie - może osiągnąć 10 - 12 cm i oczywiście po porodzie konieczne będzie jego usunięcie.

    Niestety, jestem dopiero w 10 tygodniu 3 dniu ciąży, a mój mięśniak urósł już prawie do 8 cm. Jestem przerażona tempem jego rozwoju i zastanawiam się, czy będzie dalej rozwijał się w tym samym tempie, czy może przystopuje?

    Mój obecny ginekolog prowadzący ciążę również zapewnia, że tak usytuowany mięśniak nie zagraża ciąży, ale mimo wszystko niepokoją mnie jego rozmiary...

    Macie jakieś doświadczenia z mięśniakami w ciąży?
    Jeśli tak, podzielcie się proszę Waszymi historiami


  • Magda2013 Autorytet
    Postów: 1722 2864

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez mam miesniaki. Na samym poczatku ciazy mialy 27mm i 32mm. Potem urosly do ponad 4cm. A teraz juz nie rosna a nawet sie troche zmniejszyly i maja ok 32mm i 33mm. Moje sa podsurowicowkowe i sa usytuowane w tylniej scianie macicy. Gin mowil ze nie zagrazaja dziecku. Czytalam ze jesli bede chciala miec kolejne dziecko to tez musze je usunac.

    mjvydf9hx78lq90r.png
    822_20150427_223558.png
  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leżałam z dziewczyną w szpitalu co miała mięśniaka na 10cm, niestety rozwój mięśniaka wpłynął na dziecko- dziecko przestało rosnąć. Dziewczyna do porodu będzie w szpitalu, dostaje zastrzyki i kroplówki, aby dzidziuś urósł. Dziecko trochę urosło, ale i tak prawdopodobnie będzie małe. Koleżanka ma planowaną cc i od razu usunięcie mięśniaka.

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki wielkie za info!

    Magda2013, dziękuję Ci serdecznie, pocieszyłaś mnie - czyli jest szansa, że i moje świństwo przestanie w końcu rosnąć :-) (bo już sobie z przerażeniem wyobraziłam, że będzie rosło w takim samym tempie aż do porodu).

    dba, właśnie tego się obawiam - zastopowania rozwoju dziecka, zwłaszcza że u mnie to dopiero I trymestr...
    Ja oczywiście również planuję cesarkę i natychmiastowe usunięcie mięśniaka po porodzie.


  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znajoma ma o tyle gorzej, że łożysko jest przyklejone do mięśniaka... lekarze boja się krwotoku, koleżanka cały czas musi leżeć... nie chce sobie nawet wyobrazić co ona czuje... ma starszą ciąże ode mnie, a mniejsze dziecko :(

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę, to naprawdę niewesoła sytuacja...
    Mam nadzieję, że mimo to wszystko będzie OK i koleżanka doczeka szczęśliwego rozwiązania!
    Nie wiadomo jak będzie z łożyskiem, ale u mnie na razie zarodek zainstalował się po prawej stronie na dole, a mięśniak narósł na zewnątrz macicy po lewej stronie na górze, więc maleństwo od mięśniaka dzieli na razie spora odległość. Tak się pocieszam.


  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ więc może będzie wszystko dobrze :) każdy przypadek inny :)

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam tez dwa na tylnej scianie, rowniez lekarz mowi ze wszystko ok, chociaz nie mierzy mi ich wiec nie wiem jak duze sa. ale twierdzi ze nie ma co teraz i tak znimi robic i zebym sie nie przejmowala :)

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Agusienka1985 Autorytet
    Postów: 860 419

    Wysłany: 13 marca 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, widzę, ze temat trochę mało aktywny, a ponoć bardzo wiele kobiet ma mięśniaki (tez w ciazy). Jest ktoś tutaj z tym problemem? Ja mam jeden - ostatnio mierzył ok 3 cm., srodscienny. Zastanawiam sie, ile jeszcze moze urosnąć...

    relganliumoc9u3n.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ