X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Może w końcu?
Odpowiedz

Może w końcu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulala Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 października 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Ostatnią miesiączkę miałam od 22 do 27 września. Owulacja więc powinna wystąpić około 5 października.
    Przedwczoraj, tj. 17 października zostałam zabrana na pogotowie z silnym bólem brzucha, zrobili mi morfologię, CRP i test ciążowy (negatywny) i dali skierowanie na USG ginekologiczne. Będąc w szoku i ze stresu nie powiedziałam im o możliwości ciąży, więc nie jestem pewna, czy w zwykłej morfologii wyszłaby ciąża? Czy lekarze od razu też robią betę? Nie mam pojęcia jak to w Polsce funkcjonuje.
    No i dzisiaj byłam też na tym USG i nic nie wykazało, macica mała, jajniki zdrowe. Jednak dzisiaj mam 28 dzień cyklu, a miesiączki nie ma. Czy może być za wcześnie żeby USG cokolwiek wykazało? Dzisiaj mam spodziewany pierwszy dzień miesiączki, nie czuję żadnych objawów, które mogłyby to sygnalizować.
    Ale od ponad tygodnia czuję czasami lekkie mdłości, jestem senna.
    Czy mimo negatywnego testu robionego w 26 dniu cyklu i USG w 27 dniu cyklu, na którym nic nie było, mogę być w ciąży?
    Za kilka dni powtórzyć test?

  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 20 października 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zwykłej morfologii nikt ciąży nie zobaczy. Nie wiem, czy w szpitalu robią bHCG. Jeśli by robili, to pewnie powiadomiliby Cię o tym. Objawy po tygodniu od teoretycznej owulacji to złuda. Tydzień to trwa, zanim jajo się zagnieździ, a objawy mogą się pojawić po wystarczającym wzroście bHCG. Pęcherzyk ciążowy można zobaczyć od 4-6 tygodnia, więc na dwoje babka wróżyła. Zrób test za dwa/ trzy dni, a najlepiej bHCG, będziesz miała czarno na białym.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 21 października 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test ciążowy na tym etapie może jeszcze nie wyjść. Na usg też jeszcze nic nie widać, ewentualnie lekarz może stwierdzić pogrubione endometrium.

    Co do bólu, to przyznam się, że ja jak zaszłam w ciąże to miałam takie objawy. Straszny kilkudniowy ból brzucha wszędzie - i w rejonach ginekologicznych, i gastrycznych ;) Wiem, że to wbrew logice, ale wiedziałam, że jestem w ciąży. Takie bóle nie zdarzyły mi się od czasu wyrostka w dzieciństwie ;) Miałam wykonane usg brzucha i morfologię, ale przyczyny nie znaleziono. Zrobiłam sobie test ciążowy na 4 dni przed spodziewaną miesiączką, ale wyszedł negatywny. Ale ja wiedziałam swoje i jeszcze tego samego dnia poleciałam na betę. Oczywiście była pozytywna :)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ