X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne połóg po CC, L4 dla taty, kasa z PZU
Odpowiedz

połóg po CC, L4 dla taty, kasa z PZU

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 28 lipca 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam zapytać jak wygląda połóg po CC?

    czy również używa się Tantum Rose do przemywania krocza? czy to tylko przy porodzie SN?

    również połóg trwa 6 tygodni?

    kiedy można zacząć ćwiczyć po CC?

    czy mąż dostanie zwolnienie na mnie, jeśli tak to płatne 80 czy 100%?

    czy oprócz pieniędzy dla mnie i męża z ubezpieczenia grupowego z PZU należy się coś w związku z pobytem w szpitalu?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 28 lipca 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polog po cc rowniez trwa 6tyg,co nie znaczy,ze tyle czasu bedziesz krwawic,u mnie krwawienie trwalo 2 dni a potem juz tylko plamilam kilka tyg. Cwiczyc mozna tak naprawde dopiero po pol roku,ale to zalezy od decyzji lekarza czy wszystko.dobrze sie zagoi na zewnatrz i wewnatrz.
    Szpitale nie chca wypisywac zwolnien dla meza na opieke nad zona. Na to bym nie liczyla.
    Czy nalezy Ci sie jakas kaska z tytulu pobytu w szpitalu to zalezy od Twojego ubezpieczyciela,niektorzy nie wyplacaja z tytulu pobytu w zwiazku z porodem. Musisz to sprawdzic w swojej umowie. Ten sam ubezpieczyciel moze miec inne warunki, inne umowy grupowe.
    Tylko ciazowe zwolnienie jest platne 100% z tego.co wiem,ale tak jak mowie,nie znam nikogo.komu szpital wypisal zwolnienie na opieke nad zona. W najlepszym razie kaza Ci zglosic sie po takie zwolnienie do swojego gina.
    Acha,ja nie uzywalam Tantum Rosa,bo przy CC uznalam za zbedne.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 28 lipca 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Twój mąż dostanie urlop tacierzynski 2 tyg :-)

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 28 lipca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż po moich pierwszych dwóch cc dostał zwolnienie lekarskie na 14 dni (nawet lekarka podpowiedziała, żeby brał od poniedziałku do piątku, więc wyszły prawie 3 tyg) płatne 80%, wystawione przez LEKARZA RODZINNEGO a nie szpital. Zwolnienie na podstawie mojego wypisu ze szpitala.

    Zajrzyj tutaj, ZUS wszystko ładnie wyjaśnił :) http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=433


    Do mycia rany i krocza najlepsze szare mydło, w każdym razie mi lekarze i położne polecali.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2015, 21:47

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • mila79 Ekspertka
    Postów: 134 254

    Wysłany: 28 lipca 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to zalezy od szpitala ja nie brałam zwolnienia dla meza ale mogli jak najbardziej wystawic bo pytałam

    relge6ydcagtei15.png
  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 28 lipca 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila - prawda, zależy od szpitala. Mojemu mężowi szpital zwolnienia wystawić nie chciał (tak jak pisała GabiK) i odesłał do rodzinnego. Także jak szpital odmówi, to jeszcze nie koniec świata ;).

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 31 lipca 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mauz tez miał zwolnienie, ale od lekarza rodzinnego, w szpitalu nie wystawia. Płatne 80%. Ja w zaleceniach miałam tantum rosa, ale nie przemywałam, bo miałam ciecie, wiec tylko na bliznę octanisept;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi polozna zalecila delikatne ćwiczenia juz 10dni po cc. A 7 tyg. po cc lekarka powiedziała ze mogę ćwiczyć normalnie. Wiadomo ze żadne aerobiki, pilatesy czy silownie w gre nie wchodziły ale domu mogłam nawet brzuszki robic. Jestem prawie 7 miesięcy po cc i zyje. Ale jak najbardziej zgodzę się z tym ze trzeba to uzgodnić z lekarzem. Nam nawet lekarz w szpitalu jeszcze powiedzial ze możemy uprawiać seks zaraz po wyjściu tylko zabezpieczać sie gumkami nie tyle z powodu następnej ciąży co bakterii. Ale ja nie mieszkam w PL i tu wiele zaleceń jest innych.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ