Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Żelazo w ciąży.
Odpowiedz

Żelazo w ciąży.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Meggy88 Ekspertka
    Postów: 201 457

    Wysłany: 7 listopada 2024, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, pytanko do ciążowych wyjadaczek 😁
    Trochę się niepokoje bo żelazo wyszło mi 220, a norma do 180 mg/dl.

    Bardzo mnie to dziwi, bo długo byłam weganką, teraz zaczęłam nabiał, jajka, ryby jesc, ale do mięsa dopiero się przymierzam.

    4 tyg temu żelazo badałam i było jakoś 80 mg/dla, a ferrytyna w granicy ale dolnej.

    Po niedzieli zbadam raz jeszcze żelazo i ferrytyna, bo w czw mam gina, więc podpytam.

    Ale może Wy tak miałyście?
    Martwię się trochę, że może zaszkodzić, jeśli to nie błąd labu.

  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 523 803

    Wysłany: 7 listopada 2024, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A suplementujesz żelazo ? Bo jak tak to wynik ferrytyny może wtedy wyjść Ci kosmiczny. Jak bierze się żelazo to sprawdza się poziom hemoglobiny. W innym przypadku nie mam pojęcia bo ja zawsze mam za mało 🤣

    age.png
  • Meggy88 Ekspertka
    Postów: 201 457

    Wysłany: 8 listopada 2024, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    A suplementujesz żelazo ? Bo jak tak to wynik ferrytyny może wtedy wyjść Ci kosmiczny. Jak bierze się żelazo to sprawdza się poziom hemoglobiny. W innym przypadku nie mam pojęcia bo ja zawsze mam za mało 🤣

    Nie, nie suplementuje żelaza.

  • Marcycha Autorytet
    Postów: 344 431

    Wysłany: 9 listopada 2024, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj jednocześnie żelazo i ferrytyne wtedy to ma rację bytu. Żelazo potrafi mieć duże wahania, a to czy faktycznie jest zaburzona gospodarka żelaza powie ferrytyna, która magazynuje żelazo. Jak i ona będzie bardzo wysoka to wtedy można się martwić, ale szczerze wątpię, bo w większości w społeczeństwie występują niedobory. Tak, ja miałam taką sytuację raz ok, a później zelazo powyżej normy, potem badanie ferytyny i ferrytyna krytycznie nisko. Jeśli będziesz miała ferrytyne nisko to polecam suplementowac laktoferynę, a nie żelazo, bo bez wspomagacza przyswajania żelaza czyli tej laktoferynę nie podniesiesz swoich magazynów.

    Meggy88 lubi tę wiadomość

    04.2025 👶 🩷
    Wracamy
    05.26 ⏸️ (1 cs)
    07.26 💔 8+5 tc puste jajo płodowe
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ