X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Aromek - objawy owulacji
Odpowiedz

Aromek - objawy owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hibiskus Ekspertka
    Postów: 177 170

    Wysłany: 2 kwietnia, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    To mój pierwszy cykl stymulowany, dlatego jestem zielona w temacie. Wczoraj skończyłam brać Aromek (5 dni), a dzisiaj mam skok temperatury na 36.9 i tak jakby lekki ból w prawym jajniku. Czy to może oznaczać, że jajeczko jest w trakcie produkcji? 😁 Czy to za szybko? W czwartek mam USG, ale zżera mnie ciekawość

    Edit: wczoraj cały dzień czułam ten prawy jajnik, dzisiaj już nic, ale to był dopiero pierwszy dzień po odstawieniu Aromka...czy ktoś tak miał? To chyba zdecydowanie za szybko na owu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia, 07:39

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Drugi cykl stymulowany--> start 26.04
    🍓28.04-02.05 - Aromek (3-7 dc)
    🍒06.05 - pierwszy monitoring (11dc)

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Tulipaan Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 10 kwietnia, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    też jestem po pierwszym cyklu z Aromek (5 dni). Miałam delikatne bóle/skurcze jak przy miesiączce po odstawieniu i dodatkowo wrażliwość piersi. Niestety okazało się, że pęcherzyk urósł do 3 cm i nie pękł (wizyta kontrolna, USG w 25 dc). Owulacji nie było. Dostałam od razu progesteron na zmniejszenie pęcherzyka. W następnym cyklu doktor zaproponował Aromek + zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka.
    Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej :)

  • Hibiskus Ekspertka
    Postów: 177 170

    Wysłany: 10 kwietnia, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipaan wrote:
    Cześć,
    też jestem po pierwszym cyklu z Aromek (5 dni). Miałam delikatne bóle/skurcze jak przy miesiączce po odstawieniu i dodatkowo wrażliwość piersi. Niestety okazało się, że pęcherzyk urósł do 3 cm i nie pękł (wizyta kontrolna, USG w 25 dc). Owulacji nie było. Dostałam od razu progesteron na zmniejszenie pęcherzyka. W następnym cyklu doktor zaproponował Aromek + zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka.
    Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej :)

    Mój pięknie urósł 🙂 w 9dc dostałam zastrzyk, który miał mu pomóc podrosnąć, ale za to nie dostałam zastrzyku na pęknięcie...
    I wiem tyle że urósł , ale nie wiem czy pękł 🤷 p Doktor powiedziała tylko, że owu będzie w dniu, w którym u niej byłam lub w kolejnym

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Drugi cykl stymulowany--> start 26.04
    🍓28.04-02.05 - Aromek (3-7 dc)
    🍒06.05 - pierwszy monitoring (11dc)

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 89 42

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja dzisiaj zaczynam drugą stymulację. W poprzednim cyklu po aromku w 10dc dostałam zastrzyk zevifart i na wizycie w 15dc dr potwierdził że owulka była

  • Tulipaan Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 12 kwietnia, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie niestety nie pękł i teraz dostałam progesteron basins... nie polecam. Zalecono rano i wieczorem po 1 tabletce. Zawroty głowy jak po dobrym melanżu godzinę po przyjęciu tabletki.
    Progesteron przepisano mi ze względu na pęcherzyk, który urósł 3 cm. Teraz powinien zmniejszyć się. W następnym cyklu od nowa stymulacja AROMEK + zastrzyk na pęknięcie.

  • Nosa Ekspertka
    Postów: 135 176

    Wysłany: 16 kwietnia, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    Cześć,
    To mój pierwszy cykl stymulowany, dlatego jestem zielona w temacie. Wczoraj skończyłam brać Aromek (5 dni), a dzisiaj mam skok temperatury na 36.9 i tak jakby lekki ból w prawym jajniku. Czy to może oznaczać, że jajeczko jest w trakcie produkcji? 😁 Czy to za szybko? W czwartek mam USG, ale zżera mnie ciekawość

    Edit: wczoraj cały dzień czułam ten prawy jajnik, dzisiaj już nic, ale to był dopiero pierwszy dzień po odstawieniu Aromka...czy ktoś tak miał? To chyba zdecydowanie za szybko na owu...
    Hejka!
    Może już późno na odpowiedź na to pytanie, ale chciałam się podzielić jak ja reaguje na Aromek. To już mój 6 cykl na Aromku. Pierwszy był trudny - na drugie dzień po rozpoczęciu brania Aromka już czułam bóle podbrzusza, w połowie cyklu już przed owulka bol podbrzusza jakiego nigdy nie miałam, wzdęcia, no nie wiedziałam co się dzieje. Teraz już wiem, że to po prostu te dodatkiwe hormony i ogólna stymulacja tak wpływała, po 6 miesiącach już tego nie czuje 🙂

    A no i tak szybko po raczej nie owu, ale pytanie ile trwają Twoje cykle i czy są regularne. Ja mam owu zwykle 17-18 dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 17:56

    37👩& 36🧔
    PCOS, IO, SM, AMH: 8,68
    starania z KLN od 11.2023 (Aromek, Zivafert)
    witamina D3, C, kwas foliowy 800, olej rybi

    28.04.24 11dpo ⏸️ 👀
    29.04.24 beta 69,5, prog 27,9 🍀
    02.05.24 beta 216, prog 33,34

    preg.png
  • Hibiskus Ekspertka
    Postów: 177 170

    Wysłany: 16 kwietnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosa wrote:
    Hejka!
    Może już późno na odpowiedź na to pytanie, ale chciałam się podzielić jak ja reaguje na Aromek. To już mój 6 cykl na Aromku. Pierwszy był trudny - na drugie dzień po rozpoczęciu brania Aromka już czułam bóle podbrzusza, w połowie cyklu już przed owulka bol podbrzusza jakiego nigdy nie miałam, wzdęcia, no nie wiedziałam co się dzieje. Teraz już wiem, że to po prostu te dodatkiwe hormony i ogólna stymulacja tak wpływała, po 6 miesiącach już tego nie czuje 🙂

    A no i tak szybko po raczej nie owu, ale pytanie ile trwają Twoje cykle i czy są regularne. Ja mam owu zwykle 17-18 dc.

    Okazało się, że wyprodukowalam piękne jajo, więc pewnie dlatego bolał mnie ten jajnik :)
    Ja nie mam owu w ogóle swoich więc dlatego nie wiedziałam na czym stoję :) ale po Aromku owu wystąpiła :)

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Drugi cykl stymulowany--> start 26.04
    🍓28.04-02.05 - Aromek (3-7 dc)
    🍒06.05 - pierwszy monitoring (11dc)

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Tulipaan Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 kwietnia, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też po Aromak miałam skurcze/ bóle delikatne. I również nigdy nie miałam samoistnej owulacji, więc nie wiedziałam z czym to się wiąże. Teraz po progesteronie cykl mi się wydłużył.
    Dziewczyny, czy oprócz przyjmowania AROMEK przyjmowaliście inne leki/suplementy w czasie cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 10:55

  • Nosa Ekspertka
    Postów: 135 176

    Wysłany: 17 kwietnia, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calu czas przyjmuje kwas foliowy i witaminę D, oprócz tego witaminę C jak pamiętam i ostatnio zaczynam koenzym Q10, ale też wiem, że niektóre dziewczyny pija Fertistim, to ma w sobie już dużo dobrego.

    37👩& 36🧔
    PCOS, IO, SM, AMH: 8,68
    starania z KLN od 11.2023 (Aromek, Zivafert)
    witamina D3, C, kwas foliowy 800, olej rybi

    28.04.24 11dpo ⏸️ 👀
    29.04.24 beta 69,5, prog 27,9 🍀
    02.05.24 beta 216, prog 33,34

    preg.png
  • Hibiskus Ekspertka
    Postów: 177 170

    Wysłany: 17 kwietnia, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipaan wrote:
    Też po Aromak miałam skurcze/ bóle delikatne. I również nigdy nie miałam samoistnej owulacji, więc nie wiedziałam z czym to się wiąże. Teraz po progesteronie cykl mi się wydłużył.
    Dziewczyny, czy oprócz przyjmowania AROMEK przyjmowaliście inne leki/suplementy w czasie cyklu?

    Ja piłam 3 miesiące Fertistim, teraz przerzuciłam się na ten fertil ona. Do tego Wit D. Oprócz tego cały czas przyjmuje Formetic (metformine).
    A tuż po Aromku dostałam zastrzyk Fostimon, który miał pomóc pecherzykowi lepiej urosnąć. No i od 16dc progesteron.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 14:21

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Drugi cykl stymulowany--> start 26.04
    🍓28.04-02.05 - Aromek (3-7 dc)
    🍒06.05 - pierwszy monitoring (11dc)

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Tulipaan Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 19 kwietnia, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Jestem po wizycie trochę załamana... AROMEK zadziałał, lecz pęcherzyk nie pękł. Dostałam progesteron na zmniejszenie pęcherzyka, ponieważ urósł do 3 cm. Niestety po progesteronie nie zmniejszył się. Dostałam tabletki antykoncepcyjne na "reset" jajników. Podobno antykoncepcja powoduje zmniejszenie pęcherzyka. Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ