X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację badania hormonów przysadkowych przed owulacją
Odpowiedz

badania hormonów przysadkowych przed owulacją

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 4 lutego 2015, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) poprzedni krótki cykl i wczesna owulacja skłoniły mnie do badania hormonów przysadkowych. Wczoraj w 4dc zrobiłam więc badania hormonów LH, FSH i Estradiolu. Poniżej wyniki i normy:

    Estradiol:
    41,10 pg/ml

    faza folikularna: 19,5 - 144

    FSH:
    5,41 mIU/ml

    faza folikularna: 2,5 - 10,2

    LH:
    5,09 mIU/ml

    faza folikularna: 1,9 - 12,5

    Co sądzicie o tych wynikach? Dodam że jak do tej pory za każdym razem Estradiol wychodził mi za wysoki a stosunek LH do FSH wychodził mi powyżej 1,6... teraz wyszedł poniżej 1 (co tez nie jest chyba dobre bo moze swiadczyc o niewydolnosci ciałka żółtego i za niskim progesteronie - co by się w sumie zgadzało). Czy któras z Was miała podobne wyniki? 10.02 ide do lekarza i nie wiem czy rozpoczynać leczenie lekami stymulującymi owulacje czy tez nie ma takiej potrzeby..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 07:57

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha, i czy ten estradiol nie jest zbyt niski? :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo, czy ktoś miał podobne wyniki i musialyscie stymulować jajeczkowanie? mam bardzo niski progesteron i zastanawiam sie czy nie bede musiala brać leków stymulujących mimo że wyniki sa w normie..

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 5 lutego 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam FSH 4,71 a LH 3,51 i nie dochodziło u mnie do owulacji. Dostałam clo+ pregnyl. Myślę, że tak jak w moim przypadku powinnaś mieć jeden cykl naturalny monitorowany, wtedy zobaczysz czy jajeczka rosną i czy pękają.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 5 lutego 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie sie zapisałam na 10.02 (11dc) na monitoring.. zobaczymy co wykaże ;) dzięki za odpowiedź :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 11:55

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 26 lutego 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam duzo gorsze wyniki, właściwie estradiol i progesteron poniżej normy, też byłam stymulowana ale tylko jeden cykl bo później z przyczyn losowych już nie mogłam. Obecnie wykresy wyglądają w miarę dobrze ,nie robiłam badań ale chyba sytuacja sie unormowała. Proponuję przyjrzenie się swojej diecie. Właściwe odżywianie i suplementacja witaminami jest bardzo wazna moim zdaniem

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ