Forum W oczekiwaniu na owulację badania hormonów przysadkowych przed owulacją
Odpowiedz

badania hormonów przysadkowych przed owulacją

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2015, 07:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) poprzedni krótki cykl i wczesna owulacja skłoniły mnie do badania hormonów przysadkowych. Wczoraj w 4dc zrobiłam więc badania hormonów LH, FSH i Estradiolu. Poniżej wyniki i normy:

Estradiol:
    41,10 pg/ml

faza folikularna: 19,5 - 144

FSH:
    5,41 mIU/ml

faza folikularna: 2,5 - 10,2

LH:
    5,09 mIU/ml

faza folikularna: 1,9 - 12,5

Co sądzicie o tych wynikach? Dodam że jak do tej pory za każdym razem Estradiol wychodził mi za wysoki a stosunek LH do FSH wychodził mi powyżej 1,6... teraz wyszedł poniżej 1 (co tez nie jest chyba dobre bo moze swiadczyc o niewydolnosci ciałka żółtego i za niskim progesteronie - co by się w sumie zgadzało). Czy któras z Was miała podobne wyniki? 10.02 ide do lekarza i nie wiem czy rozpoczynać leczenie lekami stymulującymi owulacje czy tez nie ma takiej potrzeby..

Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 07:57

JEZU,DZIĘKUJĘ ZA TEN CUD! <3

gann3e3kucyr1xfk.png

w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2015, 09:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha, i czy ten estradiol nie jest zbyt niski? :(

gann3e3kucyr1xfk.png

w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2015, 10:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo, czy ktoś miał podobne wyniki i musialyscie stymulować jajeczkowanie? mam bardzo niski progesteron i zastanawiam sie czy nie bede musiala brać leków stymulujących mimo że wyniki sa w normie..

gann3e3kucyr1xfk.png

w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Ewela87 Ekspertka

Wysłany: 5 lutego 2015, 11:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam FSH 4,71 a LH 3,51 i nie dochodziło u mnie do owulacji. Dostałam clo+ pregnyl. Myślę, że tak jak w moim przypadku powinnaś mieć jeden cykl naturalny monitorowany, wtedy zobaczysz czy jajeczka rosną i czy pękają.

f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2015, 11:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie sie zapisałam na 10.02 (11dc) na monitoring.. zobaczymy co wykaże ;) dzięki za odpowiedź :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 11:55

gann3e3kucyr1xfk.png

w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Młoda Przyjaciółka

Wysłany: 26 lutego 2015, 22:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam duzo gorsze wyniki, właściwie estradiol i progesteron poniżej normy, też byłam stymulowana ale tylko jeden cykl bo później z przyczyn losowych już nie mogłam. Obecnie wykresy wyglądają w miarę dobrze ,nie robiłam badań ale chyba sytuacja sie unormowała. Proponuję przyjrzenie się swojej diecie. Właściwe odżywianie i suplementacja witaminami jest bardzo wazna moim zdaniem

Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

uch5hdgeomm520qo.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego