X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Brak owulacji
Odpowiedz

Brak owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Nastii89 Koleżanka
    Postów: 40 25

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne pozytywne w 14dc i 15dc, w 16dc byłam u ginekologa, miałam usg, niestety brak dojrzałego jajeczka, czyli brak owulacji, małe jajeczka są. Czy jeszcze jajeczko może dojrzeć, czy ono dojrzewa pomału już wcześniej od 1dc?
    Przepraszam, za tak może banalne pytanie, ale dopiero staram się zrozumieć te nasze cykle, owulacje itp

    oeua9jcgf7a9opjx.png
    w57vgov397ifvo41.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twoje pytanie wcale nie jest banalne:) Mi nawet ostatni gin nie odpowiedział na podobne pytanie. Też miałam zawiłą sytuację. Pozytywny test w 15 dc, w 19 dc USG i cóż... na lewym jajniku małe pęcherzyki, na prawym jeden 11mm. I gin nie wiedział, czy można potwierdzić owu i określił, że to pęcherzyk.. i że wszystko jest ok, ale to był przecież 19dc! Wynika z tego, że jeszcze może i rosnąć i to całkiem prawidłowo. W 22 dc nie wytrzymałam i poszłam na usg do zupełnie innej doktor - na prawym jajniku ciałko żółte - 17,3 mm! Jedno nie trzyma się drugiego. Taki mały pęcherzyk przecież nie pękł d 2 dni i nie zmienił się w ciałko!!! Może i Twój cykl jest bezowulacyjny, a może gin namieszał..

  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 7 maja 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , mam pytanie , właśnie wróciłam z wizyty u ginekologa , miałam robione USG Lekarz stwierdził że ani na lewym ani na prawym jajniku nie ma żadnego pęcherzyka tylko są jakieś małe te pęcherzyki dziś jest 16dc. Czy pęcherzyk może jeszcze urośnie? Czy już za późno? Moje cykle trwają od 32 do 34 dni. A i jeżeli cykl jest bezowulacyjny to czy temperatura w drugiej fazie też jest wysoka?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 7 maja 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. mam podobnie. dzisiaj mam 13dc. dzis mialam usg - jedynie na lewym jajniku mam pęcherzyk ok. 11mm. zastanawiam sie czy urośnie. będę czekać ale czekanie doprowadza mnie do szału....

    uważam, że jeśli jest bezowulacyjny to raczej nie będzie wysokiej temperatury w II fazie cyklu.

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 7 maja 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daktylek wrote:

    uważam, że jeśli jest bezowulacyjny to raczej nie będzie wysokiej temperatury w II fazie cyklu.
    W cyklach bezowulacyjnych może być ładny dwufazowy wykres.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 7 maja 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi pęcherzykami też jest tak, że czasem duży pęcherzyk potrafi się schować, że go nie widać na usg :) jak byłam u gina w 14 dc pierwsze co to stwierdził (a ja potwierdzam, bo też widziałam na ekranie), że nic nie urosło i raczej nie ma na co liczyć, ale wtedy się spięłam (bo mi się przykro zrobiło i jakoś tak się poruszyłam) i naszym oczom ukazał się gigant ponad 20 mm :D także czasem USG nie widzi co tam u nas się tworzy :)

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 7 maja 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa a jaki jest jeszcze powod tego ze temperatura bez owulacji w 2 fazie jest podwyzszona.? Ja znam tylko jeden- pecherzyk nie pekl. Jest jeszcze jakies uzasadnienie? Chetnie sie dowiem :)

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 2fazie mialam niskie a od 30ktoregos cyklu wysokie ponad 36,5. I nie wiadomo czy byla owu czy nie,bo cykl mialam 70dniowy

  • Miki89 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 maja 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem nowa.
    Zaczęliśmy starania o dziecko i jak się okazało to wcale nie jest takie proste...
    Dlatego też zaczęłam obserwację cyklu, kupiłam termometr owulacyjny, codziennie sprawdzam temperaturę, analizuję śluz. Teraz doszły do tego jeszcze testy owulacyjne i coś mi nie gra... Dzisiaj był 19 dc i po raz 4 testy ujemny :/ cykle mam nieregularne, ale raczej dłuższe niż krótsz - ostatni cykl 33 dni. Dlatego z testami owulacyjnymi zaczęłam w tym cyklu 16 dnia. Z temperatury nie zaobserwowałam żadnych wzrostów. Strasznie mnie to zdołowało, że mogę żyć w niewiedzy że coś jest ze mną nie tak i nie mam owulacji... Czy zdarzały Wam się takie bezowulacyjne cykle? Kiedy udać się do lekarza na jakieś (i jakie) badania?
    Poradźcie coś.
    Za każdą wskazówkę będę wdzięczna.
    Dobrej nocki :*

  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 8 maja 2015, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie to ileś tam cykli w przeciągu roku z natury może być bezowulacyjne i to jest normalne inaczej za szybko by się nam zapasy skończyły :)
    A jeśli się stara o dziecko i nic z tego nie wychodzi minimum przez rok to przeważnie trzeba coś zacząć działać w kierunku farmakologii - przynajmniej tak twierdzi większość ginekologów ;)

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 8 maja 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarletta wrote:
    Generalnie to ileś tam cykli w przeciągu roku z natury może być bezowulacyjne i to jest normalne inaczej za szybko by się nam zapasy skończyły :)
    )
    2 cykle w roku bezowulacyjne to nie powód do zmartwień :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Miki89 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 maja 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jest 21 dc i nadal nie wykryto owulacji na wykresie eh oby w następnym cyklu pojawiła się owu.
    Dzięki za odzew.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam owulacje w 23dc i jeszze mi nie zaznaczylo wiec moze tobie tez sie przesunela owulacjabi tyle. Mi pewie jutro zaznaczy po 3 wyzszej temperaturze.

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 9 maja 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinka1992 wrote:
    Hej , mam pytanie , właśnie wróciłam z wizyty u ginekologa , miałam robione USG Lekarz stwierdził że ani na lewym ani na prawym jajniku nie ma żadnego pęcherzyka tylko są jakieś małe te pęcherzyki dziś jest 16dc. Czy pęcherzyk może jeszcze urośnie? Czy już za późno? Moje cykle trwają od 32 do 34 dni. A i jeżeli cykl jest bezowulacyjny to czy temperatura w drugiej fazie też jest wysoka?
    Małe to znaczy jakie te pęcherzyki??? Dojrzały, ładny pęcherzyk powinien mieć około 20 mm=26mm (zdarza się, że pękają większe, ale z moich obserwacji wynika, że robią się torbiele z takich gigantów).Bez problemu widać go na usg (i jest to kwestia raczej sprzętu i gina niż chowania się pęcherzyka)Wtedy jest już gotowy do peknięcia i uwolnienia komórki jajowej. Cykle bezowulacyjne bywają długie, u niektórych dziewczyn trzeba wywoływać @, inne miesiączkują normalnie, co ileś tam dni. W 16 dc raczej już powinien być widoczny pęcherzyk, nawet przy późnej owulacji coś tam powinno być widać, ale Ty nie napisałaś jakiej wielkości były te Twoje. U mnie, zanim zaczęłam być stymulowana 15 dc był widoczny pęcherzyk dominujący wielkości 23 mm. Wówczas gin podawał mi pregnyl (na pęknięcie pęcherzyka). Dodam, że te pęcherzyki też mogą być puste. Zaznaczam, ani temperatura, ani testy owulacyjne nie potwierdzają owulacji. Testy jedynie wskazują na pik LH, który w ciągu 48 godzin spowoduje owulację. Ale ten pik po pierwsze może być za mały, po drugie do owulacji wcale nie musi dojśc i z pęcherzyka, nawet dojrzałego może zrobić się torbiel. Tym dziewczynom, którym wolno rosną pęcherzyki, lekarz wkrótce pewnie zaleci stymulację owulacji. Ale bezowulacyjne cykle też się zdarzają każdej kobiecie. A jedynym potwierdzeniem owulacji jest monitoring cyklu, obecnośc pęcherzyka dominującego, pęknięcie go,a potem na usg widoczny płyn w zatoce douglasa i ciałko żółte. I nie wierzcie, że testy owulacyjne wskazują owulację albo potwierdzi to badanie progesteronu (luteinizujący się pęcherzyk też wytwarza progesteron).

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 9 maja 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki89 wrote:
    Dzisiaj jest 21 dc i nadal nie wykryto owulacji na wykresie eh oby w następnym cyklu pojawiła się owu.
    Dzięki za odzew.
    Zdarza się, że występuje ona póżno, ot czasem można powiedzieć, że "taka Twoja uroda", ale potwierdzaj to monitoringiem a nie wykresem. Wierz mi, temperatura to jedynie wskażnik pomocniczy i za bardzo nie można się na niej opierać nie robiąc monitów

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tulipanna wrote:
    Zdarza się, że występuje ona póżno, ot czasem można powiedzieć, że "taka Twoja uroda", ale potwierdzaj to monitoringiem a nie wykresem. Wierz mi, temperatura to jedynie wskażnik pomocniczy i za bardzo nie można się na niej opierać nie robiąc monitów

    jestem na to przykładem, że w tem. nie wykryła mi owulacji a monitoring ją potwierdził, musiałam sama nanieść to na wykres...traktowałabym to (tem. i LH) jak mówi moja poprzedniczka jako wskaźnik pomocniczy a nie wyznacznik

  • Miki89 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 maja 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co macie na myśli mówić "monitoring"?
    Widziałam chyba taka zakładkę przy wykresie?

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 10 maja 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monitoring to wizyty u ginekologa przed owulacją i sprawdzanie wielkości pęcherzyków w czasie usg, a następnie po przypuszczalnej owulacji sprawdzanie czy pęcherzyk rzeczywiście pękł i czy widać płyn w zatoce douglasa i ciałko żółte.

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • Miki89 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 maja 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Tulipanna :*

  • orchidea89 Debiutantka
    Postów: 13 68

    Wysłany: 6 lipca 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny czy ktoras z Was miala torbiel po tym jak nie bylo owulacji? ja juz miałam torbiel po niepeknietym pecherzyku ,teraz owulacji tez na razie nie mam a jest to moj 15 dzień cyklu. Wczesniej mialam owulacje w 12 13 dniu cyklu dodam ze jestem 3 miesiace po usunieciu ciazy pozamacicznej i mi sie troche poprzestawiało wszystko.

    jedna ciąża pozamaciczna, nieudane pierwsze in vitro, brak mrozaczkow
    Orchidea89
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ