Forum W oczekiwaniu na owulację BRAK OWULACJI- jakie badania
Odpowiedz

BRAK OWULACJI- jakie badania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Eufooria Koleżanka
  Postów: 39 14

  Wysłany: 17 kwietnia 2019, 19:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie staraczki 😀
  Drugi cykl owu nie wykrywa u mnie owulacji... Nie mam skoku temperatury, a testy owulacyjne ciągle negatywne... Moje wcześniejsze cykle były zazwyczaj regularne 28-32 dni. Jednak obecny trwał tylko 21dni, a wcześniejszy 25 dni. Czy wpływ na skrócenie cyklu może mieć stres w pracy? Czy możecie doradzić jakie badania warto zrobić? Dopiero zaczynam się starać i nie wiem na co zwrócić uwagę..

 • Krąsi Autorytet
  Postów: 676 235

  Wysłany: 17 kwietnia 2019, 22:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Eufooria wrote:
  Czy wpływ na skrócenie cyklu może mieć stres w pracy? Czy możecie doradzić jakie badania warto zrobić?

  Jak najbardziej tak! Niestety, długotrwały stres w pracy (około 6 miesięcy do momentu, kiedy zaczęłam to zauważać, a łącznie 8 miesięcy długotrwałego stresu w pracy) tak mi rozjechał cykle, że... wylądowałam tutaj. Miałam około 25-26 dni, a nagle zauważyłam (ale prześledziłam później kalendarz i okazało się, że to było stopniowe), że mój cykl ma 21 dni, następny 27 dni i owulacja była 17 dc, gdzie co do zasady mam około 10 dc. Wylądowałam na ponad 2 miesiące na L4, potem zmieniłam pracę i łącznie potrzebowałam 6 miesięcy do powrotu regularności i 8 miesięcy na powrót śluzu, takiego, jaki miałam wcześniej. Nie stosowałam żadnych leków na receptę, być może gdybym stosowała, wróciłabym szybciej.

  Badania: (tylko poczytaj, w jakich dniach cyklu je robić, jest pełno wątków o tym, oraz szczególnie o prolaktynie poczytaj): estradiol, progesteron, FSH, LH, TSH, FT3, FT4, testosteron, prolaktyna na czczo i z obciążeniem, DHEA.

  Jak będziesz mieć cykl owulacyjny (fingers crossed) - warto zrobić estradiol i progesteron 7 dpo, wyniki pokażą Ci czy była oraz czy była prawidłowa (tutaj też bardzo ważny jest monitoring).

  Jeśli masz jakieś schorzenia czy podejrzenia, napisz więcej, wtedy więcej będziemy w stanie pomóc. A już teraz z naturalnych rzeczy: niepokalanek mnisi (reguluje), siemię lniane (śluz), olejek z wiesiołka (od 1 dc do owulacji, śluz), ocet jabłkowy (śluz), sok z aloesu (od 1 dc do owulacji, śluz), regularny sen, jakieś zajęcie antystresowe.

  ona:
  schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacja MTHFR A1298C - homozygota, mutacja PAI 4G/5G - heterozygota, KIR Bx, nieobecne: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
  musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

  on:
  p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, mutacja F508del - heterozygota, HLA-C - C1/C2;
  leniwiec, przyparty do muru - walczy;

  1. ICSI:
  lipiec '19 - 6 zapłodnionych, 1 blastka 4.2.3
  wrzesień '19 - beta 0,00
 • Eufooria Koleżanka
  Postów: 39 14

  Wysłany: 18 kwietnia 2019, 17:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Krąsi bardzo dziękuję 😃

  Mam już jakiś punkt zaczepienia o co mogę pytać... Mój gin to bardzo dobry lekarz, ale bardzo specyficzny - trzeba samemu o wszystko dopytywać więc przed środową wizytą wolę się przygotować 😋
  Mial mi zlecić już ostatnio jakiś pakiet badań(startowy jak to nazwał), ale okazało się że mam jakas infekcje i w pierwszej kolejności musialam zakończyć kuracje...

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 19 kwietnia 2019, 02:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To te takie najbardziej podstawowe:

  2dc: Estradiol, LH, fsh (lh:fsh=1 jest idealnym wynikiem)
  ok. 7dc: Estradiol, lh
  owulacja/14dc: LH, progesteron
  21dc: progesteron, Estradiol
  24dc: progesteron, Estradiol

  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7735f3880e6f.jpg

  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/86c5acd78417.jpg

  Na wykresach odczytasz kiedy i jakich wyników powinnaś się spodziewać (rosnących/ malejących).

  Prolaktyna w 2dc z innymi hormonami.

  Warto mimo wszystko zacząć również od AMH.

  Eufooria lubi tę wiadomość

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)