Forum W oczekiwaniu na owulację BRAK OWULACJI- jakie badania
Odpowiedz

BRAK OWULACJI- jakie badania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Eufooria Koleżanka
  Postów: 39 14

  Wysłany: 17 kwietnia 2019, 19:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie staraczki 😀
  Drugi cykl owu nie wykrywa u mnie owulacji... Nie mam skoku temperatury, a testy owulacyjne ciągle negatywne... Moje wcześniejsze cykle były zazwyczaj regularne 28-32 dni. Jednak obecny trwał tylko 21dni, a wcześniejszy 25 dni. Czy wpływ na skrócenie cyklu może mieć stres w pracy? Czy możecie doradzić jakie badania warto zrobić? Dopiero zaczynam się starać i nie wiem na co zwrócić uwagę..

 • Krąsi Autorytet
  Postów: 771 330

  Wysłany: 17 kwietnia 2019, 22:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Eufooria wrote:
  Czy wpływ na skrócenie cyklu może mieć stres w pracy? Czy możecie doradzić jakie badania warto zrobić?

  Jak najbardziej tak! Niestety, długotrwały stres w pracy (około 6 miesięcy do momentu, kiedy zaczęłam to zauważać, a łącznie 8 miesięcy długotrwałego stresu w pracy) tak mi rozjechał cykle, że... wylądowałam tutaj. Miałam około 25-26 dni, a nagle zauważyłam (ale prześledziłam później kalendarz i okazało się, że to było stopniowe), że mój cykl ma 21 dni, następny 27 dni i owulacja była 17 dc, gdzie co do zasady mam około 10 dc. Wylądowałam na ponad 2 miesiące na L4, potem zmieniłam pracę i łącznie potrzebowałam 6 miesięcy do powrotu regularności i 8 miesięcy na powrót śluzu, takiego, jaki miałam wcześniej. Nie stosowałam żadnych leków na receptę, być może gdybym stosowała, wróciłabym szybciej.

  Badania: (tylko poczytaj, w jakich dniach cyklu je robić, jest pełno wątków o tym, oraz szczególnie o prolaktynie poczytaj): estradiol, progesteron, FSH, LH, TSH, FT3, FT4, testosteron, prolaktyna na czczo i z obciążeniem, DHEA.

  Jak będziesz mieć cykl owulacyjny (fingers crossed) - warto zrobić estradiol i progesteron 7 dpo, wyniki pokażą Ci czy była oraz czy była prawidłowa (tutaj też bardzo ważny jest monitoring).

  Jeśli masz jakieś schorzenia czy podejrzenia, napisz więcej, wtedy więcej będziemy w stanie pomóc. A już teraz z naturalnych rzeczy: niepokalanek mnisi (reguluje), siemię lniane (śluz), olejek z wiesiołka (od 1 dc do owulacji, śluz), ocet jabłkowy (śluz), sok z aloesu (od 1 dc do owulacji, śluz), regularny sen, jakieś zajęcie antystresowe.

  ona:
  schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
  musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

  on:
  p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
  leniwiec, przyparty do muru - walczy;

  1. ICSI - nieudane;
  2. PICSI:
  15.02.2020 - 58,69 beta! ❤️️ 🍀
  17.02.2020 - 185,50 beta! :)

  rfxggywlo00cjtpm.png
 • Eufooria Koleżanka
  Postów: 39 14

  Wysłany: 18 kwietnia 2019, 17:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Krąsi bardzo dziękuję 😃

  Mam już jakiś punkt zaczepienia o co mogę pytać... Mój gin to bardzo dobry lekarz, ale bardzo specyficzny - trzeba samemu o wszystko dopytywać więc przed środową wizytą wolę się przygotować 😋
  Mial mi zlecić już ostatnio jakiś pakiet badań(startowy jak to nazwał), ale okazało się że mam jakas infekcje i w pierwszej kolejności musialam zakończyć kuracje...

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 19 kwietnia 2019, 02:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To te takie najbardziej podstawowe:

  2dc: Estradiol, LH, fsh (lh:fsh=1 jest idealnym wynikiem)
  ok. 7dc: Estradiol, lh
  owulacja/14dc: LH, progesteron
  21dc: progesteron, Estradiol
  24dc: progesteron, Estradiol

  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7735f3880e6f.jpg

  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/86c5acd78417.jpg

  Na wykresach odczytasz kiedy i jakich wyników powinnaś się spodziewać (rosnących/ malejących).

  Prolaktyna w 2dc z innymi hormonami.

  Warto mimo wszystko zacząć również od AMH.

  Eufooria lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz owulacji podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie kalendarza owulacji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)