Forum W oczekiwaniu na owulację BRAK OWULACJI- jakie badania
Odpowiedz

BRAK OWULACJI- jakie badania

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eufooria Koleżanka

Wysłany: 17 kwietnia 2019, 19:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie staraczki 😀
    Drugi cykl owu nie wykrywa u mnie owulacji... Nie mam skoku temperatury, a testy owulacyjne ciągle negatywne... Moje wcześniejsze cykle były zazwyczaj regularne 28-32 dni. Jednak obecny trwał tylko 21dni, a wcześniejszy 25 dni. Czy wpływ na skrócenie cyklu może mieć stres w pracy? Czy możecie doradzić jakie badania warto zrobić? Dopiero zaczynam się starać i nie wiem na co zwrócić uwagę..

thgfskjotkl8dobq.png
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 17 kwietnia 2019, 22:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eufooria wrote:
    Czy wpływ na skrócenie cyklu może mieć stres w pracy? Czy możecie doradzić jakie badania warto zrobić?

Jak najbardziej tak! Niestety, długotrwały stres w pracy (około 6 miesięcy do momentu, kiedy zaczęłam to zauważać, a łącznie 8 miesięcy długotrwałego stresu w pracy) tak mi rozjechał cykle, że... wylądowałam tutaj. Miałam około 25-26 dni, a nagle zauważyłam (ale prześledziłam później kalendarz i okazało się, że to było stopniowe), że mój cykl ma 21 dni, następny 27 dni i owulacja była 17 dc, gdzie co do zasady mam około 10 dc. Wylądowałam na ponad 2 miesiące na L4, potem zmieniłam pracę i łącznie potrzebowałam 6 miesięcy do powrotu regularności i 8 miesięcy na powrót śluzu, takiego, jaki miałam wcześniej. Nie stosowałam żadnych leków na receptę, być może gdybym stosowała, wróciłabym szybciej.

Badania: (tylko poczytaj, w jakich dniach cyklu je robić, jest pełno wątków o tym, oraz szczególnie o prolaktynie poczytaj): estradiol, progesteron, FSH, LH, TSH, FT3, FT4, testosteron, prolaktyna na czczo i z obciążeniem, DHEA.

Jak będziesz mieć cykl owulacyjny (fingers crossed) - warto zrobić estradiol i progesteron 7 dpo, wyniki pokażą Ci czy była oraz czy była prawidłowa (tutaj też bardzo ważny jest monitoring).

Jeśli masz jakieś schorzenia czy podejrzenia, napisz więcej, wtedy więcej będziemy w stanie pomóc. A już teraz z naturalnych rzeczy: niepokalanek mnisi (reguluje), siemię lniane (śluz), olejek z wiesiołka (od 1 dc do owulacji, śluz), ocet jabłkowy (śluz), sok z aloesu (od 1 dc do owulacji, śluz), regularny sen, jakieś zajęcie antystresowe.

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    15.02.2020 - 58,69 beta! ❤️️ 🍀
    17.02.2020 - 185,50 beta! :)
    06.03.2020 - mamy ❤️️ 😊
    20.03.2020 - Mały Człowiek ma 2,03 cm i serce jak dzwon - 176 uderzeń :)
  • Eufooria Koleżanka

Wysłany: 18 kwietnia 2019, 17:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi bardzo dziękuję 😃

Mam już jakiś punkt zaczepienia o co mogę pytać... Mój gin to bardzo dobry lekarz, ale bardzo specyficzny - trzeba samemu o wszystko dopytywać więc przed środową wizytą wolę się przygotować 😋
    Mial mi zlecić już ostatnio jakiś pakiet badań(startowy jak to nazwał), ale okazało się że mam jakas infekcje i w pierwszej kolejności musialam zakończyć kuracje...

thgfskjotkl8dobq.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 kwietnia 2019, 02:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To te takie najbardziej podstawowe:

2dc: Estradiol, LH, fsh (lh:fsh=1 jest idealnym wynikiem)
    ok. 7dc: Estradiol, lh
    owulacja/14dc: LH, progesteron
    21dc: progesteron, Estradiol
    24dc: progesteron, Estradiol

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7735f3880e6f.jpg

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/86c5acd78417.jpg

Na wykresach odczytasz kiedy i jakich wyników powinnaś się spodziewać (rosnących/ malejących).

Prolaktyna w 2dc z innymi hormonami.

Warto mimo wszystko zacząć również od AMH.

Eufooria lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność męska a stres oksydacyjny w plemnikach

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)