X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Brak śluzu, pozytywny test owulacyjny, brak niska temperatura
Odpowiedz

Brak śluzu, pozytywny test owulacyjny, brak niska temperatura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasiulka00 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potrzebuję pomocy w interpretacji zachowań mojego organizmu. Zacznę od tego, że nigdy specjalnie nie obserwowałam swojego ciała, nie czułam owulacji, dni płodne poznawałam po rozciągliwym śluzie płodnym w okolicy połowy cyklu, który pojawiał się zwykle przez jakieś 3 dni. Aktualnie jestem w takiej sytuacji: miesiączkę miałam 22.07, 12.08 wyjechałam na Ukrainę na wolontariat, mieszkałyśmy z wieloma kobietami w jednym miejscu i jakimś trafem wszystkie moje kolezanki dostały okres w podobnym czasie, nawet z dużym wyprzedzeniem. Poczytałam o synchronii i rzeczywiście mogło do tego dojść. Ja dostałam okres 17.08. Po jego zakończeniu, dj. 24.08 doszło do stosunku. W nocy 24/25 zaobserwowałam spory glut rozciagliwego śluzu, trochę się przestraszyłam, bo nie planuję dzieciaczka póki co. To była jednyna chwila, kiedy zaobserwowałam ten śluz, do dziś już go nie było, zamiast niego jest biały lepki. W niedzielę i w poniedziałek tj. 10 i 11 dc. zrobiłam testy owulacyjne, w 10dc wyszedł chyba pozytyw, bo kreski były niemal tak samo wyraźne (ciut ciut dosłownie bledsza owulacyjna), 11dc już wyraźnie bledsza. Nie badałam temperatury od początku tego cyklu, ale przez kawałek poprzedniego tak (ovu nie wykryło mi wtedy owulacji mimo obecnego wtedy śluzu) i dziś mam temperaturę 36.8 czyli zbliżoną do tych obserwowanych w zeszłym miesiącu. Powiedzcie proszę, czy możliwe, że 8dc. zaszłam w ciążę? Nie wiem kiedy ta owulacja miała dokładnie być i czy plemniki mogły sobie przenocować tyle czasu MIMO braku śluzu płodnego poza tym jednostkowym patrzeniem w nocy? I czy tamten śluz mógł być spowodowany np wyrzutem estrogenów po bardzo podniecającym piątkowym dniu? Dodam, że ogólnie mam ostatnio osłabiony organizm, trochę schudłam (57kg 178cm) i było sporo stresu. Proszę o pomoc dziewczyny...

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 9 września 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszesz, że śluz podobny do owulacyjnego zaobserwowałaś w nocy 24, a tego dnia też współżyłaś? Więc jest kilka opcji, że ten śluz to twój własny wynikający z podniecenia, z użycia lubrykantu, śliny lub sperma, która nie zawsze jest biała ale bywa jak kurze jajko, a w połączeniu ze śliną może być rozciągliwa. Jeśli był to śluz płodny tego 24, to owszem mogły "przenocować" dwa - trzy dni, bo potem piszesz że był już kremowy ale niektóre dziewczyny właśnie taki mają przed owulacją. Twoja waga jest bardzo niska w stosunku do wzrostu, dziwię się że nie zahamowało ci jeszcze miesiączki. Owulacja może być zaburzona lub wstrzymana przy tak drastycznej utracie wagi. Odpowiadam ci już troszkę po terminie, robiłaś może test ciążowy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2018, 11:02

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ