Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację kilka pecherzyków - owulacja
Odpowiedz

kilka pecherzyków - owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomóżcie bo juz się gubie... ;/
    Jak wygląda owulacja w chwili, kiedy mamy wyhodowane (po clo) 3 ładne pęcherzyki. W jednym jajniku pęcherzyk 21 mm w drugim jajniku dwa pęcherzyki o wielkości 18 mm i 16 mm -> 14 dzień cyklu.
    Owulacje mam przy clo dośc późną bo ok 17 dnia i stąd pytanie jak to wygląda: peka tylko ten największy a co wtedy z pozostałymi, które tez są duze? A jesli nie peknie ten największy to czy jest mozliwośc, że peknie potem ta np. 18tka, ktora w dniu owulacji osiągnie np. 22 mm?
    Pytam, bo w dniu owulacji i zaraz po niej bolał mnie tylko jeden jajnik (ten z 2 pecherzykami i sie zastanawiam co to moze byc)

    3i492n0agf4rykt3.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie nasz organizm skonstruowany jest tak, że powinien pęknąć jeden pęcherzyk, po owulacji następuje sznur reakcji hormonalnych w naszym organizmie, które blokują pękanie kolejnego. Niepęknięte zazwyczaj się wchłaniają po prostu. Zdarza się oczywiście, że pęknie więcej niż 1 pęcherzyk, ale w tym samym czasie (tak powstają bliźniaki/trojaczki/itd. NIEjednojajowe) . Bardzo bardzo rzadko zdarzają się przypadki, żeby pękł jeden pęcherzyk, a po jakimś czasie drugi.

    Także z największym prawdopodobieństwem pękł jeden, a pozostałe się wchłonęły, ew. pękło więcej w tym samym czasie. Nie zawsze czuć ból na owulację, więc bez monitoringu tak na prawdę można tylko gdybać :)

    gosia.kak lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz. Człowiek całe zycie sie uczy ;) a tak naprawde dopiero kiedy zaczyna się starać o dziecko i nie wychodzi "od razu" to zaczyna sie bardziej wgłębiać w temat i analizować.
    Pozostaje więc miec nadzieję, ze owulacja była pomyślna. W najbliższy weekend się okaze czy rzeczywiście :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    3i492n0agf4rykt3.png
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, moja ciocia przy staraniach o dziecko miała dwa pęcherzyki i to z większą różnicą wielkości. Jeden pękł pierwszy, jak się potem okazało, drugi też pękł, ale kilka dni później. Około tygodnia później. Rożne rzeczy się zdarzają :)

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • dalinka Koleżanka
    Postów: 85 8

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza sie, ja mialam raz owulke z 3 pecherzykami, 2 pękly wcześniej a jeden pozniej ale oczywiscie wspomagane gonapeptylem :)

    c55f3e3kgczaomnj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ