X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Leki przeciwbólowe a owulacja
Odpowiedz

Leki przeciwbólowe a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was ma jakies potwierdzone przypadki zeby leki typu ibuprom hamowaly lub opoznialy owulacje? W internecie są takie informacje i zastanawia mnie fakt czy np dzien przed domniemana owulacja jeśli wezmę tabletkę to ma to duży wpływ?

  • kuluś Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 7 września 2013, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Pola lola! Tez się tym interesowałam ze względu na to, iż bardzo często dopadają mnie migrenowe bóle głowy. Leki na bazie ibuprofenu mogą działać niekorzystnie na owulację. Pytałam znajomej farmaceutki o radę w tym temacie i to potwierdziła. Powiedziała, że bezpieczne są takie leki jak np.: Apap lub Paracetamol. Ja próbowałam Apap. Trudno mówić o jego sile zwalczania bólu - na jednego działa na drugiego nie. Brałam Apap - trochę łagodził ból. Próbowałam też 2 razy zimne okłady - bardzo przyjemna rzecz, pomogło, ale długo trzeba czekać na efekt. Spróbuj jednego z w/w sposobów. Ten kto nie próbuje ten nie wie :)

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 9 września 2013, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie , ja niczego nieświadomo zawsze brałam ibuprom bo najlepiej na mnie działa ale on nie pomaga w staraniach wiec sobie odpuściłam.. staram się w ogóle niczego nie łykać ale wiadomo czasem człowiek nie ma wyjścia , lepiej wtedy wybrać apap albo coś w tym stylu

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja ginka powiedziała mi że ibupron może wstrzymać owulację i jeżeli już trzeba coś brać to leki z paracetamolem

    po 40 lubi tę wiadomość

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 7 listopada 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też potwierdzam jak sie okazało przez całe lata hamowałam sobie ovulkę lekami przeciwbólowymi i przeciwmigrenowymi

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny artykuł na ten temat:

    http://www.jestemplodna.pl/leki-przeciwbolowe-moga-obnizac-plodnosc-2/

    :-)

    aga2319, Frufru lubią tę wiadomość

    f2w3rjjglu9ud89c.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 19:59

  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat. Kilka dni temu zaczęły mi się dni płodne. Zrobiłam test owulacyjny - wyszedł negatywny ale już bardzo niewiele brakowało do pozytywnego. Miałam też wtedy śluz płodny i lekko zaczynał boleć mnie brzuch (zawsze mam jakieś 2-3 dni lekkiego bólu przed owulacją). W nocy zaczął boleć mnie ząb i wzięłam apap ekstra (zawiera paracetamol więc teoretycznie nie powinien źle wpłynąć na cykl). Jednak następnego dnia jak zrobiłam test owu to wyszedł całkowicie negatywny (w ogóle brak drugiej kreski) śluz płodny też zniknął i się już nie pojawił. Tempka wskazuje, że owulacji nie mogło być wcześniej... Nie wiem co o tym mysleć? Czy ten apap jednak mógł wpłynać czy to zbieg okoliczności, jak myślicie?

    201811152844.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 5 lutego 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się naczytałam, że ibuprom może szkodzić, więc przestałam go brać. Teraz nie biorę nic, ewentualnie apap.
    Wolałam odstawić...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 8 lutego 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to dotyczy też pierwszych 3 dni miesiączki?? Ja od lat biorę zestaw ibuprom max + No Spa max, ja mam silne bóle i apap to nie ma szans zadziałać, próbowałam. Mam takie bóle że nie jestem w stanie funkcjonować bez leków... Nie stwierdzono u mnie żadnych fizycznych przyczyn tych boli. Po prostu mam tak silne skurcze, zdarzają mi się zaslabniecia. Czy jest na to jakiś spisob aby nie brać ibupromu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2018, 12:20

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 8 lutego 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno zioła Ojca Sroki pomagają.

    po 40 lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 1 maja 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się ku temu też sklaniala, jeśli chodzi o Ibuprom. W zeszłym cyklu bylam u gin i owu była, a w tym miesiącu mialam okropny okres i brałam z 3 tabletki dziennie przez 3 dni i cykl był niemy.... Czyli co, lepiej brać Apap?

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są to leki. I każdy lek dobrze jest skonsultować z lekarzem. Który powinien stwierdzić czy można przyjmować czy nie.I w jakiej ilości mozna je brać.

    Inaczej poza tym leczy się ból przewlekły a inaczej ból ostry co jest opisane dokładniej na tej stronie:
    https://centrum-mk.pl/lek-na-bol-jakie-srodki-na-bol-ostry-i-przewlekly

    Trudno jest ot tak doradzać na forum..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2021, 14:39

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 19 października 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola lola wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was ma jakies potwierdzone przypadki zeby leki typu ibuprom hamowaly lub opoznialy owulacje? W internecie są takie informacje i zastanawia mnie fakt czy np dzien przed domniemana owulacja jeśli wezmę tabletkę to ma to duży wpływ?
    Chodzi o długotrwałe stosowanie i duże dawki.
    Jedna czy dwie tabletki raz na jakiś czas niczego nie zablokuje.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 19 października 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwz wrote:
    Są to leki. I każdy lek dobrze jest skonsultować z lekarzem. Który powinien stwierdzić czy można przyjmować czy nie.I w jakiej ilości mozna je brać.
    Serio jak boli Cię czasem głowa to.konsultujesz wzięcie tabletki przeciwbólowej z lekarzem?
    Bez przesady.
    Nie popadajmy w paranoję.
    Staram się unikać leków, jak da się bez to spoko ale jak głowa boli to biorę i tyle. Im wcześniej wezmę tym mniej się rozkręci ból i mniej tabletek trzeba.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ